• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Polski
VII засідання Міжпарламентської Асамблеї “Україна – Польща – Литва”
Опубліковано 07 червня 2016 року о 17:36

На сьомій сесії Міжпарламентської асамблеї Верховної Ради України, Сейму Литовської Республіки, Сейму і Сенату Республіки Польща обговорили роль міжпарламентської складової в умовах військової агресії з боку Росії (відео)
Розвиток тристоронньої українсько-польсько-литовської парламентської співпраці в рамках Міжпарламентської асамблеї Верховної Ради України, Сейму Литовської Республіки, Сейму та Сенату Республіки Польща є надзвичайно важливим напрямом.
На сьогодні співголовами Асамблеї з українського боку є Голова Верховної Ради України А.Парубій, з польського - Маршалок Сенату Республіки Польща С.Карчевський, з литовського - Голова Сейму Литовської Республіки Л.Граужинєнє.
Спікер українського парламенту Андрій Парубій розпочав свою промову з подяки литовському й польському народам за підтримку України в часи випробування. "На мою думку, такий формат парламентської співпраці є надзвичайно важливим. Він має великий потенціал. В час війни для України важлива й мілітарна, й економічна допомога. Але не менш важлива морально-психологічна підтримка, яку ми відчуваємо від Литви й Польщі, - наголосив він. - Наші народи добре знають, що таке російська агресія".
За словами Голови Верховної Ради, в Україні досягнуто порозуміння між урядом і парламентом. "Багато сфер потребують нагального реформування. Ми ухвалили антикорупційні закони, законодавство оборонної галузі тощо. Не всі реформи й популярними, не завжди вітаються суспільством, складно здійснюються. Тим не менше ми робимо ці кроки, бо без них Україна не стане потужною європейською державою", - зазначив
А.Парубій.
Спікер Сейму Литовської Республіки Лорета Граужинєнє на початку промови привітала Україну з перемогою в Євробаченні. "Україна отримала змогу за рік показати себе усій Європі", - наголосила вона. " Україна, Польща й Литва святкують двадцятип'ятиріччя дипломатичних відносин. На сьогодні ми повинні накреслити нові плани й напрями співпраці на наступні роки. Україна прямує в НАТО, а Литва й Польща вже є її членами", - зазначила промовець. На її думку, саміт у Варшаві в липні 2016 року надзвичайно важливий для України. "Делегація парламенту Литви завжди готова до співробітництва для захисту наших спільних інтересів. Голови парламентів Балтійських країн вітають впровадження реформ у вашій державі. В реалізації цих реформ важливий парламентський компонент..Потрібно. щоб більше Європи було в Україні. а України в Європі", - сказала л. Граужинєнє.

{video}https://www.youtube.com/watch?v=SdHDSM1TAYo{/video}


"Ми повинні діяти спільно в напрямі перешкоджання зміни звичного укладу та поділу на сфери впливу в Європі", - наголосив Маршалок Сенату Республіки Польща Станіслав Карчевський. На його думку, Україна, Литва й Польща мусять спільно протистояти тероризму, загрозі мільйонам людей втратити безпечне життя. " Як ніколи, є актуальною солідарність держав Європив боротьбі з тероризмом і організованою злочинністю. Цьогорічний саміт НАТО у Варшаві буде ключовою подією не лише через Україну. а й у зв'язку із зміцненням східного флангу НАТО", - зазначив промовець.

Джерело: Верховна Рада України

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux