• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Polski
Посол України в РП М.Мальський взяв участь у прямому ефірі щотижневої підсумково-аналітичної програми «Прем’єри» телеканалу Польсат Ньюз (Polsat News)
Опубліковано 01 лютого 2014 року о 20:03

Дорота Гаврилюк: Основною темою Мюнхенської конференції є Україна. Хотіла б запитати пана Посла, чи зустрічі прем’єра РП з високими представниками західних країн є  важливими для України? Чи важливим є те, що сьогодні відбувається у Мюнхені.

М.Мальський: Конференція, яка сьогодні відбувається в Мюнхені і фокусується на питаннях України є свідченням того, що події в нашій державі є сьогодні у центрі уваги всього світу. Сподіваюся, що наші друзі і з США, і з ЄС дадуть добрі поради щодо виходу з непростої ситуації, що склалася в Україні. Що стосується «туру» прем’єра Д.Туска країнами ЄС, хотів би, перш за все, підкреслити, що ми завжди високо цінуємо роль і допомогу Польщі у питаннях, які сьогодні для України є найважливішими, у нашому стремлінні до ЄС. На різних рівнях, і президентському, і урядовому, і парламентарному, а також на рівні українського та польського суспільств ми відчуваємо постійну підтримку на нашому непростому шляху до підписання угоди про асоціацію. Сьогодні ми чекаємо на сигнали від ЄС, сигнали за результатами «європейського туру» прем’єра Д.Туска і розраховуємо, що питання України, питання її геополітичного вибору буде у центрі уваги європейських столиць. Сподіваємося, що Польща допоможе нам внести на порядок денний ЄС надзвичайно важливе, хоча можливо і далекої перспективи, питання вступу України до ЄС. Очікуємо, що у непростій економічній ситуації ЄС знайде можливість фінансової підтримки економіки України. За допомогою Польщі, розраховуємо отримати доступ до інвестиційних фондів.

Дорота Гаврилюк: Як ви бачите сьогоднішню ситуацію в Україні. Де ключ до розв’язання цього конфлікту?

М.Мальський: Сьогодні я дивлюсь на ситуацію в Україні з оптимізмом. Однак, насправді вона дуже драматична. Криза є глибокою і ми всі знаємо її причини – не підписання у Вільнюсі угоди про асоціацію, яке шокувало ціле суспільство. Щиро кажучи, протягом останніх 3-5 років вся українська дипломатична служба працювала над підготовкою до підписання цього документу. Тому, коли виявилося, що підписання угоди буде відтерміновано, на вулиці вийшла молодь – ті, хто пов’язував своє майбутнє з Європою. Можливо не лише з тим, що могли подорожувати чи шукати роботи в Європі, а, перед усім, можливістю навчатися в європейських університетах. Адже підписання угоди про асоціацію відкривало двері до такої можливості. Всі ми теж добре знаємо хронологію подій. Лише брутальне застосування сили спровокувало вихід на вулиці батьків цієї молоді і подальшу хвилю протестів. Тому сьогодні маємо таку ситуацію, яку маємо. Думаю, і це також позиція багатьох експертів, аналітиків, що вихід з цієї кризи є лише один – мирний. Ситуація сьогодні дуже непроста. Протягом останнього тижня надходять з України добрі сигнали, бо нарешті розпочалися переговори між владою та опозицією. Відбулося кілька раундів переговорів. Сьогодні кожна сторона повинна мати перелік конкретних пропозицій, які необхідно крок за кроком обговорювати. Важливо, що сьогодні сторони готові до поступок.

Дорота Гаврилюк: Але Президент наголошує, що виконав всі вимоги опозиції, а опозиція на поступки не йде.

М.Мальський: Пропозицією Президента була відставка уряду і прем’єра. Президент запропонував лідерам опозиції Яценюку і Кличку посади прем’єра і віце-прем’єра. Скасовано закони, які обмежують свободи громадян, підписано т.зв. закон про амністію. 

Дорота Гаврилюк: З умовами

М.Мальський: Так з умовами. Опозиція прагнула відставки уряду, зміни політичної системи країни, тобто переходу від президентсько-парламентської до парламентсько-президентської республіки, що означає повернення до конституції 2004 року…

Ю.Олекси:  Чи українське суспільство має єдину позицію щодо доцільності підписання угоди про асоціацію.

М.Мальський: Громадська думка щодо доцільності наближення України до ЄС є подібною, як колись було в Польщі. І в різних регіонах вона відрізняється. На заході і в центрі країни маємо досить високий процент прибічників євроінтеграції. Трохи іншою є ситуація на сході і півдні. Відрізняються також позиції в залежності від вікових категорій. Молодь на 90% підтримує рух до ЄС. Для звичайного українця це означає справедливі суди, зниження корупції, позитивний бізнес-клімат, свобода слова і забезпечення прав людини. Тому, ідея Європи близька кожному українцю. Польща є для нас добрим прикладом розвитку країни, її швидкої модернізації. 

Polsat News,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux