• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Polski
Відбувся робочий візит до Республіки Польща Президента України В.Януковича
Опубліковано 21 лютого 2013 року о 16:46

У місті Вісла відбулася тристороння зустріч Президента України Віктора Януковича, Президента Республіки Польща Броніслава Коморовського та Президента Словацької Республіки Івана Гашпаровича.

Після завершення переговорів, Президенти трьох країн зустрілися з представниками ЗМІ.

В Україні триває активна робота над законами про прокуратуру та органи юстиції. Про це Президент України Віктор Янукович сказав під час зустрічі з медіа у місті Вісла.

Глава держави зазначив, що Україна продовжує йти шляхом реформ, зокрема, триває реформа судової системи та кримінальної юстиції. «За цей час був прийнятий складний, дуже непростий документ за допомогою європейських експертів - це Кримінальний процесуальний кодекс, закон про адвокатуру. І сьогодні йде велика робота над законом про прокуратуру і органи юстиції», - сказав Глава держави.

Віктор Янукович нагадав, що вже прийнято низку законів щодо судоустрою, залишилась лише та їх частина, яка має бути врегульована в Конституції.

Президент також наголосив, що над удосконаленням Основного закону нині працює Конституційна Асамблея, яка діє в повній співпраці з європейськими експертами.

У свою чергу, Президент Словаччини Іван Гашпарович зауважив, що питання реформування сфери юстиції в Україні обговорювалися під час сьогоднішньої тристоронньої зустрічі Президентів. «Ми обговорювали реформи у сфері юстиції, і найголовніше - різницю, яка існує між тим, що написано, і як це виконується, так як це вимагає європейське законодавство», - сказав він.

Питання щодо засуджених колишнього Прем’єр-міністра Ю.Тимошенко та колишнього Міністра внутрішніх справ Ю.Луценка має вирішуватися виключно у правовій площині. 

«Я хотів би в черговий раз сказати, підтвердити, що ми добре розуміємо, що це питання повинно вирішуватися в юридично-правовій площині», - сказав Глава держави.

Він також зазначив, що Україна з розумінням ставиться до точки зору з цього питання Європейського Союзу. «Поділяючи ті складнощі і тривогу, яка є в наших друзів, ми розуміємо, що досягнення компромісів і пошук рішень є одним із питань, які треба вирішувати найближчим часом», - зазначив Віктор Янукович.

Україна й надалі рухатиметься в напрямку інтеграції до Європейського Союзу.  «Незважаючи на складнощі, які є на шляху європейської інтеграції, Україна була, є і залишається прихильником цього руху, і ми будемо йти по цьому шляху», - наголосив Глава Української держави.

Президент підтвердив готовність України продовжити впровадження реформ у всіх сферах її життєдіяльності та плану заходів, запропонованого Європейською комісією до листопада 2013 року. «Ми вважаємо, що це перш за все піде на користь Україні. Це ті реформи, які наближують нас до юридично-правових, демократичних, економічних і технічних стандартів», - зазначив Віктор Янукович.

Президент назвав розбіжності між Україною і Європейським Союзом «цілком природними, адже наша держава проходить непростий, складний шлях, як і кожна країна, яка йшла шляхом європейської інтеграції». Він подякував країнам, котрі підтримують Україну на шляху інтеграції до ЄС. «Наші друзі чудово розуміють українську ситуацію і вони допомагають йти цим шляхом. Важливо, щоб ми прийшли до кінцевої мети - підписання Угоди про європейську асоціацію», - сказав Глава держави.

У свою чергу Президент Польщі Броніслав Коморовський відзначив важливість сьогоднішніх переговорів. «Ми зустрілися в колі добрих сусідів і друзів. Ми зустрілися напередодні саміту, що має відбутися у Брюсселі за декілька днів - саміту Європейського Союзу та України. І цей саміт є дуже важливим, оскільки він розпочинає цілий цикл подій та заходів і процесів, що приведуть до подальшої значущої події», - сказав він.

Президент Польщі позитивно оцінив проведені переговори. «Я бажаю передати на підставі наших розмов з паном Президентом Януковичем та паном Президентом Гашпаровичем позитивний сигнал», - сказав Б.Коморовський.

Він підкреслив, що Польща готова допомагати Україні на шляху євроінтеграції. «Ми зустрічаємося в момент, коли вирішується доля величезних зусиль, які робила Україна, пов’язаних з проведенням переговорів та парафуванням Угоди про асоціацію. Це також є ефект особистої участі та праці пана Президента Януковича. Ми хочемо таким чином допомогти Україні отримати цей фінальний, бажаний результат, яким буде підписання та ратифікація Угоди про асоціацію, власне під час саміту в листопаді у Вільнюсі», - наголосив Президент Польщі.

Президент Словаччини Іван Гашпарович наголосив на важливості підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. «Нам також важливо, щоб ця Угода була підписана. Тому що в іншому випадку може настати період стагнації і замороження. Тому ми з радістю пообіцяли пану Президенту допомогу, але звичайно за умов, коли Україна в якомога більшому обсязі виконає ті умови, які висуває перед нею Європейський Союз», - сказав він.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux