Портал в режимі тестування та наповнення
Тимчасовий консульський облік
Опубліковано 16 жовтня 2012 року о 00:00

Громадяни України, які на законних підставах тимчасово (понад три місяці) перебувають за кордоном, можуть бути прийняті на тимчасовий консульський облік у відповідній закордонній дипломатичній установі України на термін, зазначений у виданому компетентними органами іноземної держави дозволі, що дає право на проживання в цій іноземній державі (віза, посвідка тощо).

При прийнятті на тимчасовий консульський облік громадянин України подає особисто або надсилає поштою (УВАГА: надіслати поштою потрібно оригінали та 2 копії документів, а також зворотний конверт з маркою):

1. заяву; (зразок заповнення заяви)

2. облікову картку громадянина України, який тимчасово перебуває за кордоном; (зразок заповнення)

3. паспортний документ або проїзний документ дитини (2 копії першої сторінки до заяви та облікової картки);

4. 2 копії сторінок паспортного документа або проїзного документа дитини з написами і відомостями про пред’явника документа;

5. оригінал і 2 копії виданого компетентними органами іноземної держави дозволу, що дає право на проживання в цій іноземній державі (оригінал такого дозволу обов’язково повертається заявнику). У разі відсутності місця реєстрації в карті побиту, необхідно надати документ, який підтверджує реєстрацію в Польщі 

6. фотокартку розміром 35 х 45 мм.

За постановку на тимчасовий консульський облік консульський збір не стягується

Крім цього підставою для постановки на тимчасовий консульський облік може бути також національна річна довгострокова віза типу «D», видана дипломатичною установою Республіки Польщі, що дає право на проживання строком понад 3 місяці на працевлаштування, лікування, навчання тощо без необхідності отримання окремих дозволів на проживання. У разі постановки на тимчасовий консульський облік на підставі національної довгострокової візи типу «D», необхідно до згаданих документів додати документ та 2 його копії, що засвідчує місце реєстрації громадянина України на території консульського округу відповідної консульської установи України (такими документами можуть бути документи, видані офіційними органами РП: meldunek або karta pobytu, в яких зазначено місце реєстрації заявника. Також до розгляду приймаються: посвідчення водія, видане польськими органами, в якому зазначено місце реєстрації громадянина, або довідка про присвоєння PESEL, або рішення воєводи про надання дозволу на проживання у якому зазначена адреса заявника.

При надсиланні документів поштою/кур'єром, замість оригіналів документів, які підтверджують місце реєстрації заявника на території РП, можна надіслати їх нотаріально завірені копії. Водночас, звертаємо увагу, що для постановки на тимчасовий консульський облік обов'язково слід надіслати оригінал паспорта громадянина України для виїзду за кордон. 

У разі звернення про прийняття на тимчасовий консульський облік законним представником/опікуном неповнолітньої дитини, окрім зазначених документів, подаються оригінал та копія документа, що посвідчує особу та повноваження законного представника/опікуна (оригінал зазначених документів обов’язково повертається заявнику).

При прийнятті на тимчасовий консульський облік дитини віком до 16 років заява про прийняття такої дитини на облік та облікова картка на неї заповнюються одним з батьків (законним представником). У разі відсутності у дитини власного паспортного документа або проїзного документа дитини до її облікової картки додаються копії сторінок паспортних документів батьків (законних представників) з написами і відомостями про пред’явника документа та відомостями про дитину.

У паспортному документі громадянина України, який планує перебувати за кордоном тимчасово, але терміном більше ніж три місяці, проставляється штамп «Прийнятий на тимчасовий консульський облік в ..... з .....до .......», дата, підпис консульської посадової особи та мала гербова печатка.

За бажанням громадян України, які прибули до іноземної держави з метою короткострокового (до трьох місяців) перебування, ЗДУ здійснюється їх облік шляхом внесення відповідних даних до журналу обліку громадян України, які прибули до іноземної держави з метою короткострокового (до трьох місяців) перебування. При цьому ніяких відміток у проїзному документі дитини або паспортному документі цих громадян не проставляється.

Окремо треба відзначити, що:

1. Персональні дані громадян, які приймаються консульською установою на тимчасовий консульський облік, відповідно до положень Закону України від 1 червня 2010 року № 2297-VI «Про захист персональних даних», у подальшому не передаються до податкових та інших органів України.

2. Кожний громадянин України за власним бажанням в будь-який момент може знятися з консульського обліку в закордонный дипломатичній установі шляхом подання відповідної заяви про зняття з обліку.

3. Відповідно до п.5.16. Правил, за зняття з консульського обліку консульський збір не стягується.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux