• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Polski
Посол України в Республіці Польща Маркіян Мальський здійснив робочий візит до Західнопоморського воєводства
Опубліковано 26 жовтня 2010 року о 09:24

В рамках візиту, Посол відвідав м. Щецін, м. Кошалін та м. Білий Бір, де провів зустрічі з віцемаршалком воєводства Янем Кравчукем, воєводою Марціном Зидоровічем, віцепрезидентом міста Щецин Алєксандрем Бувельскім, професорсько-викладацьким та студентським складом Щецинського університету, президентом міста Кошалін Мірославом Мікетинським, старостою повіту Кошалін Романом Шевчиком, Єпископом Вроцлавсько-Гданської Єпархії Володимиром Ющаком, дирекцією та учнями Комплексу шкіл з вивченням української мови в Білому Борі, керівництвом Конвенту ґмін і повітів РП, які співпрацюють з органами місцевого самоврядування України, представниками української громади Щецина та Кошаліна, а також регіональною пресою.

Під час зустрічей Маркіяна Мальського з керівництвом воєводства були обговорені питання подальшого розвитку українсько-польського співробітництва, зокрема, у сфері міжрегіонального співробітництва, розбудови українсько-польського кордону, стану підготовки до проведення Євро 2012, співробітництва в рамках Східного партнерства, проведення в Україні та Польщі виборів до органів місцевого самоврядування, а також обміну молоді.

В ході візиту, польська сторона ознайомила Посла із політичною, соціально-економічною ситуацією в регіоні, а також з розвитком регіону у сфері промисловості, освіти, культури, туризму та соціального розвитку.

В ході візиту Посол відзначив дуже прихильне ставлення регіональної та місцевої влади до української громади, яка є досить чисельною у цьому регіоні та налічує кільканадцять тисяч українців.

В цьому контексті Посол закликав владу воєводства надавати усіляку підтримку українцям регіону Західного Помор’я, особливо під час підготовки до проведення у 2011 році у м. Кошалін ювілейного ХХ Фестивалю української культури, який є ключовим культурним заходом української громади у Польщі та традиційно організовується Об’єднанням українців у Польщі. Очікується, що захід відбудеться під патронатом Президентів України та Польщі.

В ході візиту до Щецинського університету, Посол виступив перед студентами та професорсько-викладацьким складом університету на тему «Основні напрямки зовнішньої політики України та перспективи українсько-польського співробітництва». Виступ викликав жваву дискусію серед аудиторії, що свідчить про велике зацікавлення польського суспільства нашою державою.

Крім того, Посол провів зустріч з керівництвом Конвенту гмін і повітів РП, які співпрацюють з органами місцевого самоврядування України, під час якої відбулась презентація даної організації та представлено майбутні проекти до реалізації.

Дана організація, яку створено 7 вересня 2010 року в Щеціні, покликана надавати підтримку та допомогу його членам у налагодженні та розвитку міжрегіонального співробітництва з регіонами України у дусі партнерства та взаємовигоди із врахуванням можливості використання фондів ЄС. На даний час, до складу Конвенту увійшло 25 повітів та ґмін РП.

В рамках візиту до Білого Бору, Посол зустрівся з директором, вчителями та учнями Комплексу шкіл з українською мовою навчання ім. Т. Шевченка та Єпископом Вроцлавсько-Гданської Єпархії Володимиром Ющаком.

Зустрічі з українською громадою пройшли у надзвичайно теплій та дружній обстановці.

Візит викликав велике зацікавлення серед регіональних та місцевих ЗМІ. В рамках візиту відбулись 3 радіо та 4 відео інтерв’ю, а також два прямих радіоефіри на місцевому радіо.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux