• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Polski
Реєстрація шлюбу
Опубліковано 07 липня 2023 року о 12:48


Консул здійснює реєстрацію шлюбу виключно між громадянами України, які на законних підставах проживають на території іноземної держави.

(Для реєстрації шлюбу з громадянином іноземної держави потрібно звертатись до відповідних органів держави перебування).

Вимоги та документи

Для реєстрації шлюбу у консульському відділі Посольства України в Республіці Польща подаються:

1. Заява про реєстрацію шлюбу (заповнюється кожним із заявників особисто, в присутності консула); zayava-pro-shlyub-2-sayt.doc

2. Заява про підтвердження сімейного стану (заява про сімейний стан/відсутність перешкод для реєстрацію шлюбу), засвідчена дипломатичним представництвом чи консульською установою України; 

3. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон (закордонний паспорт, у разі відсутності – подається п.4);

4. Паспорт громадянина України (у разі подання ID картки – подається довідка про реєстрацію місця проживання в Україні);

5. Свідоцтво про народження;

6. Документ, що підтверджує реєстрацію місця проживання у Республіці Польща (мельдунок);

7. Документ, що підтверджує відношення до військової служби (перебування на обліку/ неперебування на обліку);

8. У разі попереднього шлюбу - документи, що підтверджують його припинення (свідоцтво про розірвання шлюбу, свідоцтво про смерть одного з подружжя, рішення суду України або висновок відділу реєстрації актів цивільного стану про визнання шлюбу недійсним).


УВАГА!!! Документи зазначені в пп.3-8 подаються разом з КОПІЯМИ!


Жінка та чоловік, які бажають зареєструвати шлюб, подають особисто письмову заяву за встановленою формою до дипломатичного представництва чи консульської установи України в країні перебування.

Якщо жінка і (або) чоловік не можуть через поважні причини особисто подати заяву про реєстрацію шлюбу до дипломатичного представництва або консульської установи, то таку заяву, справжність підписів на якій має бути нотаріально засвідчена, можуть подати їх представники згідно з довіреністю, посвідченою у встановленому порядку

Якщо раніше перебували в шлюбі, слід обов'язково надати документи про припинення попереднього шлюбу (свідоцтво про розірвання шлюбу, свідоцтво про смерть одного з подружжя, рішення суду України або висновок відділу реєстрації актів цивільного стану про визнання шлюбу недійсним)

У випадку, коли попередній шлюб було припинено за кордоном, таким документом може бути рішення суду про розірвання шлюбу, якщо за законодавством цієї іноземної держави воно є остаточним, свідоцтво про розірвання шлюбу або про смерть одного з подружжя чи інші документи, що підтверджують припинення попереднього шлюбу, які передбачені законодавством іноземної держави (видані іноземним компетентним органом).

Для реєстрації шлюбу слід обов'язково надати чинні паспортні документи

Шлюб можна зареєструвати після досягнення 18-річного віку (до 18 років шлюб можна зареєструвати лише за рішенням суду)

Для реєстрації шлюбу необхідна взаємна згода наречених (оформлюється письмово в консульській установі)

Також подається заява на підтвердження сімейного стану (тобто, про неперебування у шлюбі), засвідчена дипломатичним представництвом чи консульською установою України, нотаріусом, або документ про те, що особа не перебуває в шлюбі, виданий компетентними органами країни проживання, який повинен бути засвідченим для міжнародного вжитку (легалізований або апостильований; без засвідчення апостилем чи легалізації подаються документи таких країн).


Строк реєстрації

Реєстрація шлюбу відбувається після спливу одного місяця від дня подання заяви особами, які бажають укласти шлюб.

У виняткових випадках, на підставі спільної заяви наречених та документів, які підтверджують наявність поважної причини, консул може скоротити місячний строк.

Якщо консул до реєстрації шлюбу отримає письмову інформацію про наявність перешкод до укладення шлюбу, реєстрацію буде відкладено й запропоновано заявникові, який надав таку інформацію, представити в термін не більш як три місяці відповідні докази, які підтверджують наявність цих перешкод.

Також консул сам може здійснити необхідну перевірку, відклавши реєстрацію шлюбу. За наявності передбачених законодавством перешкод для реєстрації шлюбу консул відмовляє в його реєстрації й видає письмове роз'яснення. Якщо відомості про такі перешкоди не дістануть підтвердження, шлюб реєструється на загальних підставах.

Реєстрація шлюбу за довіреністю або через представника не дозволяється. Присутність нареченої та нареченого в момент реєстрації їхнього шлюбу є обов'язковою.

За погодженням з особами, які бажають укласти шлюб, консул призначає день і час реєстрації шлюбу (з додержанням вимог, передбачених статтею 32 Сімейного кодексу України).

Якщо з поважних причин у визначений консулом строк наречені не можуть з'явитися для реєстрації шлюбу, слід подати письмове прохання й перенести реєстрацію на інший день (але не пізніше ніж на один рік з дня подання заяви).

Якщо особи, які подали заяву, не з'явилися до консульської установи протягом тримісячного строку з дня її подання і не повідомили причину неявки, то заява втрачає чинність.


Шлюбне прізвище

Реєстрація шлюбу та видача подружжю свідоцтва про шлюб провадиться у приміщенні консульської установи в присутності осіб, які укладають шлюб.

Наречені мають право:

обрати прізвище одного з них як спільне прізвище подружжя,

або надалі іменуватись дошлюбними прізвищами, 

або приєднати до свого прізвища прізвище другого з подружжя.

Складання більше двох прізвищ не допускається, якщо інше не випливає зі звичаю національної меншини, до якої належить наречена і (або) наречений.

Якщо під час реєстрації шлюбу прізвище було змінене, паспортні документи (внутрішній паспорт/ID-картка та закордонний паспорт/-ти) підлягають обміну в місячний строк на шлюбне прізвище.  🚧Зверніть увагу! Якщо у Вас не оформлений дозвіл на постійне проживання за кордоном, то перед обміном закордонного паспорта слід спочатку обміняти внутрішній паспорт/ID-картку!

Документи, складені іноземною мовою, повинні бути також перекладені на українську мову та засвідчені в установленому законодавством України порядку.


🚧Зверніть увагу!

На відміну від свідоцтва про шлюб, виданого в Україні чи іноземними органами влади, свідоцтво про шлюб, видане консульським представництвом України, як і інші документи консульських установ, апостилюванню не підляє відповідно до ст.1 Конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів від 05.10.1961 р


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux