• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Polski
Державна податкова служба України інформує про необхідність подання податкових декларацій до державної податкової інспекції за місцем постійного проживання
Опубліковано 18 лютого 2013 року о 18:50

Державною податкової службою України, з метою контролю за надходженням до місцевих бюджетів податку на доходи фізичних осіб, організовано ряд заходів щодо розширення бази оподаткування, збільшення рівня сплати податків, визначення реальних платників податку, які впливають на базу оподаткування та забезпечення надходжень податку.

При цьому, головною метою органів державної податкової служби є впровадження ідеології добровільності декларування доходів, взаєморозуміння та формування високої податкової культури громадян.

Статтею 67 Конституції України визначено, що громадяни щорічно подають до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан та доходи за минулий рік і порядку, встановленому законом.

Подання декларації – це не лише конституційний обов’язок кожного громадянина, а й можливість добровільної сплати податків, від рівня якої залежить стан місцевих бюджетів, соціально-економічний розвиток регіонів та добробут громадян.

Процес декларування в Україні проводиться в умовах дії Податкового кодексу України від 02.02.2011 р. № 2755-VI (далі - Кодекс).

Декларування доходів, отриманих фізичними особами в 2012 році, пов’язане з виконанням платниками податку положень Кодексу, згідно з яким громадяни у відповідних випадках зобов’язані подати річну податкову декларацію.

Обов’язок подання декларації у громадян – платників податку з доходів фізичних осіб виникає у разі отримання ними протягом звітного року різних видів оподатковуваних доходів, зокрема:

- у випадку, якщо при нарахуванні чи виплаті доходів податок не утримувався (пп.168.1.3 п.168.1 ст.168 Кодексу);

- якщо доходи були одержані від особи, яка не є податковим агентом та іноземні доходи (пп. 168.2.1 п.168.2 ст.168 Кодексу).

Іноземний доход (пп.14.1.55 п.14.1.55 ст.14 Кодексу) – дохід, отриманий з джерел за межами України, - будь-який дохід, отриманий резидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності за межами митної території України, включаючи проценти, дивіденди, роялті та будь-які інші види пасивних доходів, спадщину, подарунки, виграші, призи, доходи від виконання робіт (послуг) за цивільно-правовими та трудовими договорами, від надання резидентам в оренду (користування) майна, розташованого за межами України, включаючи рухомий склад транспорту, приписаного до розташованих за межами України портів, доходи від продажу майна, розташованого за межами України, дохід від відчуження інвестиційних активів, у тому числі корпоративних прав, цінних паперів тощо; інші доходи від будь-яких видів діяльності за межами митної території України або територій, непідконтрольних митним органам.

Одним із важливих етапів процесу декларування є забезпечення належних умов громадянам України, які здійснюють трудову діяльність за межами України.

Для декларування громадянами своїх доходів в 2012 році діє форма податкової декларації про майновий стан і доходи (з додатками 1-7), яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 07.11.11 №1395, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27.12.2011 р. за №1532/2011 із змінами.

Термін подання декларації про доходи, одержані в 2012 році, до 1 травня 2013 року.

З формою Декларації про майновий стан та доходи (та додатків до неї) та прикладами її заповнення можна ознайомитися на офіційному сайті ДПС України www.sts.gov.ua .

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux