Дорадчий орган глав держав створено 12 січня 1993 р. Серед основних завдань Комітету - сприяння реалізації домовленостей, досягнутих президентами обох країн для поглиблення дружніх відносин між Україною і Республікою Польща; узгодження модальностей взаємодії країн з двостороннього та міжнародного порядку денного.
Міжпарламентська Асамблея створена у 2005 р. Установче засідання Асамблеї відбулося 16 червня 2008 р. (м.Київ). У рамках Асамблеї діють комітети з питань: європейської та євроатлантичної інтеграції України; співробітництва у сфері безпеки; економічного, регіонального та місцевого співробітництва; гуманітарного та культурного співробітництва.
Парламентська асамблея створена у 2003 р. У рамках Асамблеї діють робочі групи з питань: європейської інтеграції; транскордонного співробітництва; реформування органів місцевого самоврядування.
До вступу Польщі в ЄС у 2004 р. діяла Українсько-польська Змішана Комісія з питань торгівлі та економічного співробітництва, створена на основі міжурядової Угоди про торгівлю і економічне співробітництво (жовтень 1991 р.). Усього було проведено 7 спільних засідань Комісії.
Після вступу РП до ЄС дія Угоди про торгівлю і економічне співробітництво між Україною та Республікою Польща втратила чинність, тому проведення спільних засідань Комісії у 2004-2005 рр. було неможливим. Нова Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про економічне співробітництво, укладена 04.03.2005 р. у м.Київ, (ратифікована Верховною Радою України – 15 березня 2006 р., набула чинності – 04 травня 2006 р.) створила умови для початку діяльності Міжурядової Комісії з питань економічного співробітництва. І (установче) засідання Комісії відбулося 13–14 листопада 2006 р. (м.Київ).
До складу Комісії входять робочі групи з питань: торгівлі і інвестицій; співробітництва у паливно-енергетичному секторі; співпраці у сфері туризму; транспорту; фінансових ринків; з ветеринарних питань; геопросторової інформації; використання космічного простору; співробітництва у галузі сільського господарства. У рамках МКЕС діє Українсько-польська Підкомісія з питань співробітництва оборонних галузей промисловості.
22 вересня – 8-е засідання Міжурядової комісії з питань економічного співробітництва під співголовуванням Віцепрем’єр-міністра, Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України І.Верещук, та Міністра розвитку і технологій РП В.Буди (м.Жешув).
Створено у 1995 р. До основних завдань належить: розвиток міжрегіонального і транскордонного співробітництва між країнами, розбудова інфраструктури українсько-польської ділянки державного кордону, облаштування (просторове планування) прикордонних регіонів.
У рамках МКРМС діють Комісії з питань: просторового планування – просторове облаштування прикордонних регіонів; пунктів пропуску та прикордонної інфраструктури; транскордонного співробітництва; запобігання та протидії правопорушенням під час перетинання українсько-польського державного кордону; рятування та захисту населення в умовах надзвичайних ситуацій.
25 червня 1996 р. у м.Варшава укладено Угоду між Урядом України та Урядом РП про співробітництво з питань охорони та повернення втрачених і незаконно переміщених під час Другої світової війни культурних цінностей (дата набуття чинності - 25 червня 1996 р.).
Відповідно до положень згаданої Угоди було створено Міжурядову українсько-польську Комісію у справах охорони і повернення втрачених та незаконно переміщених культурних цінностей під час ІІ Світової війни.
Завдання Комісії - пошук, ідентифікація культурних цінностей, підготовка висновків щодо повернення культурних цінностей. Відповідальність за виконання Угоди в Україні покладено на Національну комісію з питань повернення в Україну культурних цінностей при КМУ, в РП - на уповноваженого уряду з питань польської культурної спадщини за кордоном,
У 1997 р. у складі комісії було створено експертні групи з питань: історичних архівів; бібліотечних фондів; культурних пам’яток; фондів Національного закладу ім.Оссолінських (Оссолінеум).
Раду створено у грудні 2008 року. Робота зазначеного двостороннього механізму спрямована на підведення підсумків українсько-польського співробітництва протягом поточного року та визначення пріоритетів взаємодії на наступний рік, узгодження модальностей взаємодії сторін з питань двостороннього та міжнародного порядку денного.
28 липня 2020 р. у м.Люблін відбулася зустріч глав зовнішньополітичних відомств України, Польщі та Литви, в ході якої було прийнято рішення про створення нової платформи політичної, економічної, соціальної взаємодії України, Республіки Польща та Литовської Республіки - «Люблінський трикутник». За результатами зустрічі було ухвалено Спільну заяву.
Серед основних завдань згаданого формату співпраці - поглиблення взаємодії країн у контексті безпекової ситуації в регіоні внаслідок агресії РФ проти України. Передбачається, що модальності взаємодії країн координуватимуться також з НАТО, ЄС, ООН, РЄ, ОБСЄ. Важливим аспектом буде захист міжнародного права та дотримання його норм усіма суб’єктами, відновлення територіальної цілісності України у міжнародно визнаних кордонах; підтримка курсу України в ЄС і НАТО; пожвавлення торговельно-економічної, інвестиційної, військово-технічної, освітньої та культурно-гуманітарної складових українсько-польсько-литовської співпраці; розвиток співпраці у рамках реалізації регіональних проєктів та ініціатив.
20 вересня – започатковано діалог на рівні Перших Леді в рамках «Люблінського трикутника» ( м.Нью-Йорк)
26 листопада - зустріч глав урядів «Люблінського трикутника» (м.Київ)
07 грудня – 12-е засідання відбулося під співголовуванням Голови ВРУ Р.Стефанчука, Маршалка Сенату РП Т.Гродзького та Голови Сейму ЛР В.Чміліте-Нільсен (м.Вільнюс)
15 грудня – проведено консультації на рівні радників президентів України, Польщі та Литви в рамках «Люблінського трикутника» (м.Київ).
Українсько-польська Рада обміну молоді
09 вересня 2015 р. у м.Варшава укладено Договір між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про створення Українсько-польської Ради обміну молоді (дата набуття чинності – 29 грудня 2015 р.).
Форум створено у травні 2015 р. Мета – продовження українсько-польського діалогу з питань історичного минулого.
27 жовтня 2021 р. - ІV засідання Спільної консультативної комісії Міністерства освіти і науки України та Міністерства національної освіти РП з питань освіти представників української національної меншини в Польщі та польської національної меншини в Україні (м.Варшава).
Питання українсько-польської співпраці у сфері охорони місць пам’яті регулюється Угодою між Урядом України та Урядом Республіки Польща про збереження місць пам’яті і поховання жертв війни та політичних репресій, укладеної у м.Варшава 24 березня 1994 р. (дата набуття чинності – 29 серпня 1994 р.). Відповідальні за реалізацію Угоди: з українського боку - Державна міжвідомча комісія у справах увічнення пам’яті учасників АТО, жертв війни та політичних репресій, з польського боку – Міністерство культури і національної спадщини РП, Інститут національної пам’яті.