2 грудня 1991 р. Республіка Польща першою у світі офіційно визнала державну незалежність України.
8 січня 1992 р. між двома державами були встановлені дипломатичні відносини.
18 травня 1992 р. підписано міждержавний українсько-польський Договір про добросусідство, дружні відносини і співробітництво.
Процес розвитку відносин України з Республікою Польща можна умовно поділити на три періоди:
1992-1993 рр. - встановлення контактів, «відкриття» України для широкого загалу польської політичної еліти та польського суспільства, підписання перших двосторонніх документів, обопільне вивчення потенційних можливостей для співробітництва;
1993-1999 рр. - виведення двосторонніх відносин на рівень стратегічного партнерства;
З 1999 – с.д. – розвиток стратегічного партнерства між Україною та Республікою Польща відповідає національним інтересам обох держав. Польща – важливий союзник нашої держави у міжнародних організаціях та регіональних об’єднаннях. Як держава-член ЄС і НАТО, Польща послідовно підтримує євроінтеграційні та євроатлантичні устремління України, постійно акцентує увагу на необхідності збереження політики «відкритих дверей» для нових країн-членів, одним з найбільших контрибуторів СММ ОБСЄ в Україні. Україна і Польща активно взаємодіють з питань енергетичної безпеки та диверсифікації джерел енергопостачання, кібербезпеки, військово-технічній та оборонній галузях. Позитивною є тенденція у нарощенні обсягів двосторонньої торгівлі. Активно розвивається міжрегіональне співробітництво, а також співпраця у сфері освіти, науки, культури, молодіжних обмінів. У липні 2020 року Україна спільно з Республікою Польща та Литовською Республікою утворили регіональний формат – «Люблінський трикутник». Прикладом успішної співпраці наших країн є діяльність ЛИТПОЛУКРБРИГу ім. князя Костянтина Острозького.
З 2014 року на усіх міжнародних майданчиках Республіка Польща рішуче відстоює необхідність посилення тиску на російську сторону з метою відновлення територіальної цілісності України у міжнародно визнаних кордонах.
Війна Російської Федерації проти України (24 лютого 2022 року) ще більше консолідувала представників усіх політичних партій та сил Польської держави та польського суспільства на всебічну підтримку України.
На міжнародній арені Республіка Польща відстоює необхідність посилення міжнародною спільнотою тиску на РФ для негайного припинення війни проти України та відновлення територіальної цілісності нашої держави у міжнародно визнаних кордонах. У цьому зв’язку офіційна Варшава надзвичайно активно використовує наявний дво-та багатосторонній інструментарій впливів на міжнародній арені на підтримку України. Керівництво Польської держави під час двосторонніх зустрічей, у т.ч. в рамках ЄС і НАТО, міжнародних організацій постійно наголошує на необхідності посилення санкцій проти РФ, а також на наданні нашій державі військової, фінансової та гуманітарної допомоги.
Офіційна Варшава проводить досить активну кампанію на підтримку членства України в Європейському Союзі та докладає значні зусилля для якнайшвидшого приєднання України до НАТО. Крім того, є активним учасником Міжнародної кримської платформи.
Польська сторона рішуче підтримує Формулу Миру Президента Володимира Зеленського– цілісний план припинення російської агресії та забезпечення глобальної безпеки. Польська сторона є членом Основної групи країн, скликаної для створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України, щоб притягнути російське керівництво до відповідальності за злочин агресії.
Разом з Європейською Комісією Польща відіграє ключову роль у спробах повернути додому всіх українських дітей, незаконно депортованих Росією.
КОНТАКТИ НА РІВНІ ПРЕЗИДЕНТІВ
09 січня – телефонна розмова Президента України Володимира Зеленського з Президентом РП Анджеєм Дудою
16 січня – зустріч Президента України Володимира Зеленського з Президентом РП Анджеєм Дудою (м.Давос)
11 квітня – зустріч Президента України Володимира Зеленського з Президентом РП Анджеєм Дудою (м.Вільнюс)
06 травня – телефонна розмова Президента України Володимира Зеленського з Президентом РП Анджеєм Дудою
21 червня – телефонна розмова Президента України Володимира Зеленського з Президентом РП Анджеєм Дудою
24 серпня - робочий візит Президента Республіки Польща Анджея Дуди до України. Проведено зустрічі з Президентом України Володимиром Зеленським та Прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем (м. Київ)
ЗУСТРІЧІ, КОНТАКТИ НА НАЙВИЩОМУ І ВИСОКОМУ РІВНІ
22 січня – зустріч Президента України Володимира Зеленського з Прем'єр-міністром Республіки Польща Дональдом Туском (м. Київ)
22 лютого - зустріч Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби з Головою політичного кабінету Голови Ради Міністрів Республіки Польща Павлом Грасєм та Головою комісії у закордонних справах Сейму РП Павлом Ковалем (м.Варшава)
28 березня – офіційний візит Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля до Республіки Польща. Проведено зустрічі з Президентом РП Анджеєм Дудою, Головою Ради Міністрів РП Дональдом Туском, Маршалком Сейму РП Шимоном Головнею та Маршалок Сенату РП Малгожатою Кідавою-Блонською (м.Варшава)
16 травня – телефонна розмова Президента України Володимира Зеленського з Прем'єр-міністром Республіки Польща Дональдом Туском
8 липня - робочий візит Президента України Володимира Зеленського до Республіки Польща. Проведено зустрічі з Президентом РП Анджеєм Дудою, Головою Ради Міністрів РП Дональдом Туском (м.Варшава)
24 серпня - робочий візит Президента Республіки Польща Анджея Дуди до України. Проведено зустрічі з Президентом України Володимиром Зеленським, Прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем (м. Київ)
МІЖУРЯДОВИЙ ДІАЛОГ
12 січня – Зустріч (у формі відеозв’язку) Віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної з Міністром з питань ЄС Адамом Шлапкою
22 січня – Зустріч Прем’єр-міністра України Д.Шмигаля з Головою Ради Міністрів РП Дональдом Туском (м. Київ)
15 лютого - Телефонна розмова Прем’єр-міністра України Д.Шмигаля з Головою Ради Міністрів РП Дональдом Туском
15 лютого - Телефонна розмова Віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної з Міністром з питань ЄС РП Адамом Шлапкою
18 лютого - Зустріч Віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної з Міністром закордронних справ РП Радославом Сікорським (м.Мюнхен)
19 лютого - Зустріч Віцепрем'єр-міністра з відновлення України — Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Кубакова з Головою Бюро національної безпеки РП Яцеком Сєвєрою
06 березня – зустріч (у формі відеозв’язку) Віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної з Міністром з питань ЄС РП Адамом Шлапкою
11 березня – зустріч Віце-прем’єр-міністра України, Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук з Міністром розвитку і технологій РП Кшиштофом Гетьманом (м.Львів)
28 березня – зустріч Віце-прем’єр-міністра України, Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук з Міністром розвитку і технологій РП Кшиштофом Гетьманом (м.Варшава)
28 березня – зустріч Віце-прем’єр-міністра України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної з Міністром з питань ЄС РП Адамом Шлапкою (м.Варшава)
28 березня – зустріч Віце-прем’єр-міністра України, Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Кубракова з міністром інфраструктури України Даріушем Клімчаком (м.Варшава)
11 червня – Зустріч Віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної з Міністром закордонних справ РП Радославом Сікорським (м.Берлін)
11 червня – Зустріч Міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Олександра Камишіна з Міністром закордонних справ РП Радославом Сікорським (м.Берлін)
19 червня – Зустріч Віце-прем’єр-міністра України, Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук з Міністром розвитку та технологій Республіки Польща Кшиштофом Пашиком (м.Київ)
20 червня 2024 – зустріч Віцепремєр-міністра України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної з Міністром у справах Європейського Союзу Республіки Польща Адамом Шлапкою та Міністром з питань ЄС Німеччини Анною Люрман (м.Київ)
КОНТАКТИ НА РІВНІ МЗС
04 березня - телефонна розмова Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби з Міністром закордонних справ РП Радославом Сікорським
03 квітня – зустріч Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби з Міністром закордонних справ РП Радославом Сікорським (м. Брюссель)
16 квітня – Телефонна розмова першого заступника міністра закордонних справ України Андрія Сибіги із заступником міністра закордонних справ Республіки Польща Робертом Купецьким
02 травня – Телефонна розмова Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби з Міністром закордонних справ РП Радославом Сікорським
09-10 травня – робочий візит Першого заступника міністра закордонних справ України Андрія Сибіги до Республіки Польща (м.Варшава). В рамках візиту проведено зустрічі з: Президентом РП Анджеєм Дудою, Заступником державного секретаря Канцелярії Президента РП – Шефом Бюро міжнародної політики Мєшко Павляком, Міністром закордонних справ РП Радославом Сікорським та Заступником міністра закордонних справ РП Робертом Купєцким, Головою Бюро національної безпеки РП Яцеком Сєвєрою, Керівником поличного кабінету Голови Ради Міністрів Республіки Польща Павлем Грасєм, Головою Ради співпраці з Україною, Головою комісії із закордонних справ Сейму Павлом Ковалем, сенаторами та депутатами Польського парламенту.
15 травня –Телефонна розмова Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби з Міністром закордонних справ РП Радославом Сікорським
21 червня – зустріч Першого заступника Міністра закордонних справ України Андрія Сибіги із Заступником державного секретаря Міністерства закордонних справ Республіки Польща Робертом Купецьким (м.Київ).
21 червня – Телефонна розмова Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби з Міністром закордонних справ РП Радославом Сікорським
28 червня – зустріч Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби з Міністром закордонних справ РП Радославом Сікорським (м. Варшава).
01 липня – Зустріч Першого заступника Міністра закордонних справ України Андрія Сибіги із Заступником державного секретаря Міністерства закордонних справ Республіки Польща Робертом Купецьким (м.Варшава)
28 серпня - Зустріч Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби з Міністром закордонних справ РП Радославом Сікорським на полях конференції «Campus Future Poland 2024» (м. Ольштин)
06 вересня - телефонна розмова Міністра закордонних справ України Андрія Сибіги з Міністром закордонних справ РП Радославом Сікорським
МІЖПАРЛАМЕНТСЬКИЙ ДІАЛОГ
20 лютого – Відеорозмова Заступника Голови Верховної Ради України Олени Кондратюк з Віцемаршалком Сейму Монікою Вєліховською
28 лютого – Зустріч Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з Маршалком Сейму Республіки Польща Шимоном Головнею (м.Прага)
29 лютого – Зустріч Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з Маршалком Сенату Республіки Польща Малгожатою Кідавою-Блонською (м.Прага)
17 квітня – Зустріч Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з Маршалком Сейму Республіки Польща Шимоном Головнею (м.Варшава)
17 квітня – Зустріч Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з Маршалком Сенату Республіки Польща Малгожатою Кідавою-Блонською (м.Варшава)
24 травня - Офіційний візит Маршалок Сенату Республіки Польща Малгожати Кідави-Блонської до України (м.Київ). В рамках візиту проведено зустрічі з: Головою Верховної Ради України Русланом Стефанчуком, Президентом України Володимиром Зеленським, Премʼєр-міністром України Денисом Шмигалем, Міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою і Міністром оборони України Рустемом Умєровим.
10-11 червня – Робочий візит Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука до Республіки Польща (м.Білосток)
19 червня - Офіційний візит Маршалка Сейму Республіки Польща Шимона Головні до України (м.Київ). В рамках візиту проведено зустрічі з: Головою Верховної Ради України Русланом Стефанчуком, Президентом України Володимиром Зеленським, Премʼєр-міністром України Денисом Шмигалем, Міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою і Міністром оборони України Рустемом Умєровим.
25 червня – Робочий візит Заступника Голови Верховної Ради України Олени Кондратюк до Республіки Польща (м.Варшава)
КОНТАКТИ НА РІВНІ ПРЕЗИДЕНТІВ
11 січня - візит Президента Республіки Польща Анджея Дуди в Україну для участі у ІІ Саміті глав держав Люблінського трикутника (м.Львів)
09 лютого – зустріч Президента України Володимира Зеленського з Президентом РП Анджеєм Дудою (м.Жешув)
27 березня - телефонна розмова Президента України Володимира Зеленського з Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою
05 квітня – Зустріч Президента України Володимира Зеленського з Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою в рамках офіційного візиту до РП (м.Варшава)
11 червня – телефонна розмова Президента України Володимира Зеленського з Президентом РП Анджеєм Дудою
14 червня – телефонна розмова Президента України Володимира Зеленського з Президентом РП Анджеєм Дудою
25 червня – телефонна розмова Президента України Володимира Зеленського з Президентом РП Анджеєм Дудою
28 червня – зустріч Президента України Володимира Зеленського з Президентом РП Анджеєм Дудою в рамках Люблінського трикутника (м.Київ)
9 липня – зустріч Президента України Володимира Зеленського з Президентом РП Анджеєм Дудою (м.Луцьк)
24 серпня – телефонна розмова Президента України Володимира Зеленського з Президентом РП Анджеєм Дудою
11 листопада – телефонна розмова Президента України Володимира Зеленського з Президентом РП Анджеєм Дудою
ЗУСТРІЧІ НА НАЙВИЩОМУ І ВИСОКОМУ РІВНІ
03 лютого – Зустріч Президента України Володимира Зеленського з Віцепрем'єр-міністром, міністром національної оборони РП Маріушем Блащаком (м.Київ)
09 лютого – Зустріч Президента України Володимира Зеленського з Головою Ради Міністрів РП Матеушем Моравецьким (м.Брюссель)
24 лютого - Зустріч Президента України Володимира Зеленського з Головою Ради Міністрів РП Матеушем Моравецьким (м.Київ)
13 березня – Зустріч Голови Офісу Президента України А.Єрмака з державним секретарем Канцелярії Президента Республіки Польща – керівником Бюро з міжнародної політики М.Пшидачем, Міністром у справах ЄС РП Ш.Шинковським вель Сенком та Міністром – членом Ради міністрів Польщі М.Дворчиком (м.Київ)
13 березня - Зустріч Міністра закордонних справ України Д.Кулеби з державним секретарем Канцелярії Президента Республіки Польща – керівником Бюро з міжнародної політики М.Пшидачем та Міністром у справах ЄС РП Ш.Шинковським вель Сенком (м.Київ)
13 березня - зустріч Віцепрем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України О.Стефанішиної з державним секретарем Канцелярії Президента Республіки Польща – керівником Бюро з міжнародної політики М.Пшидачем та Міністром у справах ЄС РП Ш.Шинковським вель Сенком (м.Київ)
14 березня – Зустріч Першої Леді України Олени Зеленської з Першою Леді РП Агатою Конхаузер-Дудою (у форматі відеоконференції)
05 квітня – Зустріч Першої Леді України Олени Зеленської з Першою Леді РП Агатою Конхаузер-Дудою в рамках офіційного візиту до РП Президента України (м.Варшава)
05 квітня – Зустріч Президента України Володимира Зеленського з Головою Ради Міністрів РП Матеушем Моравецьким в рамках офіційного візиту до РП (м.Варшава)
05 квітня – Зустріч Президента України Володимира Зеленського з Маршалком Сейму РП Ельжбєтою Вітек в рамках офіційного візиту до РП (м.Варшава)
05 квітня – Зустріч Президента України Володимира Зеленського з Маршалком Сенату РП Томашем Гродським в рамках офіційного візиту до РП (м.Варшава)
17 квітня – Зустріч делегації України на чолі з Віце-прем’єр-міністром України О. Кубраковим та Заступником Глави Офісу Президента України А.Сибігою з Головою Ради Міністрів РП М.Моравецьким, Віце-прем’єр-міністром, Міністром національної оборони РП М.Блащаком, керівником Бюро з міжнародної політики Президента РП М.Пшидачем, Міністром інфраструктури РП А.Адамчиком та Головою Бюро національної безпеки РП Я.Сєвєрою (м.Варшава)
17 квітня – Зустріч делегації України на чолі з Віце-прем’єр-міністром України Юлією Свириденко з делегацією РП на чолі з Головою Ради Міністрів РП Матеушем Моравецьким (м.Варшава)
14 травня – Зустріч Президента України Володимира Зеленського з Головою Ради Міністрів РП Матеушем Моравецьким (м.Берлін)
23 червня – зустріч Заступника Голови Офісу Президента України Андрія Сибіги з державним секретарем Канцелярії Президента Республіки Польща – керівником Бюро з міжнародної політики Марціном Пшидачем
25 червня – зустріч Голови Офісу Президента України А.Єрмака з Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою
25 червня – Зустріч Голови Офісу Президента України А.Єрмака з Міністром - членом Ради міністрів Республіки Польща Міхалом Дворчиком
28 червня – Зустріч Гологи Верховної Ради України Руслана Стефанчука та Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з Президентом РП Анджеєм Дудою (м.Київ)
5 серпня – Зустріч Голови Офісу Президента України Андрія Єрмака з Державним секретарем Канцелярії Президента Республіки Польща – Керівником Бюро з міжнародної політики Марчіном Пшидачем (м. Джедда)
28 жовтня – Зустріч заступника Голови Офісу Президента України Андрія Сибіги з Державним секретарем Канцелярії Президента Республіки Польща – Керівником Бюро з міжнародної політики Марчіном Пшидачем (Мальта)
6 грудня – Відеоконференція Першої Леді України Олени Зеленської з Першою Леді Республіки Польща Агатою Корнгаузер-Дудою
14 грудня – Телефонна розмова Президента України Володимира Зеленського з Головою Ради Міністрів РП Дональдом Туском
20 грудня – Зустріч Віце-прем’єр-міністра з відновлення України, Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Кубракова з Міністром закордонних справ Республіки Польща Радославом Сікорськимм (м.Варшава)
22 грудня – Зустріч Президента України Володимира Зеленського з Міністром закордонних справ Республіки Польща Радославом Сікорським (м.Київ)
22 грудня – Зустріч Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з Міністром закордонних справ Республіки Польща Радославом Сікорським (м.Київ)
МІЖУРЯДОВИЙ ДІАЛОГ
03 січня - Телефонна розмова Міністра оборони України Олексія Резнікова з Віцепрем'єр-міністром, Міністром національної оборони РП М.Блащаком
03 лютого – Зустріч Міністра оборони України Олексія Резнікова з Віцепрем'єр-міністром, Міністром національної оборони РП Маріушем Блащаком (м.Київ)
24 лютого - Зустріч Прем’єр-міністра України Д.Шмигаля з Головою ради Міністрів РП М.Моравецьким (м.Київ)
13 березня – Зустріч заступника Голови Офісу Президента України І.Жовкви з Міністром у справах ЄС РП Ш.Шинковським вель Сенком (м.Київ)
13 квітня – Зустріч Прем’єр-міністра України Д.Шмигаля з Головою ради Міністрів РП М.Моравецьким (м.Вашингтон)
17 квітня – Зустріч делегації України на чолі з Віце-прем’єр-міністром України Юлією Свириденко з делегацією РП на чолі з Головою Ради Міністрів РП Матеушем Моравецьким (м.Варшава)
12 травня – Зустріч Віце-прем’єр-міністра України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної з Міністром з питань Європейського Союзу РП Шимоном Шинковським вель Сенком (М.Курнік)
13 червня - Телефонна розмова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з Головою ради Міністрів РП Матеушем Моравецьким
24 червня – телефонна розмова Прем’єр-міністра України Д.Шмигаля з Головою ради Міністрів РП М.Моравецьким
КОНТАКТИ НА РІВНІ МЗС
25 січня - телефонна розмова Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби з Міністром закордонних справ РП Збігнєвом Рау
23 лютого – Зустріч Міністра закордонних справ України Д.Кулеби з Міністром закордонних справ РП З.Рау (м. Нью-Йорк)
11 квітня – телефонна розмова Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби з Міністром закордонних справ РП Збігнєвом Рау
12 квітня – телефонна розмова Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби з Міністром закордонних справ РП Збігнєвом Рау
12 травня – Двосторонні консультації Директора 2 ТД Наталії Задорожнюк та Директора ДМБ Вячеслава Яцюка МЗС України з Директором Східного Департаменту Міністерства закордонних справ Республіки Польща Малгожатою Косюрою-Казмєрською та Директором з питань політики безпеки МЗС РП Адамом Бугайським (м.Київ)
04 серпня – Телефонна розмова Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби з Міністром закордонних справ РП Збігнєвом Рау
13 грудня – Телефонна розмова Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби з Міністром закордонних справ РП з Радославом Сікорським
22 грудня – Зустріч Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби з Міністром закордонних справ Республіки Польща Радославом Сікорським (м.Київ)
16 січня – Зустріч Заступника Голови Верховної Ради України Олени Кондратюк з Головою Сейму РП Ельжбєтою Вітек (м.Варшава)
24 березня – Зустріч Заступника Голови Верховної Ради України Олени Кондратюк з Маршалком Сейму РП Ельжбєтою Вітек (м.Варшава)
24 березня – Зустріч Заступника Голови Верховної Ради України Олени Кондратюк з Віце-маршалком Сенату РП Міхалом Камінським (м.Варшава)
11 квітня – телефонна розмова Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з Маршалком Сейму РП Ельжбєтою Вітек
11 квітня – телефонна розмова Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з Маршалком Сенату РП Томашем Гродським
24-25 квітня – короткі Зустрічі Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з Маршалком Сейму РП Ельжбєтою Вітек та Маршалком Сенату РП Томашем Гродським (м.Прага)
24-25 травня – Офіційний візит Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука до РП (м.Варшава)
27 червня – зустріч Заступника Голови Верховної Ради України Олени Кондратюк з Маршалком Сейму РП Ельжбєтою Вітек (м.Варшава)
10 липня – Зустріч Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з Маршалком Сейму РП Ельжбєтою Вітек в рамках зустрічі голів парламентів України, Польщі, Німеччини та країн Балтії (М.Рига)
11 липня – Робочий візит Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука до РП (м.Варшава)
16 листопада – телефонна розмова Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з Маршалком Сейму Республіки Польща Шимоном Головнею.
17 листопада – телефонна розмова Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з Маршалком Сенату Республіки Польща Малгожатою Кідава-Блонською.
14 грудня – Зустріч Заступника Голови Верховної Ради України Олени Кондратюк з Віце-маршалками Сейму РП Доротою Нєдзєльою та Монікою Вєліховською (м.Варшава)
14 грудня – Зустріч Заступника Голови Верховної Ради України Олени Кондратюк з Віце-маршалком Сенату РП Міхалом Камінським (м.Варшава)
2022 РІК
КОНТАКТИ НА РІВНІ ПРЕЗИДЕНТІВ
20-21 січня – робочий візит Президента України Володимира Зеленського до Республіки Польща (м.Вісла)
22 лютого – робочий візит Президента Республіки Польща Анджея Дуди в Україну (м.Київ)
24 лютого – дві телефонні розмови Президента України Володимира Зеленського з Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою
26 лютого – дві телефонні розмови Президента України Володимира Зеленського з Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою
27 лютого – дві телефонні розмови Президента України Володимира Зеленського з Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою
28 лютого - телефонна розмова Президента України Володимира Зеленського з Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою
01 березня - дві телефонні розмови Президента України Володимира Зеленського з Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою
03 березня - телефонна розмова Президента України Володимира Зеленського з Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою
04 березня - телефонна розмова Президента України Володимира Зеленського з Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою
07 березня – телефонна розмова Президента України Володимира Зеленського з Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою
08 березня – телефонна розмова Президента України Володимира Зеленського з Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою
11 березня - виступ Президента України Володимира Зеленського під час засідання Національних зборів Республіки Польща за участі керівництва Польської держави, депутатів Сейму та Сенату Республіки Польща (у форматі відеозв’язку)
13 березня - телефонна розмова Президента України Володимира Зеленського з Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою
14 березня - телефонна розмова Президента України Володимира Зеленського з Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою
20 березня - телефонна розмова Президента України Володимира Зеленського з Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою
26 березня - телефонна розмова Президента України Володимира Зеленського з Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою
26 березня – зустріч Президента України Володимира Зеленського з Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою (у форматі відеозв’язку)
04 квітня – телефонна розмова Президента України Володимира Зеленського з Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою
13 квітня – робочий візит Президента Республіки Польща Анджея Дуди спільно з президентами країн Балтії в Україну (м.Київ, м.Буча, м.Бородянка)
17 квітня – телефона розмова Президента України Володимира Зеленського з Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою
3 травня - телефонна розмова Президента України Володимира Зеленського з Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою
22 травня – візит Президента Республіки Польща Анджея Дуди в Україну (м.Київ)
6 червня – телефонна розмова Президента України Володимира Зеленського з Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою
13 червня – зустріч Президента України Володимира Зеленського з Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою та Президентом Словацької Республіки Зузанною Чапутовою (у форматі відеозв’язку)
20 червня – телефонна розмова Президента України Володимира Зеленського з Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою
19 липня – телефонна розмова Президента України Володимира Зеленського з Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою
23 серпня - візит Президента Республіки Польща Анджея Дуди в Україну (м.Київ)
29 вересня – телефонна розмова Президента України Володимира Зеленського з Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою
10 жовтня – телефонна розмова Президента України Володимира Зеленського з Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою
15 листопада – телефонна розмова Президента України Володимира Зеленського з Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою
22 грудня 2022 – зустріч Президента України В.Зеленського з Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою (м.Жешув)
МІЖУРЯДОВИЙ ДІАЛОГ
01 лютого – робочий візит Голови Ради Міністрів Республіки Польща Матеуша Моравецького в Україну (м.Київ)
27 лютого – телефонна розмова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з Головою Ради Міністрів Республіки Польща Матеушем Моравецьким
05 березня - телефонна розмова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з Головою Ради Міністрів Республіки Польща Матеушем Моравецьким
08 березня - телефонна розмова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з Головою Ради Міністрів Республіки Польща Матеушем Моравецьким
14 березня – участь Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, Голови Ради Міністрів Республіки Польща Матеуша Моравецького та Прем’єр-міністра Литовської Республіки у Саміті глав урядів «Люблінського трикутника»
14 березня - телефонна розмова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з Головою Ради Міністрів Республіки Польща Матеушем Моравецьким
14 березня - телефонна розмова Першого Віце-прем'єр-міністра, Miністра економіки України Юлії Свириденко з Міністром розвитку і технологій РП Пьотрем Новаком.
15 березня – візит Голови Ради Міністрів Республіки Польща Матеуша Моравецького спільно з главами урядів Чеської Республіки та Словенії в Україну (м.Київ)
17 березня - телефонна розмова Першого Віце-прем'єр-міністра, Miністра економіки України Юлії Свириденко з Міністром сільського господарства та розвитку села РП Генрихом Ковальчиком.
19 квітня – візит Голови Ради Міністрів Республіки Польща Матеуша Моравецького в Україну (м.Львів)
22 квітня - візит Віце-прем'єр-міністра, Міністра культури і національної спадщини Республіки Польща Пьотра Глінського в Україну (м.Київ)
23 квітня – зустріч Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з Головою Ради Міністрів Республіки Польща Матеушем Моравецьким (м.Краків)
5 травня - візит Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля до Республіки Польща (м.Варшава)
9 травня - візит Першої Віце-прем'єр-міністр, Міністр економіки України Юлії Свириденко до Республіки Польща (м.Варшава)
17 травня - візит Віце-прем'єр-міністра, Міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова до Республіки Польща (м.Варшава)
1 червня – візит Голови Ради Міністрів Республіки Польща Матеуша Моравецького в Україну (м.Бородянка, м.Київ)
12-13 липня – візит Віце-прем’єр-міністра, Міністра національної оборони Республіки Польща Маріуша Блащака в Україну (м.Київ)
9 вересня – візит Голови Ради Міністрів Республіки Польща Матеуша Моравецького в Україну (м.Київ)
25 жовтня – зустріч Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з Головою Ради Міністрів Республіки Польща Матеушем Моравецьким (м.Берлін)
15 листопада – телефонна розмова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з Головою Ради Міністрів Республіки Польща Матеушем Моравецьким
26 листопада – участь Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, Голови Ради Міністрів Республіки Польща Матеуша Моравецького та Прем’єр-міністра Литовської Республіки у зустрічі глав урядів «Люблінського трикутника» (м.Київ)
24 лютого - зустріч Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби з Міністром закордонних справ Республіки Польща Збігнєвом Рау (м.Варшава)
01 березня – участь Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби у зустрічі глав зовнішньополітичних відомств країн-учасниць «Веймарського трикутника» (м.Лодзь/українська сторона у форматі відеозв'язку)
05 березня - зустріч Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби з Міністром закордонних справ Республіки Польща Збігнєвом Рау (Підкарпатське воєводство)
26 березня – візит Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби та Міністра оборони України Олексія Резнікова до Республіки Польща (м.Варшава)
26 березня – зустріч Першої заступниці Міністра закордонних справ України Еміне Джеппар з Заступником Державного секретаря Міністерства закордонних справ Республіки Польща Павлем Яблонським (м.Доха)
30 березня - 05 квітня - робочий візит Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби до Республіки Польща (м.Варшава)
8 квітня – робочий візит Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби до Республіки Польща (м.Жешув)
11 червня – телефонна розмова Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби з Міністром закордонних справ Республіки Польща Збігнєвом Рау
30 червня – телефонна розмова Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби з Міністром закордонних справ Республіки Польща Збігнєвом Рау
22 липня – телефонна розмова Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби з Міністром закордонних справ Республіки Польща Збігнєвом Рау
2 cерпня – візит діючого Голови ОБСЄ, Міністра закордонних справ Республіки Польща Збігнєва Рау в Україну (м.Київ)
22 вересня - зустріч Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби з Міністром закордонних справ Республіки Польща Збігнєвом Рау (м. Нью-Йорк)
17 листопада – телефонна розмова Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби з Міністром закордонних справ Республіки Польща Збігнєвом Рау
30 листопада – зустріч Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби з Міністром закордонних справ Республіки Польща Збігнєвом Рау (м. Бухарест)
01 грудня - зустріч Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби з Міністром закордонних справ Республіки Польща Збігнєвом Рау (м. Лодзь)
25 січня – телефонна розмова Заступника Голови Верховної Ради України Олени Кондратюк з Віце-маршалком Сейму Республіки Польща Ришардом Терлецьким
02 березня – телефонна розмова Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з Маршалок Сейму Республіки Польща Ельжбетою Вітек
04 березня - участь Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука та Маршалок Сейму Республіки Польща Ельжбети Вітек у зустрічі з главами парламентів держав-членів ЄС (у форматі відеозв’язку)
30 березня - візит Віце-маршалка Сейму РП Ришарда Терлецького в Україну (м.Луцьк)
14 квітня – робочий візит Маршалка Сенату Республіки Польща Томаша Гродзького спільно з главою Парламенту Чеської Республіки в Україну (м.Київ, м.Буча, м.Бородянка, м.Ірпінь)
20-21 квітня – візит Заступника Голови Верховної Ради України Олени Кондратюк до Республіки Польща (м.Холм, м.Варшава)
23-24 квітня - візит Віце-маршалок Сейму Республіки Польща Малгожати Госєвської в Україну (м.Одеса)
25 травня – візит Заступника Голови Верховної Ради України Олени Кондратюк до Республіки Польща (м.Варшава)
27-29 серпня 2022 візит Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука до республіки Польща (м. Варшава, м. Ольштин).
25 жовтня - зустріч Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з Маршалками Сейму та Сенату Республіки Польща в рамках Першого Парламентського Саміту Міжнародної Кримської платформи (М.Загреб)
6-7 грудня – візит Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука до Литви для участі у ХІІ Сесії Міжпарламентської асамблеї Верховної Ради України, Сейму і Сенату Республіки Польща та Сейму Литовської Республіки (м.Вільнюс)
7 грудня – зустріч Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з Маршалок Сенату Республіки Польща проф. Томашом Гродзьким (м.Вільнюс, Литва)
7-10 грудня – візит Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука до Республіки Польща (зустріч з Маршалок Сейму РП Ельжбетою Вітек та Віцемаршалком Сейму РП Ришардом Терлецьким (08.12., м.Варшава)
22 березня – зустріч Міністра оборони України Олексія Резнікова з Міністром національної оборони Республіки Польща Маріушем Блащаком.
24 лютого – телефонна розмова Президента України Володимира Зеленського з Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою
3 травня – робочий візит Президента України Володимира Зеленського до Республіки Польща (м.Варшава)
23-24 серпня – візит Президента Республіки Польща Анджея Дуди в Україну (м.Київ)
8 листопада – телефонна розмова Президента України Володимира Зеленського з Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою
24 листопада – телефонна розмова Президента України Володимира Зеленського з Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою
2 грудня – зустріч Президента України Володимира Зеленського з Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою та Президентом Литовської Республіки Гінатасом Науседою (у форматі відеозв’язку)
20 грудня – зустріч Президента України Володимира Зеленського, Президента Республіки Польща Анджея Дуди, Президента Литовської Республіки Гінатаса Наусєди (с.Гута Івано-Франківської області)
3-4 лютого – робочий візит Віце-прем’єр-міністра – Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексія Резнікова до Республіки Польща (м.Варшава)
9 вересня – візит Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля до Республіки Польща (м.Карпач)
14 жовтня – візит Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної до Республіки Польща (м.Варшава)
8 квітня – робочий візит Міністра закордонних справ Республіки Польща Збігнєва Рау в Україну (м.Київ)
19 червня – зустріч Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби з Міністром закордонних справ Республіки Польща Збігнєвом Рау (Турецька Республіка)
21 липня – телефонна розмова Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби з Міністром закордонних справ Республіки Польща Збігнєвом Рау
12 серпня - телефонна розмова Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби з Міністром закордонних справ Республіки Польща Збігнєвом Рау
4-5 жовтня – візит Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби до Республіки Польща (м.Люблін, м.Варшава)
15 листопада – зустріч Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби з Міністром закордонних справ Республіки Польща Збігнєвом Рау (м.Брюссель).
2 грудня – зустріч Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби з Міністром закордонних справ Республіки Польща Збігнєвом Рау (м.Стокгольм).
16 квітня – телефонна розмова Першого заступника Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з Віце-маршалок Сейму Республіки Польща Малгожатою Госєвською
20-21 квітня – візит Віце-маршалек Сейму Республіки Польща Малгожати Госєвської та Віце-спікера Сеймасу Литовської Республіки Паулюса Саударгаса в Україну
10 червня – візит Віце-маршалек Сейму Республіки Польща Малгожати Госєвської та Віце-спікера Сеймасу Литовської Республіки Паулюса Саударгаса в Україну (м.Київ)
25 червня 2021 - телефонна розмова Першого заступника Голови Верховної Ради України Романа Стефанчука з Віце-маршалок Сейму Республіки Польща Малгожатою Госєвською
7 вересня – зустріч Заступника Голови Верховної Ради України Олени Кондратюк з Маршалком Сенату Республіки Польща Томашем Гродзьким (м.Відень)
6 жовтня – візит Маршалка Сенату Республіки Польща Томаша Гродзького в Україну (м.Київ)
20 квітня – зустріч Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олексія Данілова з Керівником Бюро національної безпеки Республіки Польща Павлом Солохом (у форматі відеоконференції)
1 червня - зустріч Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олексія Данілова з Керівником Бюро національної безпеки Республіки Польща Павлом Солохом (м. Вільнюс)
26-27 січня – робочий візит Президента України Володимира Зеленського до Республіки Польща (м. Освєнцим)
18 березня - телефонна розмова Президента України Володимира Зеленського з Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою
30 квітня - телефонна розмова Президента України Володимира Зеленського з Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою
11 вересня – телефонна розмова Президента України Володимира Зеленського з Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою
11-13 жовтня – офіційний візит Президента Республіки Польща Анджея Дуди в Україну (м.Київ, м.Одеса)
22 січня – зустріч Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука з Головою Ради Міністрів Республіки Польща Матеушем Моравецьким (м. Давос)
20 березня - телефонна розмова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з Головою Ради Міністрів РП Матеушем Моравецьким
14-15 серпня - робочий візит Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної до Республіки Польща (м.Варшава)
17 грудня – телефонна розмова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з Головою Ради Міністрів Республіки Польща Матеушем Моравецьким
15 лютого – зустріч Міністра закордонних справ України Вадима Пристайка з Міністром закордонних справ Республіки Польща Яцеком Чапутовичем (м.Мюнхен)
19 березня - телефонна розмова Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби з Міністром закордонних справ Республіки Польща Яцеком Чапутовичем
31 березня – телефонна розмова Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби з Міністром закордонних справ Республіки Польща Яцеком Чапутовичем
07 травня - телефонна розмова Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби з Міністром закордонних справ Республіки Польща Яцеком Чапутовичем
27-28 липня – робочий візит Міністра закордонних справ України Димитра Кулеби до Республіки Польща (м.Варшава, м.Люблін)
26 серпня – телефонна розмова Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби з Міністром закордонних справ Республіки Польща Збігнєвом Рау
02 вересня – телефонна розмова Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби з Міністром закордонних справ Республіки Польща Збігнєвом Рау
16 січня - телефонна розмова Заступника Голови Верховної Ради України Олени Кондратюк з Віцемаршалком Сейму Республіки Польща Ришардом Терлецьким
22 лютого – зустріч Заступника Голови Верховної Ради України Олени Кондратюк з Віцемаршалком Сейму Республіки Польща Ришардом Терлецьким (м.Красічин)
15 червня – засідання Президії Парламентської Асамблеї України і Республіки Польща (у форматі відеоконференції)
9 вересня – зустріч Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з Маршалком Сенату Республіки Польща Томашем Гродзьким (м.Варшава)
6 жовтня – візит Маршалка Сенату Республіки Польща Томаша Гродзького в Україну (м.Київ)
29-30 січня – робочий візит Керівника Бюро національної безпеки Республіки Польща Павла Солоха в Україну (м.Київ)
10 вересня – телефонна розмова Секретаря Ради національної безпеки України Олексія Данілова з Керівником Бюро національної безпеки Республіки Польща Павлом Солохом
12 жовтня – зустріч Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олексія Данілова з Керівником Бюро національної безпеки Республіки Польща Павлом Солохом (м.Київ)
17 грудня – зустріч Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олексія Данілова з Керівником Бюро національної безпеки Республіки Польща Павлом Солохом
24 січня – зустріч Президента України Петра Порошенка з Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою (Давос)
22 лютого – робочий візит Президента України Петра Порошенка до Республіки Польща (м.Люблін)
21 квітня - телефонна розмова Президента-електа України Володимира Зеленського з Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою
20 травня – зустріч Президента України Володимира Зеленського з Міністром закордонних справ Республіки Польща Яцеком Чапутовичем (м. Київ)
31 травня – зустріч Президента України Володимира Зеленського з Міністром закордонних справ Республіки Польща Яцеком Чапутовичем та Міністром закордонних справ Королівства Швеції Маргот Вальстрьом (м. Київ)
4 червня – зустріч Президента України Володимира Зеленського з Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою (м. Брюссель)
31 серпня – 1 вересня – офіційний візит Президента України Володимира Зеленського до Республіки Польща (м.Варшава)
20 грудня – телефонна розмова Президента України Володимира Зеленського з Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою
25 січня – зустріч Віце-прем’єр-міністра України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванни Климпуш-Цинцадзе з Міністром закордонних справ Республіки Польща Яцеком Чапутовичем (Давос)
22 жовтня – телефонна розмова Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука з Головою Ради Міністрів Республіки Польща Матеушом Моравецьким
15 січня – робочий візит міністрів закордонних справ Республіки Польща, Литовської Республіки, Естонської Республіки, Латвійської Республіки в Україну (м.Київ, м.Дніпро)
24 січня – зустріч Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна з Міністром закордонних справ Республіки Польща Яцеком Чапутовичем (Давос)
13-14 лютого – робочий візит Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна до Республіки Польща (м.Варшава)
2 вересня – зустріч Міністра закордонних справ України Вадима Пристайка з Міністром закордонних справ Республіки Польща Яцеком Чапутовичем (м.Варшава)
26 вересня – зустріч Міністра закордонних справ України Вадима Пристайка з Міністром закордонних справ Республіки Польща Яцеком Чапутовичем (м. Нью-Йорк)
14 жовтня - зустріч Міністра закордонних справ України Вадима Пристайка з Міністром закордонних справ Республіки Польща Яцеком Чапутовичем (м.Люксембург)
5 грудня – зустріч Міністра закордонних справ України Вадима Пристайка з Міністром закордонних справ Республіки Польщa Яцеком Чапутовичем (м.Братислава)
24 січня – зустріч Заступника Голови Верховної Ради України Оксани Сироїд з Віце-маршалком Сейму Республіки Польща Ришардом Терлецьким (м.Жешув)
30-31 серпня – робочий візит Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олександра Данилюка до Республіки Польща (м.Варшава)
16 лютого – зустріч Президента України Петра Порошенка з Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою (м.Вільнюс)
17 лютого – зустріч Президента України Петра Порошенка з Головою Ради Міністрів Республіки Польща Матеушем Моравецьким (м.Мюнхен)
12 липня – зустріч Президента України Петра Порошенка з Президентом РП Анджеєм Дудою (м.Брюссель)
26 листопада – телефонна розмова Президента України Петра Порошенка з Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою
15-16 лютого – робочий візит Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка до Республіки Польща (м.Варшава)
28 березня – телефонна розмова Прем’єр-міністра України В.Б.Гройсмана з Головою Ради Міністрів Республіки Польща М.Моравецьким
14-15 травня – візит Першого Віце-прем’єр-міністра, Міністра економічного розвитку і торгівлі України С.Кубіва до Республіки Польща (м.Катовіце)
9 червня – зустріч Віце-прем’єр-міністра України П.Розенка з Віце-прем’єр-міністром, Міністром культури і національної спадщини РП П.Глінським (м.Харків)
10 січня – телефонна розмова Міністра закордонних справ України П.Клімкіна з Міністром закордонних справ Республіки Польща Я.Чапутовичем
19 березня – зустріч Міністра закордонних справ України П.Клімкіна з Міністром закордонних справ Республіки Польща Я.Чапутовичем (м.Брюссель)
29 травня – зустріч Міністра закордонних справ України П.Клімкіна з Міністром закордонних справ Республіки Польща Я.Чапутовичем (м.Нью-Йорк)
26-28 вересня - зустріч Міністра закордонних справ України П.Клімкіна з Міністром закордонних справ РП Я.Чапутовичем (м.Нью-Йорк)
23-24 жовтня – робочий візит Міністра закордонних справ України П.Клімкіна до Республіки Польща (м.Варшава)
11 листопада – зустріч Міністра закордонних справ України П.Клімкіна з Міністром закордонних справ РП Я.Чапутовичем (м.Париж)
30 листопада – 01 грудня – офіційний візит Міністра закордонних справ Республіки Польща Я.Чапутовича в Україну (м.Київ)
18 березня – зустріч Заступника Голови Верховної Ради України О.Сироїд з Віце-Маршалком Сейму Республіки Польща Р.Терлецьким (м.Львів)
9 червня – зустріч Голови Верховної Ради України А.Парубія з Віце-маршалком Сейму Республіки Польща Р.Терлецьким (м.Київ)
8 жовтня – зустріч Заступника Голови Верховної Ради України О.Сироїд з Віце-маршалком Сейму Республіки Польща Р.Терлецьким (м.Варшава)
5-6 листопада - робочий візит Віце-маршалек Сейму Республіки Польща Б.Мазурек в Україну (м.Київ)
22-23 листопада – візит Віце-маршалка Сейму Республіки Польща Р.Терлецького в Україну (м.Київ)
4-5 жовтня – робочий візит Керівника Бюро національної безпеки Республіки Польща П.Солоха в Україну (м.Київ)
29 листопада – телефонна розмова Секретаря Ради Національної безпеки і оборони України О.Турчинова з Керівником Бюро національної безпеки Республіки Польща П.Солохом
18 лютого – двостороння зустріч Президента України Петра Порошенка з Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою (м.Мюнхен)
29 березня – телефонна розмова Президента України Петра Порошенка з Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою
3 травня – телефонна розмова Президента України Петра Порошенка з Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою
19 вересня – зустріч Президента України Петра Порошенка з Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою (м.Нью-Йорк)
13 грудня – робочий візит Президента Республіки Польща А.Дуди в Україну (м.Харків)
28 лютого – візит Віце-прем’єр-міністра України В'ячеслава Кириленка до Республіки Польща (м.Варшава)
19-21 квітня – візит Першого Віце-прем’єр-міністра – Міністра економічного розвитку і торгівлі України С.Кубіва до Республіки Польща (м.Варшава)
22-23 жовтня – робочий візит Віце-прем’єр-міністра, Міністра культури і національної спадщини Республіки Польща П.Глінського в Україну (м.Київ)
27 грудня - телефонна розмова Прем'єр-міністра України В.Гройсмана з Головою Ради Міністрів РП M.Моравєцким
25 січня – телефонна розмова Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна з Mіністром закордонних справ Республіки Польща Вітольдом Ващиковським
26 січня – телефонна розмова Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна з Міністром закордонних справ Республіки Польща Вітольдом Ващиковським
1 березня – візит глав зовнішньополітичних відомств Республіки Польща та Великої Британії до України (м.Київ)
15 березня – робочий візит Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна до Республіки Польща (м.Варшава)
31 березня – зустріч Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна з Міністром закордонних справ РП Вітольдом Ващиковським (м.Брюссель)
12 квітня – робочий візит Міністра закордонних справ України П.Клімкіна до Республіки Польща з метою участі у засіданні Міністрів закордонних справ країн Вишеградської групи, «Східного партнерства» та інших країн ЄС (м.Варшава)
31 серпня – зустріч Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна з Міністром закордонних справ Республіки Польща Вітольдом Ващиковським (м.Будапешт).
8 вересня – зустріч Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна з Міністром закордонних справ Республіки Польща Вітольдом Ващиковським (м.Таллінн).
18 вересня – зустріч Міністра закордонних справ України П.Клімкіна з Міністром закордонних справ Республіки Польща Вітольдом Ващиковським та Міністром закордонних справ Швеції Маргот Вальстрьом (м.Нью-Йорк)
24 жовтня – двостороння зустріч Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна з Міністром закордонних справ Республіки Польща В.Ващиковським (м.Палермо)
15-18 лютого – візит делегації народних депутатів України - членів групи з міжпарламентських зв'язків з Республікою Польща (м.Варшава)
17 травня – робочий візит Голови Верховної Ради України А.В.Парубія до Республіки Польща (м.Варшава).
17-18 травня – участь народних депутатів України у ІІ Саміті Глав Парламентів країн Центральної і Східної Європи (м.Варшава).
20 травня – візит Віце-маршалка Сейму Республіки Польща Р.Терлецького в Україну (м.Житомир)
23-25 червня – візит Маршалка Сейму Республіки Польща Марека Кухцінського в Україну (м.Трускавець)
5-6 вересня, м.Криниця Гурська – робочий візит Голови Верховної Ради України А.Парубія до Республіки Польща.
11-12 жовтня – робочий візит Маршалка Сенату Республіки Польща С.Карчевського в Україну (м.Київ, м.Харків)
22-23 жовтня – робочий візит Голови Верховної Ради України А.В.Парубія до Республіки Польща (м.Перемишль)
2 грудня – офіційний візит Президента України Петра Порошенка до Польщі (м.Варшава).
24 серпня – візит Президента РП Анджея Дуди в Україну (м. Київ) з метою участі у заходах з відзначення 25-ї річниці Незалежності України.
8-9 липня – візит Президента України Петра Порошенка до Польщі (Варшава) з метою участі у Саміті НАТО. В рамках візиту Президент України провів двосторонню зустріч з Президентом РП Анджеєм Дудою.
5 липня – телефонна розмова Президента України Петра Порошенка з Президентом РП Анджеєм Дудою.
1 квітня - двостороння зустріч Президента України Петра Порошенка з Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою у рамках Вашингтонського Саміту з ядерної безпеки (Вашингтон, США)
13 лютого - двостороння зустріч Президента України Петра Порошенка з Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою у рамках Мюнхенської конференції з питань безпеки (Мюнхен, Німеччина).
10-11 жовтня – візит Керівника Бюро національної безпеки РП Павла Солоха в Україну (м.Київ).
14-15 квітня - візит Секретаря РНБО України Олександра Турчинова до РП (м.Варшава).
24-26 жовтня – участь Віце-прем’єр-міністра України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванни Климпуш-Цинцадзе у Варшавському безпековому форумі (Польща). У рамках візиту відбулися зустрічі І.Климпуш-Цинцадзе з Міністром національної оборони РП А.Мацєревічем, Віцемаршалком Сейму РП Р.Терлецьким, Уповноваженим Уряду РП з питань реформ в Україні, Держсекретарем Мінфіну РП В.Яньчиком, Держсекретарем КПРП К.Щерським і Керівником БНБ РП П.Солохом.
6-7 вересня – участь Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та Віце-прем’єр-міністра України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванни Климпуш-Цинцадзе в Економічному Форумі в Криниці-Здруй (Польща). У рамках візиту Глави Уряду України до Польщі відбулися його двосторонні зустрічі з Прем’єр-міністром Польщі Беатою Шидло та Міністром закордонних справ Польщі Вітольдом Ващиковським.
2-4 червня – візит Віце-прем’єр-міністра України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванни Климпуш-Цинцадзе до Польщі (м.Вроцлав) з метою участі у Вроцлавському глобальному форумі.
8 грудня - зустріч Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна та Міністра закордонних справ Польщі Вітольда Ващиковського у рамках 23-го засідання Ради Міністрів закордонних справ ОБСЄ (м. Гамбург, Німеччина).
2 грудня – робоча зустріч Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна та Міністра закордонних справ Польщі Вітольда Ващиковського під час офіційного візиту Президента України Петра Порошенка до Польщі (м.Варшава).
15 листопада – телефонна розмова Міністрів закордонних справ України та РП Павла Клімкіна і Вітольда Ващиковського.
13-14 вересня – робочий візит Міністра закордонних спав Польщі Вітольда Ващиковського в Україну (м. Київ).
8-9 липня – двостороння зустріч Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна з Міністром закордонних справ Республіки Польща Вітольдом Ващиковським у рамках Саміту НАТО (Варшава, Польща).
19 березня - двостороння зустріч Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна з Міністром закордонних справ Республіки Польща Вітольдом Ващиковським у рамках XI Брюссельського форуму Фонду Маршалла (Брюссель, Бельгія).
13 лютого - двостороння зустріч Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна з Міністром закордонних справ Республіки Польща Вітольдом Ващиковським у рамках Мюнхенської конференції з питань безпеки (Мюнхен, Німеччина).
18 січня – зустріч Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна з Міністром закордонних справ Республіки Польща Вітольдом Ващиковським під час неформального сніданку Україна-група друзів ЄС (Брюссель, Бельгія).
14-16 грудня – візит Народного Депутата України, Голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова до Польщі (м. Варшава) з метою участі у конференції Варшавський діалог для Демократії, організованої МЗС РП.
9-10 грудня – зустріч Голови ВРУ Андрія Парубія та Віцемаршалка Сейму РП Ришарда Терлецького в рамках відзначення Дня місцевого самоврядування в Україні та пленарного засідання на тему «Регіональний та локальний вимір міжнародного співробітництва України» (місцевість Плав’я Сколівського району Львівської області, Україна).
2-3 грудня – візит Віцемаршалка Сейму РП Ришарда Терлецького в Україну (м.Львів) для участі у IX-му засіданні Парламентської Асамблеї «Україна-Польща».
12 листопада – візит Маршалка Сенату РП Станіслава Карчевського в Україну (м.Львів).
29-30 вересня - візит Віцемаршалка Сейму РП Ришарда Терлецького в Україну (м.Київ) для участі у вшануванні річниці Бабиного Яру. У рамках візиту відбулася двостороння зустріч Р.Терлецького з Головою Верховної Ради України А.Парубієм.
19-30 вересня – візит групи депутатів ВРУ до Польщі (м.Варшава) з метою участі у щорічній нараді ОБСЄ з огляду виконання зобов’язань держав-учасниць у людському вимірі.
30-31 серпня – візит Голови ВРУ Андрія Парубія до Польщі (м.Варшава) з метою участі у зустрічі Голів Парламентів країн Центрально-Східної та Південної Європи.
10 серпня – телефонна розмова Заступника Голови ВРУ Оксани Сироїд із Заступником Маршалка Сейму РП Ришардом Терлецьким.
15 липня - телефонна розмова Голови ВРУ Андрія Парубія з Маршалком Сейму РП Мареком Кухцінським .
25-26 червня – робочий візит Маршалка Сейму РП Марека Кухцінського в Україну (м. Трускавець) для участі у Форумі місцевого розвитку. В рамках візиту відбулася двостороння зустріч М.Кухцінського і Голови ВРУ Андрія Парубія.
9 червня - телефонна розмова Голови ВРУ Андрія Парубія з Маршалком Сейму РП Мареком Кухцінським.
30-31 травня – VII засідання Міжпарламентської асамблеї «Україна-Польща-Литва» в Україні (м.Київ), в рамках якого відбулася двостороння зустріч Голови ВРУ Андрія Парубія з Маршалком Сенату РП Станіславом Карчевським.
19-20 травня – робочий візит Заступника Голови ВРУ Оксани Сироїд до Польщі (м.Варшава).
16 травня – візит польської частини Польсько-української парламентської групи дружби Сейму і Сенату РП на чолі з депутатом Сейму РП Міхалом Дворчиком в Україну (м. Київ).
12-14 травня - участь депутатів ВРУ у VIII Жіночому конгресі БДІПЛ/ОБСЄ (Польща, м. Варшава).
25 квітня - спільний візит в Україну (м. Київ) голів Комітетів у закордонних справах Бундестагу (Н.Рьотґен), Національних зборів Франції (Е.Гігу) та Сейму РП (Г.Схетина).
19 квітня – робочий візит депутата Сейму РП Малгожати Госєвської в Україну (м.Київ) з метою представлення Доповіді «Російські військові злочини у східній Україні» в Інституті міжнародних відносин та ВРУ.
14-16 квітня – робочий візит Заступника Голови ВРУ Оксани Сироїд до Польщі (мм. Варшава і Познань) з метою участі у заходах з нагоди 1050-ліття хрещення Польщі.
13-17 квітня – робочий візит Комітету ВРУ з питань науки і освіти до РП (м. Слупськ).
4-6 квітня – робочий візит делегації Комітету ВРУ з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування до РП (м. Варшава).
27 лютого - міжнародна конференція "Європа Карпат" у Польщі (м.Перемишль) з ініціативи Маршала Сейму РП Марека Кухцінського, у якій взяла участь група депутатів ВР України. Українську делегацію очолила член Комітету у закордонних справах ВРУ, народний депутат України Оксана Юринець.
24-26 січня – робочий візит Заступника Голови ВРУ Оксани Сироїд до Польщі (м. Лодзь) з метою участі у Форумі «Україна-ЄС» (у складі делегації перебували також Міністр молоді і спорту Ігор Жданов та заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Наталія Микольська). Під час візиту відбулася двостороння зустріч Оксани Сироїд з Міністром закордонних справ Польщі Вітольдом Ващиковським.
21-23 січня – робочий візит Заступника Голови ВРУ Оксани Сироїд до Польщі (м. Варшава).
9 січня – телефонна розмова Президента України П.О.Порошенка з Головою Ради Міністрів Республіки Польща Е.Копач
27 січня – робочий візит Президента України П.О.Порошенка на урочистості з нагоди 70-ї річниці звільнення концтабору Аушвіц-Біркенау (Освєнцим, Республіка Польща)
9 лютого - телефонна розмова Президента України П.О.Порошенка з Президентом Республіки Польща Б.Коморовським.
22 лютого – робочий візит Президента Республіки Польща Б.Коморовського в Україну (м.Київ)
8-9 квітня – офіційний візит Президента Республіки Польща Б.Коморовського в Україну (м.Київ)
7 травня – участь Президента України П.О.Порошенка в заходах з нагоди 70-ої річниці завершення ВВВ (Гданськ, Вестерплатте)
19 травня – телефонна розмова Президента України П.О.Порошенка з Президентом Республіки Польща Б.Коморовським
2 липня – робочий візит Президента Республіки Польща Б.Коморовського в Україну (м. Львів)
14 серпня - перша телефонна розмова Президента України П.О.Порошенка з новообраним Президентом Республіки Польща А.Дудою
28 вересня - перша зустріч Президента України П.О.Порошенка з Президентом Республіки Польща А.Дудою в рамках 70-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку
14-15 грудня - офіційний візит Президента Польщі А.Дуди в Україну
19 січня – робочий візит Голови Ради Міністрів Республіки Польща Е.Копач в Україну, міжурядові консультації Україна-Польща (м.Київ)
19 березня – зустріч Прем’єр-міністра України А.Яценюка з Головою Ради Міністрів РП Е.Копач (м. Брюссель )
25 березня – телефонна розмова Прем’єр-міністра України А.П.Яценюка з Головою Ради Міністрів Республіки Польща Е.Копач
9 вересня – робочий візит Прем’єр-міністра України А.П.Яценюка до Республіки Польща (м.Варшава)
17 вересня - робочий візит Голови Ради Міністрів Республіки Польща Е.Копач в Україну (м.Київ)
27 січня – зустріч Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна та Міністра закордонних справ Республіки Польща Гж.Схетини під час урочистостей з нагоди 70-ї річниці звільнення концтабору Аушвіц-Біркенау (Освєнцим, Республіка Польща)
2 березня – робочий візит Міністра закордонних справ РП Г.Схетини та Міністра закордонних справ Данії М.Лідегора (м.Київ)
11 червня – робочий візит Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна до Республіки Польща (м.Варшава)
5 листопада - робочий візит Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна до Республіки Польща з метою участі у Варшавському форумі з питань безпеки
6 листопада - робочий візит Міністра закордонних справ РП Г.Схетини в Україну (м.Львів) з метою участі в церемонії закладення "наріжного каменя" під будівництво Польського дому у Львові
17 листопада – телефонна розмова Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна з Міністром закордонних справ Республіки Польща В.Ващиковським.
2 грудня - зустріч Міністра закордонних справ України П.Клімкіна з Міністром закордонних справ Республіки Польща В.Ващиковським у Брюсселі, де Глава українського МЗС перебував з метою участі у засіданні Комісії Україна-НАТО на рівні Міністрів закордонних справ.
29-30 квітня – офіційний візит Голови Верховної Ради України В.Б.Гройсмана до Республіки Польща (м.Варшава)
22 лютого – зустріч Секретаря Ради національної безпеки України О.Турчинова з Керівником Бюро національної безпеки РП С.Козєєм (м.Київ)
5-6 березня – робочий візит Секретаря Ради національної безпеки і оборони України О.Турчинова до Республіки Польща (м.Варшава)
22 січня – телефонна розмова Президента України В.Ф.Януковича з Президентом Республіки Польща Б.Коморовським
19 лютого - телефонна розмова Президента України В.Ф.Януковича з Президентом Республіки Польща Б.Коморовським
01 березня – телефонна розмова в.о.Президента України О.Турчинова з Президентом Республіки Польща Б.Коморовським
17 квітня - телефонна розмова в.о.Президента України О.Турчинова з Президентом Республіки Польща Б.Коморовським
23 квітня - телефонна розмова в.о.Президента України О.Турчинова з Президентом Республіки Польща Б.Коморовським
03-04 червня – робочий візит новообраного Президента України П.О.Порошенка до Республіки Польща (м.Варшава)
06 червня – зустріч Президента України П.О.Порошенка з Президентом РП Б.Коморовським(Нормандія)
07 червня – робочий візит Президента Республіки Польща Б.Коморовського до України(м.Київ)
30 червня – телефонна розмова Президента України П.О.Порошенка з Президентом Республіки Польща Б.Коморовським
14 липня – телефонна розмова Президента України П.О.Порошенка з Головою Ради Міністрів Республіки Польща Д.Туском
19 липня – телефонна розмова Президента України П.О.Порошенка з Президентом Республіки Польща Б.Коморовським
21 липня - телефонна розмова Президента України П.О.Порошенка з Головою Ради Міністрів Республіки Польща Д.Туском
30 серпня – зустріч Президента України П.О.Порошенка з Головою Ради Міністрів РП Д.Туском (м.Брюссель)
4 вересня - зустріч Президента України П.О.Порошенка з Президентом РП Б.Коморовським (м.Ньюпорт)
16 жовтня – зустріч Президента України П.О.Порошенка з Прем’єр-міністром РП Е.Копач в рамках Саміту АСЕМ (м.Мілан)
11 листопада – телефонна розмова Президента України П.О.Порошенка з Президентом РП Б.Коморовським
16 листопада – зустріч Президента України П.О.Порошенка з Президентом РП Б.Коморовським в рамках відзначення 25-ї річниці Оксамитової революції (м.Братислава)
20 листопада - спільний візит Президента України П.О.Порошенка та Президента РП Б.Коморовського до Молдови (м.Кишинів)
17-18 грудня – державний візит Президента України П.О.Порошенка до Польщі (мм. Варшава, Люблін)
19-21 березня – робочий візит Віце-прем’єр-міністра України - Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В.Б.Гройсмана до Республіки Польща (м.Варшава)
16 квітня – телефонна розмова Прем’єр-міністра України А.П.Яценюка з Головою Ради Міністрів Республіки Польща Д.Туском
17 квітня - телефонна розмова Прем’єр-міністра України А.П.Яценюка з Президентом Республіки Польща Б.Коморовським
8 травня – телефонна розмова Прем’єр-міністра України А.П.Яценюка з Головою Ради Міністрів РП Д.Туском
3 грудня – телефонна розмова Прем’єр-міністра України А.П.Яценюка з Прем’єр-міністром РП Е.Копач
22 січня – телефонна розмова Міністра закордонних справ України Л.О.Кожари з Міністром закордонних справ Республіки Польща Р.Сікорським
24-25 січня – візит заступника Державного секретаря МЗС РП К.Пелчинської-Наленч до України (м.Київ)
1 лютого – зустріч Міністра закордонних справ України Л.О.Кожари з Міністром закордонних справ Республіки Польща Р.Сікорським у рамках 50-ї Мюнхенської конференції з питань безпеки (м.Мюнхен).
19-21 лютого – робочий візит Міністра закордонних справ Республіки Польща Р.Сікорського, Міністра закордонних справ Франції Л.Фабіусом та Міністром закордонних справ Німеччини В.Штайнмайером в Україну (м.Київ).
24 березня – зустріч в.о.Міністра закордонних справ України А.Б.Дещиці з Міністром закордонних справ Республіки Польща Р.Сікорським в рамах Саміту з ядерної безпеки (м.Гаага)
26 березня – робочий візит Міністра закордонних справ Республіки Польща Р.Сікорського до України (м.Київ, м.Одеса)
10-11 квітня – участь Заступника Міністра закордонних справ України Д.Р.Лубківського у зустрічі заступників міністрів країн-учасниць «Східного партнерства» (м.Варшава)
15-16 травня – робочий візит Міністра закордонних справ Республіки Польща Р.Сікорського в Україну (м.Київ)
15 липня, м.Київ – робочий візит Міністра закордонних справ Республіки Польща Р.Сікорського в Україну
16 серпня – телефонна розмова Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна з Міністром закордонних справ Республіки Польща Р.Сікорським
5 грудня – зустріч Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна з Міністром закордонних справ РП Гж.Схетиною в рамках 21-го Міністерського засідання ОБСЄ (м.Базель)
15 грудня – зустріч Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна з Міністром закордонних справ РП Гж.Схетиною в рамках засідання «Групи друзів України в ЄС» + Україна (м.Брюссель).
16 грудня - зустріч Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна з Міністром закордонних справ РП Гж.Схетиною в рамках робочого візиту глав МЗС В4 в Україну (м.Київ)
30 січня - телефонна розмова Голови Верховної Ради України В.Рибака з Маршалком Сенату Республіки Польща Б.Борусевичем.
17 березня - засідання Президії Міжпарламентської асамблеї «Україна-Польща-Литва» (м.Київ)
11-12 квітня – робочий візит Голови Комітету у закордонних справах Сейму Республіки Польща Ґ.Схетини спільно з представниками парламентів Німеччини та Франції до України (м.Київ)
17 березня - робочий візит в Україну Маршалка Сенату РП Б.Борусевича для участі у засіданні Президії Міжпарламентської асамблеї «Україна-Польща-Литва» (м.Київ)
11-12 квітня – робочий візит Голови Комітету у закордонних справах Сейму Республіки Польща Ґ.Схетини спільно з представниками парламентів Німеччини та Франції до України (м.Київ)
10 жовтня – робочий візит в Україну Маршалка Сенату РП Б.Борусевича разом з керівниками Парламентів Данії, Ірландії, Литви та Швеції (м.Київ).
16 квітня – робочий візит Керівника Ради Національної Безпеки Республіки Польща С.Козєя до України (м.Київ)
20-21 лютого – робочий візит Президента України В.Ф.Януковича до Республіки Польща (м.Вісла).
15 березня – телефонна розмова Президента України В.Ф.Януковича з Президентом Республіки Польща Б.Коморовським.
22 березня – робочий візит Президента України В.Ф.Януковича до Республіки Польща (м.Варшава)
07 квітня – телефонна розмова Президента України В.Ф.Януковича з Президентом Республіки Польща Б.Коморовським.
15 травня - телефонна розмова Президента України В.Ф.Януковича з Президентом Республіки Польща Б.Коморовським
04 червня - телефонна розмова Президента України В.Ф.Януковича з Президентом Республіки Польща Б.Коморовським
12 червня - телефонна розмова Президента України В.Ф.Януковича з Президентом Республіки Польща Б.Коморовським
13 червня – зустріч Президента України В.Ф.Януковича з Президентом Республіки Польща Б.Коморовським (м.Братислава).
3 липня – робочий візит Президента України В.Ф.Януковича до Республіки Польща (м.Вісла)
14 липня – візит Президента Республіки Польща Б.Коморовського до України – участь в урочистостях з нагоди 70-ї річниці Волинських подій (м.Луцьк)
24 серпня - телефонна розмова Президента України В.Ф.Януковича з Президентом Республіки Польща Б.Коморовським
30 серпня - телефонна розмова Президента України В.Ф.Януковича з Президентом Республіки Польща Б.Коморовським
24 вересня – зустріч Президента України В.Ф.Януковича з Президентом Республіки Польща Б.Коморовським, Президентом Словацької Республіки І.Гашпаровичем, Президентом Естонської Республіки Т.Ільвесом, Президентом Латвійської Республіки А.Берзіньшем, Президентом Республіки Болгарія Р. Плевнелієвим, Президентом Республіки Хорватія І.Йосиповичем, Президентом Республіки Словенія Б.Пахором у рамках 68-ої сесії ГА ООН (м.Нью-Йорк).
7 жовтня– робочий візит Президента України В.Ф.Януковича до Республіки Польща (м.Краків)
22 квітня – телефонна розмова Прем’єр-міністра України М.Я.Азарова з Головою Ради Міністрів Республіки Польща Д.Туском.
4 вересня - візит Віце-прем'єр-міністра України О.Вілкула до Республіки Польща (м.Криниця-Здруй)
26-27 лютого – офіційний візит Міністра закордонних справ України Л.О.Кожари до Республіки Польща (м.Варшава)
25 квітня – робочий візит міністрів закордонних справ Польщі, Данії, Литва, Нідерландів до України (м.Київ)
17 травня – робочий візит Міністра закордонних справ України Л.О.Кожари до Республіки Польща (м.Краків)
29 серпня – українсько-польські політичні консультації на рівні заступника міністра закордонних справ України В.Майка та заступника Міністра закордонних справ Республіки Польща К.Пелчинської-Наленч (м.Київ)
21 вересня - робочий візит Міністра закордонних справ РП Р.Сікорського до України (м. Ялта)
22 жовтня – робочий візит Міністра закордонних справ РП Р.Сікорського та Міністра закордонних справ Швеції К.Більдта до України (м.Київ)
27 жовтня – робочий візит Міністра закордонних справ України Л.О.Кожари до Республіки Польща (м.Краків)
25-26 березня – офіційний візит Голови Верховної Ради України В.В.Рибака до Республіки Польща (м.Варшава)
6 червня – робочий візит Маршалка Сенату РП Б.Борусевича до України (м.Київ).
27 червня – робочий візит Секретаря РНБО України А.П.Клюєва до Республіки Польща (м.Варшава)
26 січня – зустріч Президента України В.Ф.Януковича з Президентом Республіки Польща Б.Коморовським в рамках Економічного Форуму (Давос).
30 березня – телефонна розмова Президента України В.Ф.Януковича з Президентом Республіки Польща Б.Коморовським.
11 квітня - телефонна розмова Президента України В.Ф.Януковича з Президентом Республіки Польща Б.Коморовським.
21 травня – зустріч Президента України В.Ф.Януковича з Президентом Республіки Польща Б.Коморовським в рамках Саміту НАТО (м.Чикаго).
8 червня – робочий візит Президента України В.Ф.Януковича до Республіки Польща (м.Варшава).
1 липня – робочий візит Президента Республіки Польща Б.Коморовського в Україну (м.Київ).
20-21 вересня – державний візит Президента Республіки Польща Б.Коморовського в Україну (м.Київ)
4,5 листопада – телефонна розмова Президента України В.Ф.Януковича з Президентом Республіки Польща Б.Коморовським
21-22 березня – робочий візит Прем’єр-міністра України М.Я.Азарова до Республіки Польща (м.Варшава)
31 травня – 1 червня – робочий візит Першого віце-прем’єр-міністра України В.І.Хорошковського до Республіки Польща з метою участі у Всесвітньому форумі (м.Вроцлав).
4 вересня - робочий візит Першого віце-прем’єр-міністра України В.І.Хорошковського до Республіки Польща з метою участі у ХХІІ Економічному Форумі (м.Криниця Здруй)
14-15 травня - VІ засідання Міжпарламентської асамблеї «Україна-Польща» (м.Варшава).
8 лютого – візит Міністра закордонних справ Республіки Польща Р.Сікорського в Україну (м.Київ)
23 березня – зустріч Міністра закордонних справ України К.І.Грищенка з Міністром закордонних справ Республіки Польща Р.Сікорським (м.Брюссель).
6 червня – робочий візит Міністра закордонних справ України К.І.Грищенка до Республіки Польща (м.Перемишль)
31 травня – 1 червня – робочий візит Керівника Бюро національної безпеки Республіки Польща С.Козєя до України (м.Київ).
27-28 січня – зустріч Президента України В.Ф.Януковича з Президентом Республіки Польща Б.Коморовським в рамках Економічного форуму (м.Давос).
3-4 лютого – державний візит Президента України В.Ф.Януковича до Республіки Польща (м.Варшава – м.Гданськ).
19 квітня – візит Президента Республіки Польща Б.Коморовського в Україну в рамках проведення зустрічі високого рівня «Київський саміт з питань безпечного та інноваційного використання ядерної енергії» (м.Київ).
27 травня – візит Президента України В.Ф.Януковича до Республіки Польща в рамках проведення XVII Саміту глав держав Центральної Європи (м.Варшава).
30 серпня – робочий візит Президента України В.Ф.Януковича до Республіки Польща (Юрат).
9 вересня – зустріч Президента України В.Ф.Януковича з екс-Президентом Республіки Польща, Головою правління Ялтинської європейської стратегії А.Кваснєвським (м.Київ).
22 вересня – зустріч Президента України В.Ф.Януковича з Президентом Республіки Польща Б.Коморовським в рамках чергового засідання ГА ООН (м.Нью-Йорк).
29-30 вересня – робочий візит Президента України В.Ф.Януковича до Республіки Польща, участь у Саміті «Східного партнерства» (м.Варшава).
15 листопада – робочий візит Президента України В.Ф.Януковича до Республіки Польща (м.Вроцлав).
26-27 січня - візит Віце-прем’єр-міністра, Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В.М.Тихонова (м.Варшава).
15 лютого – зустріч Прем’єр-міністра України М.Я.Азарова з Головою Ради Міністрів Республіки Польща Д.Туском в рамках ювілейного Саміту В4(м.Братислава).
31 березня – 2 квітня - робочий візит Віце-прем’єр-міністра – Міністра соціальної політики України С.Тігіпка (м.Варшава).
13 квітня – візит Голови Ради Міністрів Республіки Польща Д.Туска в Україну (м.Київ).
9 вересня - візит Першого віце-прем’єр-міністра України, Міністра економічного розвитку і торгівлі України А.П.Клюєва до Республіки Польща (м.Криниця).
14-15 лютого - V засідання Міжпарламентської асамблеї «Україна-Польща» (м.Київ).
21-22 березня - ІV засідання Міжпарламентської асамблеї «Україна-Польща-Литва» ( м.Київ).
6-7 травня – візит Маршалка Сенату РП Б.Борусевича до України (м.Вінниця, м.Бердичів).
2 липня – візит Голови Верховної Ради України В.М.Литвина до РП (м.Кошалін).
11 жовтня – візит Маршалка Сейму Республіки Польща Г.Схетини до України (м.Львів).
2 грудня – візит Маршалка Сенату Республіки Польща Б.Борусевича в Україну (м.Київ).
25 лютого – робочий візит Міністра закордонних справ України К.І.Грищенка до Республіки Польща (м.Варшава).
26 березня – зустріч Міністра закордонних справ України К.І.Грищенка з Міністром закордонних справ Республіки Польща Р.Сікорським (м.Брюссель).
16 травня – візит Міністра закордонних справ Республіки Польща Р.Сікорського в Україну (м.Львів).
22 червня – візит Міністра закордонних справ Республіки Польща Р.Сікорського в Україну (м.Київ).
6 липня – візит Міністра закордонних справ України К.І.Грищенка до РП (м.Бидгощ).
17-18 липня - зустріч Міністра закордонних справ України К.І.Грищенка з Міністром закордонних справ Республіки Польща Р.Сікорським (м.Брюссель).
16 вересня – зустріч Міністра закордонних справ України К.І.Грищенка з Міністром закордонних справ Республіки Польща Р.Сікорським (м.Ялта).
23 листопада – зустріч Міністра закордонних справ України К.І.Грищенка з Міністром закордонних справ Республіки Польща Р.Сікорським (м.Донецьк).
28 листопада – робочий візит Президента Республіки Польща Б.Коморовського в Україну (м.Київ).
31 січня - 1 лютого - візит Секретаря Ради Національної безпеки і оборони України Р.В.Богатирьової (м.Варшава).
26-27 квітня - зустріч керівників Консультаційного комітету президентів України та Республіки Польща (м.Київ).
19-21 травня – візит Керівника Бюро національної безпеки Республіки Польща С.Козєя в україну (м.Київ).
21 вересня - зустріч Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Р.В.Богатирьової з Керівником Бюро національної безпеки РП С.Козєєм в рамках ІІ-ї Міжнародної зустрічі керівників державних органів, відповідальних за питання нацбезпеки (м.Єкатеринбург, РФ).
27 жовтня – робочий візит Секретаря Ради Національної Безпеки України Р.В.Богатирьової до Республіки Польща (м.Варшава).
25 лютого - відбулася зустріч Президентів України та Польщі В.Ф.Януковича та Л.Качинського під час церемонії інаугурації новообраного Глави Української держави у Києві.
18 квітня - Президент України В.Ф.Янукович відвідав Польщу з метою участі в похоронах трагічно загиблого в авіакатастрофі Президента Польщі Л.Качинського з дружиною (м.Краків).
25 вересня - робочий візит Президента Республіки Польща Б.Коморовського в Україну (м.Харків).
30 вересня – 1 жовтня - робочий візит Президента Республіки Польща Б.Коморовського в Україну (м.Ялта).
30 вересня - офіційний візит Прем’єр-міністра України М.Я.Азаров до Республіки Польща та його участь в ІV засіданні Міжурядового комітету з питань підготовки і проведення ЄВРО-2012.
24 травня – робочий візит Міністра закордонних справ України К.І.Грищенка до Польщі (м.Сопот).
3-4 липня – робочий візит Міністра закордонних справ України К.І.Грищенка до Польщі (м.Краків).
24 жовтня – відбулася зустріч Міністра закордонних справ України К.І.Грищенка з Міністром закордонних справ Республіки Польща Р.Сікорським у рамках 65-ої ГА ООН (м.Нью.-Йорк).
23-24 листопада - офіційний візит Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Р.В.Богатирьової до Республіки Польща (м.Варшава)
«У контексті останніх подій в Криму Польща рішуче закликає до поваги територіальної цілісності України, дотримання міжнародного права, у тому числі основних принципів ОБСЄ. Усі прийняті найближчим часом рішення,
у тому числі військового характеру, можуть мати непоправні наслідки для міжнародного світопорядку. Вимагаємо припинити провокаційне переміщення військ на Кримському півострові. Закликаємо країни-підписанти укладеного у грудні 1994 року Будапештського меморандуму, яким гарантується безпека для України, поважати та реалізувати свої зобов’язання».
Спільна заява глав урядів «Вишеградської четвірки»
«Прем’єр-міністри країн «Вишеградської четвірки» глибоко стурбовані нещодавнім порушенням територіальної цілісності України та тим, що російський парламент дозволив військові дії на українській землі всупереч позиції Уряду України. Це означає серйозну ескалацію. Ми засуджуємо усі дії, що загрожують суверенітеті і територіальній цілісності України і закликаємо негайно зменшити напругу шляхом діалогу з дотриманням українського та міжнародного права, а також положень Будапештського меморандуму 1994 року. Країни «Вишеградської четвірки» вважають, що останні військові дії Росії не лише є порушенням норм міжнародного права, але й створюють нову небезпечну реальність у Європі. Чеська Республіка, Угорщина, Польща та Словаччина занепокоєні військовою інтервенцією в Європі ХХІ століття на кшталт подій які відбулися у 1956, 1968, 1981 роках.
Прем’єр-міністри країн «Вишеградської четвірки» закликаю Росію поважати міжнародні та юридичні зобов’язання, включаючи Будапештський меморандум. Ми завжди визнавали історичні зв’язки Росії з Україною, які передбачають повагу до законних прав російської нацменшини. Тим не менше, будь-які проблеми повинні бути врегульовані мирним шляхом у взаємодії з Урядом України та під егідою міжнародних організацій, особливо ОБСЄ. «Країни «Вишеградської четвірки» солідарні з народом та Урядом України та підтверджують відданість єдності, суверенітету та територіальній цілісності. Як ніколи важливим є вжиття урядом заходів, що об’єднують країну та захищають права усіх громадян України у тому числі культурних, національних і мовних груп меншин. Європейський Союз і НАТО повинні продемонструвати солідарність та допомогти Україні у цей складний момент та об’єднатися перед небезпечним розвитком подій, що загрожує європейському миру і безпеці.»
http://www.visegradgroup.eu/calendar/2014/statement-of-the-prime
«Міністерство закордонних справ Республіки Польща засуджує підписання у вівторок у Москві Договору про включення до складу Російської Федерації двох нових територіальних об’єктів – Автономну Республіку Крим і м.Севастополь, які є невід’ємною частиною території України.
Цей вчинок свідчить про брутальне порушення міжнародних норм і принципів, розроблених після Другої світової війни, порушує суверенність і територіальну цілісність України, суперечить підписаному у грудні 1994 року, в тому числі Росією, Будапештського меморандуму, який гарантував Україні безпеку, двостороннім договорам між Україною та Росією, а також російськими деклараціями щодо готовності до діалогу та доброї волі.
Польща не взнає рішення, прийняті у Москві 18 березня цього року, як і результати проведеного два дні тому референдуму в Автономній Республіці Крим і м.Севастополь, який був нелегальним та не відповідав міжнародним стандартам. Приєднуємося до міжнародної критики таких дій. Польща продовжуватиме активну діяльність на міжнародний майданчиках з метою врегулювання цього конфлікту на засадах поваги до суверенітету і територіальної цілісності України».
«Міністерство закордонних справ Республіки Польща висловлює рішучий протест у зв’язку із збільшенням введення солдатів російських збройних сил з території Російської Федерації на територію України. Останнім часом спостерігаємо наступальні дії російських збройних сил у південних регіонах Донецької області, зокрема в околицях міста Новоазовськ. Трактуємо ці дії Росії стосовно України як дії зазначені у документах ООН – резолюції ГА ООН 3314 – ознаки агресії. Польща однозначно виступала та виступає за політичне врегулювання конфлікту на сході України. Виступаємо за необхідність поваги до територіальної цілісності і суверенітету України, що відображають фундаментальні принципи міжнародного права. Російська Федерація відверто порушує ці принципи, тим самим порушуючи зобов’язання, що виникають із загальноприйнятого міжнародного права».
«З глибоким занепокоєнням сприймаємо інформацію про виведення українських військ з Дебальцево, яке є результатом військового тиску і артилерійських обстрілів з боку антиукраїнських сил.
Разом з міжнародною спільнотою ми очікували, що Мінські домовленості, підписані 12 лютого ц.р. і погоджені усіма сторонами конфлікту, призведуть до негайного та тривалого припинення вогню. Намагання підтриманими російською стороною сепаратистами зайняти місто може розглядатися лише як відкрите порушення вищезазначених домовленостей – оскільки є фактичним порушенням лінії розмежування, про яку йдеться у документі. Це ставить під сумнів можливість мирного врегулювання конфлікту та стримання подальшої експансії сепаратистських сил в Україні.
Повністю підтримуємо заклики Високого представника ЄС у закордонних справах та політиці безпеки Ф.Могеріні беззастережно дотримуватися Мінських домовленостей та якнайшвидше забезпечити допуск у район Дебальцево спостерігачів ОБСЄ. Віримо, що як міжнародна спільнота ми знайдемо належну відповідь на серйозні виклики, які спостерігаємо в Україні. Підтримуємо також резолюцію РБ ООН, яка закликає до невідкладної реалізації Мінських домовленостей».
«Міністерство закордонних справ Республіки Польща з глибоким розчаруванням сприйняло рішення російського військового суду у Ростові-на-Дону щодо українських активістів з Криму - Олега Сенцова і Олександра Кольченка.
Обоє засуджених виступили проти нелегальної анексії Криму, вчиненої у травні 2014 року Російською Федерацією. Поділяємо позицію міжнародної спільноти, у тому числі Європейського Союзу, що російські суди не мають юрисдикції здійснювати правосуддя по відношенню до осіб, підозрюваних у скоєнні злочинів за межами міжнародно визнаної території Російської Федерації. Трактуємо цей вирок як чергове разюче порушення права Російською Федерацією у зв’язку з її діями в Україні. Разом з владою України, міжнародною спільнотою та правозахисними організаціями і представниками творчих та інтелектуальних середовищ закликаємо російську владу негайно звільнити нелегально засуджених громадян України.»
«Міністерство закордонних справ не визнає результатів парламентських виборів до Державної Думи РФ, проведених на території Кримського півострова, який згідно з правом належить Україні.
Польща та міжнародна спільнота засудили незаконну анексію Криму Росією у березні 2014р., що підкреслила резолюція ГА ООН №68/262 від 27 березня 2014 р.
Збереження суверенітету і територіальної цілісності України є ключовою умовою для мирного врегулювання російсько-українського конфлікту. У цьому контексті вибори депутатів з окупованих територій ставить під знак запитання легітимність виборів як таких.
Повністю підтримуємо заяву спостережної місії ОБСЄ/БДІПЛ щодо попередньої оцінки виборів, особливо у тому , що стосується передвиборчого періоду і організації виборчої кампанії.»
«Міністерство закордонних справ РП висловлює глибоке занепокоєння з приводу різкого погіршення гуманітарної та безпекової ситуації у зоні конфлікту на Донбасі внаслідок агресивних дій проросійських бойовиків біля міста Авдіївка.
Всупереч неодноразових зобов’язань до перемир’я, ємаємо справу з ескалацією боротьби внаслідок якої упродовж останнього тижня загинуло щонайменше 16 українських солдат.
Внаслідок застосування важкого озброєння було знищено важливі елементи інфраструктури, що спричинило великі страждання серед населення та необхідності залишення власних домівок. Перебої з опаленням, електро- та водопостачанням у регіоні, де ведуться військові дії загрожує серйозною гуманітарною катастрофою. Закликаємо до негайного припинення військових дій, а також наданні доступу організаціям та інституціям, які допомагають населенню.
Останні події у черговий раз вказують на необхідність дотримання обома сторонами конфлікту зобов’язань, укладених у Мінську. Насамперед необхідним є виконання Росією тих зобов’язань, які стосуються безпеки. Це є умовою необхідною для прийняття будь-яких ефективних політичних зобов’язань. Звертаємося до Росії припинити діяльність контрольованих бойовиків, а також вивести з території України згромаджені там військову техніку та військових. Закликаємо російську сторону до забезпечення повної свободи дії СММ ОБСЄ, у тому числі доступу до неконтрольованої Києвом ділянки українсько-російського кордону. Участь міжнародної спільноти залишається ключовим елементом зусиль для остаточного його врегулювання.
Звертаємо увагу, що напружена ситуація утримується також і в інших місцях «лінії розмежування» між українськими та контрольованими Росією силами. Лише врегулювання конфлікту, яке базується на принципах міжнародного права у тому числі поваги до суверенності та інтегральної цілісності України, може гарантувати, що конфлікт не буде призведе до наступних жертв. За підрахунками з початку військових дій у 2014 році, внаслідок військових дій постраждало майже 10 тис. осіб з яких половина це населення. Понад 2 млн. українців були змушені до залишення своїх домівок та виїзду з окупованої території країни».
https://www.msz.gov.pl/pl//aktualnosci/wiadomosci/oswiadczenie_msz_w_zwiazku_z_sytuacja_w_awdijiwce
«Три роки тому російські збройні сили розпочали окупацію Криму. Під дулами автоматів проведено незаконний «референдум», а потім 18 березня оголошено, що Крим увійшов до складу Російської Федерації. Польща не визнає т. зв. анексії Криму і незмінно підтримує територіальну цілісність України у кордонах, визнаних міжнародним правом.
Діючи спільно з усією міжнародною спільнотою, закликаємо Росію припинити окупацію півострова. Це є необхідним елементом тривалого, мирного врегулювання російсько-українського конфлікту. Ми продовжуємо виступати за збереження санкцій, впроваджених Європейським Союзом, США, Канадою та іншими країнами у відповідь на незаконні російські дії. Відновлення фундаменту, на якому ґрунтується співпраця і безпека в Європі, повинно стати головною метою усієї євроатлантичної спільноти.
Висловлюємо найглибше занепокоєння з приводу стану дотримання прав людини на Кримському півострові, зокрема національних меншин. Прикро, що російська влада блокує доступ до Крим міжнародним організаціям, які займаються моніторингом прав людини. Засуджуємо переслідування, які вчиняє Росія в Криму з метою придушення будь-якого опору та зміцнення позицій окупаційної влади.
З неменшим занепокоєнням спостерігаємо прогресуючу мілітаризацію півострова. Вона не лише становить безпосередню загрозу країнам Чорноморського регіону, але також дестабілізує ситуацію у всій Східній та Південній Європі.
Відсутність можливості діяльності в Криму структур ООН, ОБСЄ чи Ради Європи призвела до утворення «сірої зони беззаконня» у серці Європи».
«Міністерство закордонних справ Республіки Польща із занепокоєнням відзначає ескалацію збройного конфлікту в Україні, підтверджену оцінкою Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ (СММ). Кількість порушень перемир'я на Донбасі досягло найвищого рівня з січня 2017 року. Висловлюємо сподівання, що режим припинення вогню, узгоджений на форумі Трьохсторонньої контактної групи, який набере чинності 23 грудня, буде повністю дотримуватися, і спроби де-ескалації не будуть втрачені.
Фактором, який спричинив збільшення напруженості, є виведення Росією своїх представників із складу Спільного центру з контролю і координації, що сталося 19 грудня 2017 року. Польща, яка має другу за чисельністю серед країн ЄС групу спостерігачів в СММ ОБСЄ, вважає цей крок ще однією спробою погіршити безпеку роботи спостерігачів та обмежити їхню здатність виконувати завдання на місцях. Ми висловлюємо надію на те, що російська сторона прийме рішення негайно повернутися до СЦКК».
«Минають 4 роки від нападу Росії на Україну та викрадення Криму. Т.зв. референдум 16 березня 2014 р. був запереченням фундаментальних цінностей демократії і поваги до закону. Порушення територіальної цілісності суверенної держави і нелегальна окупація перекреслили доробок мирного завершення протистояння часів «холодної» війни та взаємної готовності міжнародної спільноти та Росії до співпраці на зламі тисячоліть.
Висловлюємо рішучий протест проти дій Росії щодо України. Виступаємо за повагу територіальної цілісності України та визнаємо Крим частиною Української держави. Разом з демократичною міжнародною спільнотою поновлюємо заклик до Росії припинити окупацію Криму та обрану стратегію використання сили в реалізації зовнішньої політики. Така політика призводить до зростання нестабільності світової системи безпеки та загрожує подальшою ескалацією напруженості у міжнародних відносинах.
Ми не погоджуємося з російською політикою насильства та залякування, у т.ч. щодо національних меншин в Криму.
Допоки Росія не повернеться у русло міжнародного права, вона болісно відчуватиме наслідки цього у формі санкцій та ізоляції».
«Міністерство закордонних справ РП нагадує, що Польща разом з усією трансатлантичною спільнотою висловлює рішучий спротив стосовно дій Росії щодо України.
Виступаємо за повагу територіальної цілісності України та визнаємо Крим частиною Української держави. Це також означає, що президентські вибори на півострові, проведені владою Російської Федерації, не можуть бути визнаними як законні».
«Будівництво Російською Федерацією т. зв. кримського мосту – без згоди української сторони та всупереч позиції Генеральної Асамблеї ООН – це чергове грубе порушення принципів міжнародного права.
За оцінкою МЗС РП, дії Росії призводять до того, що досягнення мирного вирішення, яке враховує інтереси української сторони, дедалі важче реалізувати. Дії РФ також суперечать численним запевненням представників російської адміністрації про те, що вони прагнуть до мирного врегулювання конфлікту з Україною.
Ми закликаємо російську сторону утриматися від подальшого порушення територіальної цілісності та незалежності України. Водночас, нагадуємо, що відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй 68/262, ухваленої 27 березня 2014 р., міжнародна спільнота визнала незаконними т.зв. «референдуми незалежності» в Криму і тим самим висловила підтримку для суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України в рамках визнаних до цього часу кордонів.»
«Польща однозначно засуджує проведені 11 листопада 2018 року проросійськими сепаратистами так званих виборів на окупованій частині Донбасу. Польща не визнає будь-яких дій, які ставлять під сумнів суверенність та територіальну цілісність України у міжнародно визнаних кордонах. Проведені у так званих ДНР і ЛНР є частиною насильницької зміни статус-кво, політики, яку реалізовує Росія, що також відображається у подальшу мілітаризацію Криму, а також агресивні дії в районі Азовського моря. Це не сприяє діям для врегулювання російсько-українського конфлікту та не відповідає Мінським домовленостям відповідно до яких будь-які місцеві вибори на територіях охоплених конфліктом повинні відбуватися з дотриманням українського законодавства та відповідно до стандартів та під наглядом ОБСЄ. Поглиблюють вони одночасно гуманітарні проблеми населення. Закликаємо Європейський Союз разом з іншими партнерами до негайної, солідарної та адекватної реакції шляхом посилення існуючих обмежувальних заходів, а також заборони в’їзду та обмеженням активів для осіб відповідальних за організацію вищезгаданих так званих виборів».
«Джерелом сьогоднішньої драматичної ескалації напруги у водах Азовського моря, в результаті якої було поранено моряків та пошкоджено кораблі ВМС України, є послідовне порушення Російською Федерацією основних норм міжнародного права, зокрема, порушення територіальної цілісності і суверенітету України. Після нелегальної окупації Криму, підтримки конфлікту на Донбасі, будівництва Керченського мосту без згоди офіційного Києва, Росія порушила принцип свободи судноплавства. З усією рішучістю засуджуємо агресивні дії Росії, закликаємо її владу поважати міжнародне право, а обидві сторони – до стриманості у поточній ситуації, яка може загрожувати стабільності європейської безпеки.»
https://www.msz.gov.pl/pl/aktualnosci/wiadomosci/stanowisko_msz_ws__incydentu_na_morzu_azowskim_
«Польща підтримує суверенність та територіальну цілісність України у міжнародно визнаних кордонах. Тому однозначно засуджуємо здійснювану Росією політику «паспортизації», яка була використана російською владою у випадку інших конфліктів. Визнаємо, що підписаний Президентом Володимиром Путіним указ, уможливлює надання російського громадянства мешканцям окупованого Донбасу за спрощеною процедурою., що суперечить Мінським домовленостям. Такі паспорти не можуть бути дійсними документами. Прийняття такого рішення упродовж кількох днів після оприлюднення результатів президентських виборів в Україні, визнаних міжнародною спільнотою, є черговою спробою дестабілізації ситуації в Україні і підриває її територіальну цілісність.
Польща, спільно з групою членів РБ ООН закликає Росії припинити дії, які підривають зусилля для врегулювання конфлікту та повернення Україні можливості контролю на власній території. Обидві сторони конфлікту повинні докласти максимум зусиль для реалізації Мінських домовленостей.»
https://www.gov.pl/web/dyplomacja/oswiadczenie-msz-w-zwiazku-z-sytuacja-na-ukrainie
«Міністерство закордонних справ Республіки Польща із задоволенням прийняло повернення в Україну громадян України, утримуваних владою Російської Федерації.
Це стало можливим завдяки зусиллям української влади та постійній діяльності міжнародної спільноти, яка наполегливо вимагала від російської влади звільнення ув‘язнених. Утримання Російською Федерацією цих в’язнів було проявом порушення міжнародного права і суперечило загальнолюдським цінностям та принципам цивілізованого світу. Серед звільнених є також українські моряки, затримані у Керченській протоці у листопаді 2018 року, а також особи, які активно протистояли російській анексії Криму та вторгненню Росії на Донбас. Радіємо поверненню в країну режисера Олега Сенцова - минулорічного лауреата премії міністра закордонних справ Яцека Чапутовича Pro Dignitate Humana, якою відзначають за самовідданість та безкомпромісні дії щодо захисту переслідуваних осіб та непохитну позицію у захисті прав та гідності людини.
Польща брала участь у міжнародних зусиллях спрямованих на відновлення свободи українських громадян, утримуваних в Росії, шляхом прийняття Ухвали Сейму Республіки Польща від 15.06.2018 р., через співавторство резолюцій та ініціювання дискусій у Європейському парламенті, доповіді у Раді Безпеки ООН щодо ситуації в Україні від 29.05.2018, звіту у Міжнародному Трибуналі у квітні 2016 року та порушення питання у рамках ОБСЄ.
У цей день ми вболіваємо разом із родинами утримуваних. Бажаємо визволеним ув'язненим одужання та повернення до повноцінної професійної діяльності. Сподіваємося, що досягнуті домовленості сприятимуть подальшим крокам, спрямованим на деескалацію конфлікту на Донбасі та повне припинення військових дій в Україні.»
«Міністерство закордонних справ Республіки Польща визнає незаконними організовані владою Російської Федерації 8 вересня 2019 р. в Автономній Республіці Крим на території України вибори до т. зв. місцевих органів влади, зокрема до т.зв. «Державної ради Республіки Крим", т.зв. «Законодавчих зборів міста Севастополь» і т.зв. «Сімферопольської міської ради.
Польща незмінно підтримує незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Анексія Російською Федерацією у березні 2014 року території України - Криму стала явним порушенням міжнародного права, що підкреслено у Резолюції Генеральної Асамблеї ООН № 68/262 від 27 березня 2014 року. У цьому контексті Польща визнає дії, здійснені російською владою в окупованому Криму, незаконними, а результати будь-яких «виборів» недійсними.
Водночас, звертаємо увагу на постійне погіршення ситуації із забезпечення прав людини в окупованому Криму, обмеження свободи зібрань і віросповідання, регулярні незаконні затримання, особливо кримських татар. Закликаємо до міжнародної солідарності щодо дій Російської Федерації на анексованому півострові.»
«МЗС РП висловлює глибоке занепокоєння ескалацією ситуації на Донбасі упродовж останніх тижнів, черговим проявом якої є сьогоднішній обстріл у Луганській області. Атаки зі сторони підтримуваних Росією нелегальних збройних формувань відбуваються у період, коли завдяки зусиллям у рамках «Нормандського формату», а також конструктивній позиції Президента В.Зеленського процес врегулювання конфлікту набрав нової динаміки. МЗС РП закликає Росію до припинення агресії проти України, у тому числі виведення контрольованих нею збройних формувань з окупованої частини Донбасу, а також безумовного виконання Мінських домовленостей».
https://www.gov.pl/web/dyplomacja/oswiadczenie-msz2
«У шосту річницю анексії Криму Росією, що передувала військовій агресії на сході України, Польща незмінно засуджує незаконну окупацію Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.
Послідовно підтримуємо територіальну цілісність та суверенітет України, відповідно до Резолюції Генеральної Асамблеї ООН 68/262, ухваленої 27 березня 2014 р. Ми наголошуємо на тривалому зобов'язанні не визнавати - зараз і в майбутньому - незаконну анексію Криму.
Незаконна анексія Криму, здійснена Російською Федерацією, є серйозним викликом для міжнародної безпеки та правового порядку, що забезпечує територіальну цілісність та суверенітет усіх держав.
Рішуче виступаємо проти протиправних дій, які вживає Російська Федерація для продовження триваючої анексії. Мілітаризація Кримського півострова та міста Севастополя негативно впливає на безпеку в Чорноморському регіоні, а обмеження потоку через Керченську протоку є порушенням міжнародного права.
Висловлюємо глибоку стурбованість погіршенням ситуації з правами людини на території півострова, окупованого Російською Федерацією, включаючи переслідування татарської меншини та україномовної громади. Ми закликаємо Російську Федерацію забезпечити можливість необмеженого доступу до Криму міжнародних організацій з моніторингу прав людини».
"МЗС РП висловлює глибоке занепокоєння у зв’язку з проведенням владою Російської Федерації т.зв. голосування про внесення змін до конституції РФ на окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, а також надання можливості участі у голосуванні громадянам України, власникам незаконно виданих паспортів Російської Федерації, що проживають на окупованих територіях Донецької та Луганської областей.
Усі дії Російської Федерації на цих територіях, які є невід’ємною частиною України, не можуть бути визнані дійсними та законними. Це також стосується видачі їх мешканцям паспортів Російської Федерації, на підставі яких здійснювався процес т.зв. голосування.
Ми послідовно підтримуємо територіальну цілісність і суверенітет України, в т.ч. відповідно до Резолюції Генеральної асамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 року, а також підкреслюємо незмінність зобов’язання не визнавати – зараз та у майбутньому – незаконної анексії Криму та одночасно закликаємо Російську Федерацію негайно припинити агресію проти України".
«МЗС Республіки Польща з увагою відзначає домовленості в рамках Тристоронньої Контактної Групи щодо припинення вогню на Донбасі. Позитивно оцінюємо дипломатичні зусилля, які призвели до досягнення порозуміння. Розраховуємо, що воно буде дотримане. Закликаємо Росію забезпечити усунення обмежень, які ускладнюють діяльність СММ ОБСЄ з верифікації безпекової ситуації».
Stanowisko MSZ ws. zawieszenia broni w Donbasie
Заява МЗС щодо незаконних "виборів", організованих владою Російської Федерації на території Автономної Республіки Крим та в м.Севастополь в Україні.
Міністерство закордонних справ Республіки Польща не визнає результатів незаконних "виборів" до т.зв. місцевих органів влади, які були організовані владою Російської Федерації на території Автономної Республіки Крим в Україні 13 вересня 2020 р. Вибори губернатора Севастополя та голосування за кандидатів до т.зв. Державної ради "Кримської республіки", а також т.зв. Законодавчих зборів міста Сімферополя та т.зв. сільської ради Раздольненського району були незаконними.
Така позиція випливає безпосередньо із зобов'язань Польщі як держави-члена ООН. Відповідно до резолюції Генеральної асамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 р. анексія Криму Російською Федерацією у березні 2014 р. стала відвертим порушенням міжнародного права. У контексті цієї резолюції будь-які дії російської влади в цій частині України, окупованій російськими військами, є незаконними. Польща неухильно підтримує незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.
На окупованій території України регулярно відбуваються порушення російською окупаційною адміністрацією прав людини. Численні тривожні приклади таких дій представлені у доповіді Генерального секретаря ООН "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та Севастополі в Україні" від 19 червня 2020 р. Обмежується також свобода зібрань та віросповідання, регулярно повторюються незаконні затримання, а затримані піддаються тортурам. Така діяльність особливо стосується кримських татар. Ми хотіли б закликати до міжнародної солідарності проти таких дій Російської Федерації на окупованому півострові.
МЗС Республіки Польща підтримує заяву речника Європейської служби зовнішньої діяльності щодо "виборів" від 14.09.2020 р.
У контексті проведених 17-19 вересня 2021 р. виборів до Державної Думи Російської Федерації Міністерство закордонних справ Республіки Польща вчергове висловлює своє розчарування у зв’язку з тим, що російська влада перешкодила роботі спостережної місії ОБСЄ. Такі дії ставлять під сумнів наміри Російської Федерації щодо відстоювання демократичних цінностей і є невиправданою спробою підірвати спільно напрацьовані стандарти, що є зобов’язуючими для усіх країн-членів ОБСЄ, ООН та Ради Європи.
Послідовна, системна кампанія влади Російської Федерації, спрямована проти російського громадянського суспільства, опозиції та вільних ЗМІ, ускладнила доступ до незалежної інформації, завадила представникам опозиції висуватись кандидатами, а також суттєво ускладнила росіянам здійснення вибору відповідно до їх уподобань. Ця ситуація може викликати сумніви щодо легітимності нових депутатів.
Міністерство закордонних справ також вважає незаконним проведення "виборів" на території Кримського півострова, незаконно окупованого Російською Федерацією, та засуджує масове видавання російських паспортів громадянам України і організацію електронного голосування на території Донбасу. Республіка Польща підтверджує свою підтримку суверенітету та територіальної цілісності України».
Англомовний текст заяви: Statement of Polish MFA on elections in Russian Federation
«Вісім років тому Росія озброїла Кримський півострів. 18 березня 2014 року після незаконного «референдуму» Крим було незаконно оголошено частиною Російської Федерації. Як ми і передбачали, це був лише початок запланованих на багато років військових дій Росії, які підірвали територіальну цілісність України.
24 лютого 2022 року Росія ухвалила рішення продовжити свої протиправні дії і пішла далі, здійснивши жорстоку
і неспровоковану агресію на всій території Української держави. Напад на суверенну, мирну і демократичну державу суперечить основним принципам цивілізації і нагадує найскладніші фрагменти історії ХХ століття. Це
безсумнівне порушення основоположних принципів міжнародного права, скоєне з повним умислом.
Польща послідовно засуджує незаконну анексію Криму і найрішучіше засуджує безпрецедентний військовий напад на Україну. Ми послідовно підтримуємо зусилля України щодо збереження територіальної цілісності своєї держави.
Ми висловлюємо наше категоричне заперечення проти незаконних дій Російської Федерації для легітимізації та увічнення незаконної анексії Криму. Крім того, ми засуджуємо порушення прав людини, зокрема переслідування корінного населення кримських татар, прогресуючу мілітаризацію півострова, а також примусовий призов до російської армії та дискримінацію за релігійною ознакою.
Ми вкрай обурені варварськими нападами Росії на мирне населення України, у тому числі дітей, а також на інші невійськові цілі: школи, дитячі садки, заклади культури. Росія свідомо порушує норми міжнародного гуманітарного права, думаючи, що зламає українське суспільство і змусить його капітулювати. Весь світ захоплюється героїзмом захисників України, ми засуджуємо злочинний акт бомбардування театру в Маріуполі, де ховалися від нападу Росії мирні українці – там були й діти. Ми ніколи не дамо дозволу піддавати людські життя небезпеці.
Вимагаємо негайного припинення з боку Росії масового застосування сили проти суверенної європейської держави та беззастережного виведення всіх її сил і військової техніки з усієї території України, а не лише з Криму – півострова, який після незаконної анексії використаний Російською Федерацією для варварської збройної агресії проти решти України. Закликаємо Російську Федерацію дотримуватися домовленостей, які враховують режими припинення вогню, і надати цивільному населенню доступ до гуманітарної допомоги. Ми вимагаємо припинити агресивну політику Російської Федерації».
Текст заяви польською мовою: Oświadczenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych w związku z 8. rocznicą nielegalnej aneksji Autonomicznej Republiki Krymu i miasta Sewastopol przez Federację Rosyjską
Звістка, що надійшла зі звільненого українськими військами міста Бучі, наповнила нас жахом, гнівом і прагненням до справедливості. Злочини проти цивільного населення абсолютно заборонені міжнародним гуманітарним правом збройних конфліктів, стороною якого є Росія, як Гаазькою, так і Женевською конвенціями, а також звичаєвим міжнародним правом. Зображення мирних жителів, розстріляних у потилицю зі зв’язаними руками, нагадують порівняння з найтемнішими часами сталінського та нацистського тоталітаризму. Ми заявляємо, що зробимо все, щоб винних у цих огидних діяннях було притягнуто до відповідальності.
Текст заяви польською мовою: Oświadczenie MSZ
Заява МЗС із засудженням Росії за кібератаки на Україну
Польща засуджує російську агресію проти України в усіх її вимірах. Це також стосується операцій, які проводяться в кіберпросторі. Діяльність, яку здійснює Росія, явно суперечить міжнародному праву та нормам відповідальної поведінки держав у кіберпросторі, прийнятим в рамках ООН, у тому числі й Російською Федерацією.
Польща самостійно та у співпраці з міжнародними партнерами продовжуватиме підтримувати обороноздатність України в кіберпросторі. Росія має припинити свою агресію, яка спричиняє людські страждання та загрожує безпеці Європи.
Польща та її партнери публікують спільну заяву про підтримку скарги України, яка порушила справу проти Росії в Міжнародному суді ООН.
Ми підкреслюємо важливий внесок Люблінського трикутника у зусилля з консолідації міжнародної підтримки України в її боротьбі проти неспровокованої та необґрунтованої війни, розпочатої Російською Федерацією, яка загрожує всьому світовому порядку, заснованому на правилах. Тому ми закликаємо міжнародну спільноту зробити остаточну перемогу над агресором нашою чіткою спільною метою.
Ми підтверджуємо наш непохитний намір продовжувати наші зусилля щодо запровадження обмежувальних заходів проти Російської Федерації, доки Україна не відновить повний суверенітет і територіальну цілісність у межах міжнародно визнаних кордонів.
Заява МЗС щодо фіктивних референдумів у тимчасово окупованих Російською Федерацією областях України
Міністерство закордонних справ однозначно та рішуче засуджує організацію Росією незаконних «референдумів», спрямованих на анексію тимчасово окупованих Росією частин Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України.
Дії Російської Федерації, яка є постійним членом Ради Безпеки ООН, порушують основоположні принципи міжнародного права, закріплені в Статуті ООН. Ми рішуче відкидаємо претензії Росії на території в межах міжнародно визнаних кордонів України, включаючи Автономну Республіку Крим, незаконно окуповану з 2014 року, і місто Севастополь.
Ми підтримуємо незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Ми закликаємо Російську Федерацію негайно припинити бойові дії та негайно повністю вивести російські збройні сили з усієї території України в межах її міжнародно визнаних кордонів.
Ми й надалі підтримуватимемо зусилля України щодо звільнення тимчасово окупованих Росією територій стільки, скільки це буде необхідно. Україна має суверенне право захищатися та відновити повний контроль над своєю територією.
Міністерство закордонних справ рішуче засуджує незаконні акти «визнання незалежності» та «інкорпорації» окупованих Російською Федерацією регіонів України.
Українські області Херсонська, Донецька, Луганська та Запорізька залишаються частиною України відповідно до міжнародного права. Республіка Польща не визнає і не визнає результатів псевдореферендумів, проведених на цих територіях 23-27 вересня цього року, а також оголошених 29 і 30 вересня цього року. укази президента Росії про анексію цих регіонів.
Ми беззастережно визнаємо незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України
у міжнародно визнаних межах. Ми також наголошуємо на праві України на захист і вжиття всіх необхідних заходів для повернення тимчасово окупованих Росією територій. Ми й надалі надаватимемо Україні всіляку підтримку для відсічі російській агресії.
Ми закликаємо Росію негайно припинити всі порушення міжнародного права та беззастережно вивести свої збройні сили з усієї території України.
У зв’язку з неможливістю діяти через Раду Безпеки через те, що її постійний член з правом вето також є виконавцем агресії, Польща підтримує створення Трибуналу шляхом угоди між Генеральним секретарем ООН та Україною, на основі рекомендації Генеральної Асамблеї. Водночас ми не виключаємо підтримки інших шляхів створення цього Трибуналу, якщо це буде результатом міжнародних домовленостей.
Для того, щоб ефективно переслідувати цей вид міжнародного злочину, необхідно належним чином забезпечити докази. Тому ми також підтримуємо всі ініціативи в цій сфері, зокрема створення Міжнародного центру з переслідування злочинів агресії.
Притягнення до відповідальності осіб, які вчинили міжнародні злочини в Україні та проти України, зокрема злочин агресії, є необхідним, щоб показати, що міжнародне право не допускає безкарності, і що індивідуальну кримінальну відповідальність можуть нести також глави держав.
Польща співпрацюватиме з Україною та іншими партнерами-однодумцями у створенні Спеціального трибуналу для злочинів агресії проти України.
Заява МЗС РП у зв'язку з підривом російською стороною дамби на Дніпрі в Новій Каховці
МЗС рішуче засуджує ще один безпрецедентний акт російського варварства на окупованих територіях України – підрив дамби на річці Дніпро в Новій Каховці, що також є серйозним порушенням основних норм гуманітарного права, екологічного права. і має ознаки військового злочину. Цей акт створює пряму загрозу життю мирного населення, яке проживає на берегах Дніпра нижче дамби, а також для роботи Запорізької АЕС, створює перспективу екологічної катастрофи з безпрецедентними регіональними наслідками, з наслідками для всієї Європи. Це посилює матеріальні втрати та призведе до подальшого вимушеного переселення населення.
Польща докладатиме всіх зусиль, щоб забезпечити міжнародну відповідальність Росії та покарання винних у цьому злочинному акті, і вимагатиме цього в рамках відповідних міжнародних рамок інституційних та правових механізмів, у тому числі гуманітарного та екологічного характеру.
У відповідь необхідно запровадити подальші жорсткі санкції проти Російської Федерації.