Портал в режимі тестування та наповнення
Постійний консульський облік
Опубліковано 16 жовтня 2012 року о 00:00

На постійний консульський облік приймаються громадяни України, які відповідно до чинного законодавства України є такими, що постійно проживають за кордоном.

При прийнятті на постійний консульський облік громадянин України подає:

1. заяву (зразок заповнення);

2. облікову картку громадянина України, який постійно проживає за кордоном (зразок заповнення);

3. паспортний документ або проїзний документ дитини;

4. 2 копії сторінок паспортного документа або проїзного документа дитини з написами і відомостями про пред’явника документа, відміткою про виїзд на постійне проживання за кордон;

5. оригінал і 2 копії виданого компетентними органами іноземної держави дозволу, що дає право на проживання в цій іноземній державі: karta stałego pobytu, або zezwolenie na osiedlenie się (оригінал дозволу повертається заявнику), а також один з таких документів: meldunek, або довідка про присвоєння PESEL, або рішення воєводи про надання дозволу на проживання у якому зазначена адреса заявника.

У разі звернення про прийняття на постійний консульський облік законним представником/опікуном неповнолітньої дитини, окрім зазначених документів, подаються оригінал та копія документа, що посвідчує особу та повноваження законного представника/опікуна (оригінал зазначених документів обов’язково повертається заявнику).

6. паспорт громадянина України у вигляді книжечки з відміткою про зняття з реєстрації в Україні у зв'язку з виїздом на постійне проживання за кордон та 2 його копії, або паспорт у формі ID-картки з витягом про зняття з реєстрації в Україні у зв'язку з виїздом на постійне проживання за кордон

7. фотокартку розміром 35 х 45 мм;

8. документ, що підтверджує сплату консульського збору.


При надсиланні документів поштою/кур'єром, замість оригіналів документів, які підтверджують місце реєстрації заявника на території РП, можна надіслати їх нотаріально завірені копії. Водночас, звертаємо увагу, що для постановки на постійний консульський облік обов'язково слід надіслати оригінал паспорта громадянина України для виїзду за кордон. 

При прийнятті на постійний консульський облік дитини віком до 16 років заява про прийняття такої дитини на облік та облікова картка на неї заповнюються одним з батьків (законним представником). У разі відсутності у дитини власного паспортного документа або проїзного документа дитини до її облікової картки додаються копії сторінок паспортних документів батьків (законних представників) з написами і відомостями про пред’явника документа, відміткою про виїзд на постійне проживання за кордон та відомостями про дитину.

При прийнятті на постійний консульський облік у паспортному документі або проїзному документі дитини проставляються штамп: «Прийнятий на консульський облік в...», дата, підпис консульської посадової особи, мала гербова печатка.

За прийняття на постійний консульський облік стягується консульський збір, розмір якого встановлюється згідно з Положенням про консульський збір України, затвердженим наказом МЗС України від 05.01.2011 № 3, зареєстрованим в Мін’юсті України 31.01.2011 за № 131/18869.

За прийняття на постійний консульський облік дітей віком до 16 років консульський збір не стягується.

За прийняття на постійний консульський облік у зв’язку зі зміною меж консульського округу ЗДУ консульський збір не стягується.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux