• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • Polski
Коментар МЗС України щодо 14-ї доповіді Управління Верховного Комісара ООН з прав людини за результатами роботи Місії ООН з прав людини в Україні протягом 16 лютого – 15 травня 2016 року
Опубліковано 07 червня 2016 року о 18:53

3 червня Управління Верховного комісара ООН з прав людини оприлюднило 14-у доповідь щодо ситуації з дотриманням прав людини в Україні за результатами роботи Моніторингової місії ООН в Україні (ММПЛ), у період 16 лютого – 15 травня 2016 року.

14-а доповідь УВКПЛ вчергове підтверджує «притік через кордон з РФ іноземних бойовиків, включно з громадянами Російської Федерації, амуніції та важких озброєнь». Місією задокументовані масштабні злочини, що вчиняються проти наших громадян окупаційною російською владою у Криму та російськими військовими і їх поплічниками на Донбасі. Вкотре констатується продовження злочинних практик вбивств мирних громадян, викрадень людей, тортур, сексуального насильства, примусової праці, вимагання грошей та інших порушень прав людини, від яких щоденно потерпають українські громадяни.

Як відзначив, представляючи доповідь у Києві помічник Генерального секретаря ООН з прав людини Іван Шимонович, головною передумовою місцевих виборів на території ОРДЛО є відновлення політичних і громадянських прав місцевих жителів.

Підтримуємо таку позицію УВКПЛ і закликаємо міжнародне співтовариство посилити тиск на Російську Федерацію з метою негайно припинити підтримку терористичних організацій «ДНР» та «ЛНР».      

Поділяємо висновок доповіді щодо актуальності Мінських домовленостей та важливості їх імплементації для припинення масових порушень прав людини.

Ситуація в окупованому Криму залишається вкрай складною,  особливо з урахуванням заборони Меджлісу та посилення наступної за нею хвилі переслідувань. Викрадення, обшуки, незаконні затримання, побиття, обмеження свободи слова і зібрань та інших основних громадянських прав стали буденністю на півострові.

Вкотре вимагаємо від окупаційної влади РФ, до якої також звертається УВКПЛ у своїх рекомендаціях: забезпечити на півострів доступ для міжнародних правозахисних моніторингових місій, скасувати рішення про заборону Меджлісу кримськотатарського народу, проводити розслідування за всіма заявами про жорстоке поводження, катування, викрадення, зникнення, виявляти та забезпечувати покарання винних. 

Позиція України залишається незмінною – жодні порушення прав людини, незалежно від того, ким і де вони скоєні, не повинні залишатися безкарними. У цьому зв’язку ми також цінуємо увагу Місії до повідомлень про можливі зловживання та порушення з боку силових структур України та ретельно вивчаємо надані рекомендації. Слід зазначити, що УВКПЛ не оминає увагою зусилля Уряду України із притягнення до відповідальності винних у порушеннях прав людини. 

У доповіді також позитивно оцінюються широкомасштабні реформи та відзначається процес подальшого формування правового поля в Україні.

Україна завжди вважала роботу Місії ООН з прав людини важливою складовою у протидії російській агресії та дієвим інструментом фіксації порушень прав людини окупаційною владою в Криму та злочинів російської армії та незаконних збройних формувань в окремих районах Донецької та Луганської областей.

Українська сторона сподівається, що міжнародне співтовариство посилюватиме тиск на РФ з метою негайного припинення актів агресії проти нашої держави, виведення збройних сил РФ з території України, припинення постачання зброї та військової техніки бойовикам-найманцям терористичних організацій, скасування будь-яких актів, спрямованих на легалізацію незаконної анексії Кримського півострова, та його деокупації.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux