• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Polski
Пам’ятка для громадян України, які проживають або перебувають в Республіці Польща і мають намір 31 березня 2019 року взяти участь у виборах Президента України
Опубліковано 18 лютого 2019 року о 05:14

Пам’ятка для громадян України, які проживають або перебувають в Республіці Польща і мають намір 31 березня 2019 року взяти участь у виборах Президента України

31 березня 2019 року відбудуться вибори Президента України.

Кожен громадянин України, який постійно проживає або тимчасово перебуває за кордоном і на день голосування досяг 18-річного віку, може взяти участь у голосуванні.

В залежності від місця проживання/перебування у Польщі проголосувати можна буде на одній з 4 виборчих дільниць:   

 •  в Посольстві України в Республіці Польща за адресою: al. J.Ch.Szucha 7, Warszawa (відносяться Мазовецьке, Лодзьке, Великопольське, Любуське воєводства);
 •  в Генеральному консульстві України в Кракові за адресою: al. Beliny-Prażmowskiego 4, Kraków (відносяться Малопольське, Свєнтокшиське, Сілезьке, Опольське, Нижньосілезьке, воєводства);
 •  в Генеральному консульстві України в Любліні за адресою: ul. 3 Maja 14, Lublin (відносяться Любельське, Підкарпатське, Підляське воєводства);
 •  в Консульстві України в Гданську за адресою: ul. Bernarda Chrzanowskiego 60A, Gdańsk (відносяться Поморське, Західно-Поморське, Куявсько-Поморське, Вармінсько-Мазурське воєводства).

 

Документами, які дають право для отримання виборчого бюлетеня і голосування на закордонній виборчій дільниці, є:

 • паспорт громадянина України для виїзду за кордон; або
 • дипломатичний паспорт України; або
 • службовий паспорт України.

Для участі у виборах необхідно бути включеним до списків виборців на відповідній виборчій дільниці.

У зв’язку з цим радимо попередньо перевірити цю інформацію, а також правильність написання свого прізвища, імені, по батькові та інших даних в розділі «Перевірка включення» за наступним посиланням: https://www.drv.gov.ua/ords/svc/f?p=111:LOGIN .

 

У разі, якщо особа не включена до списку виборців на відповідній виборчій дільниці необхідно здійснити наступне:

1. Особисто прибути до відповідної дипломатичної або консульської установи і стати на консульський облік:

 • тимчасовий облік – без стягнення консульського збору

            (деталі: https://poland.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/services/accounting/temporary )

 • постійний облік – стягується консульський збір

            (деталі: https://poland.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/services/accounting/permanent )

Перебування на консульському обліку у відповідній закордонній дипломатичній чи консульській установі забезпечує автоматичне включення особи до списку виборців на даній виборчій дільниці.

2. У випадку, якщо особа з тих чи інших причин не бажає ставати на консульський облік, то особисто подати до закордонної дипломатичної чи консульської установи України заяву про включення до Державного реєстру виборців  - Примірна форма заяви виборця, який проживає чи перебуває за межами України, щодо зміни його виборчої адреси (детальніше:https://www.drv.gov.ua/ords/portal/!cm_core.cm_index?option=ext_static_page&ppg_id=109&pmn_id=155 ).

У разі, якщо  особу раніше було включено до Державного реєстру виборців, однак вона з тих чи інших причин змінила виборчу адресу і має намір голосувати за новою виборчою адресою, необхідно особисто подати до закордонної дипломатичної чи консульської установи заяву про зміну виборчої адреси - Примірна форма заяви виборця, який проживає чи перебуває за межами України, щодо зміни його виборчої адреси (детальніше: https://mfa.gov.ua/ua/page/open/id/2517 ), а також копії документів, що підтверджують зміну виборчої адреси виборця.

Це стосується, зокрема, випадків зміни виборчої адреси в Україні на адресу проживання/перебування за кордоном або зміни однієї адреси проживання/перебування за кордоном на іншу (наприклад в іншій країні або на території консульського округу іншої закордонної дипломатичної установи).

Оскільки процедура внесення змін до Державного реєстру виборців вимагає певного алгоритму дій, наполегливо рекомендуємо подавати заяви про включення або зміну даних у Державному реєстрі виборців заздалегідь.

Увага! Заяви приймаються у Посольстві України в Польщі без попередньої реєстрації щоденно  з 9:00 до 20:00.

У разі, якщо Вас включено до списку виборців за своєю виборчою адресою, однак Ви знаєте, що у день виборів тимчасово перебуватимете за іншою виборчою адресою, в т.ч. в Польщі (наприклад у зв’язку з відрядженням, навчанням, роботою чи іншими подіями), необхідно особисто подати до органу ведення Державного реєстру виборців в Україні заяву про тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси. Це дозволить Вам одноразово проголосувати в день голосування на одній з виборчих дільниць в Республіці Польща (детальніше:https://www.drv.gov.ua/ords/portal/!cm_core.cm_index?option=ext_static_page&ppg_id=108&pmn_id=154 ).

Зазначена Заява  подається виключно до органу ведення Державного реєстру виборців за виборчою адресою в Україні не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування на  виборах Президента України, тобто до 25 березня 2019 року включно.

УВАГА!  Законами України «Про вибори Президента України» та «Про вибори народних депутатів України» не передбачено можливості включення громадян України до списку виборців закордонної виборчої дільниці в день голосування.

 

У разі додаткових питань просимо звертатися до дільничної виборчої комісії з виборів Президента України закордонної виборчої дільниці № 900069 закордонного виборчого округу -  тел.: +48 22 6290935,  e-mail: [email protected] .

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux