Портал в режимі тестування та наповнення
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Polski
Залучення інвестицій є важливим фактором для розвитку конкурентоспроможної економіки України, - Ігор Петрашко
Опубліковано 08 вересня 2020 року о 18:57

8 вересня Міністр розвитку економіки‚ торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко взяв участь у дискусійній панелі «Стан трансформаційних процесів в Україні» в рамках Економічного форуму 2020 (Республіка Польща).

«Трансформації, які відбуваються сьогодні в усіх ключових напрямах життя України, є фундаментом для якісних змін в країні, створення сприятливих умов для бізнесу та підвищення добробуту і рівня життя громадян України. Вагомим фактором зростання конкурентоспроможності економіки України є залучення інвестицій, у тому числі іноземних», - зауважив Міністр Ігор Петрашко.

Так, в Україні відбувається системна робота, орієнтована на досягнення стратегічних цілей, таких як: забезпечення подальшого економічного зростання країни, підвищення ефективності врядування та якості надання державних послуг, створення сприятливих умов для розвитку людського капіталу, дієва підтримка державних інституцій, гарантування безпеки кожного громадянина.

Зокрема, активізація залучення інвестицій, захист прав власності та захист прав інвесторів залишається одним з найважливіших питань сьогодення. 

Крім того, у липні цього року Верховна Рада України прийняла у першому читанні законопроєкт «Про державну підтримку інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями». Цей документ визначає організаційні, правові та фінансові засади державної підтримки інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями понад €30 млн, що сприятиме залучення в Україну стратегічних інвесторів, створення нових робочих місць, стимулювання економічного розвитку регіонів та ін.

Міністр підкреслив, що Україна відкрита для плідної співпраці з експертами з питань реформ країн-партнерів з метою посилення взаємовигідної міжнародної співпраці.Українська делегація на чолі з Міністром розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігорем Петрашко бере участь у Економічному форумі 2020 «Європа: Солідарність. Свобода. Громада», який відбувається з 7 по 9 вересня у Республіка Польща. 

В рамках Форуму Міністр обговорив питання міжнародної кооперації і  співробітництва  під час панельної дискусії «В пошуку рушійної сили для європейської економіки».

«Пандемія Covid-19 негативно вплинула на економіку майже всіх країн світу. Сьогодні як ніколи важливим завданням для нас є посилення заходів щодо економічного зростання, створення сприятливих умов для ведення бізнесу, покращення інвестиційної привабливості та поглиблення співпраці між нашими країнами», - зазначив Міністр Ігор Петрашко.

Так, в Україні затверджено Програму стимулювання економіки для подолання негативних наслідків пандемії COVID-19. Це чіткий план дій до 2022 року, метою якого є стабілізація та стійкий розвиток економіки України, збереження існуючих та стимулювання створення нових робочих місць із гідними умовами праці, а також реалізація програм підтримки бізнесу.

Уряд України приділяє значну увагу реформуванню аграрного сектору, зокрема, це стосується запровадження ринку землі, прозорого механізму передачі права власності на землю, залучення інвестицій у сільське господарство. 

Також Міністр відзначив динамічний розвиток торговельно-економічного співробітництва між Україною та Польщею, яка є другим за величиною торговим партнером України серед європейських країн.

«Для нас важливим є успішне функціонування польських та європейських компаній на нашому ринку. Позитивні приклади слугуватимуть чітким сигналом для європейських компаній для розширення своєї присутності на українському ринку», - відмітив Міністр.

Довідково:

Економічний Форум є однією з найбільших конференцій у Центральній та Східній Європі, який щороку збирає більше ніж 4000 гостей з понад 60 країн світу, які приїжджають взяти участь у «Польському Давосі». Головне завдання Форуму – створити умови для конкретних дискусій про майбутнє і тим самим підвищити рівень розуміння того, що відбувається у світі та Європі, Польщі та країнах-партнерах. Організатором Форуму є Варшавський Інститут східноєвропейських досліджень у співпраці з Малопольським воєводством та містом Криниця-Здруй (у поточному році Форум перенесено до м. Карпач). Партнерами є численні державні та неурядові установи, престижні вищі навчальні заклади та відомі аналітичні центри з Польщі та багатьох країн, в тому числі з України.


«Україна та Польща зацікавлені у створенні двосторонніх коопераційних проєктів на бізнес-рівні у сфері АПК», - Петрашко 

8 вересня відбулася зустріч Міністра розвитку економіки‚ торгівлі та сільського господарства України Ігоря Петрашка з Міністром сільського господарства і розвитку села Республіки Польща Яном Ардановським. Зустріч відбулася в рамках Економічного форуму 2020.

«Україна, як і Польща, зіткнулася з проблемою пандемії та необхідністю застосування карантинних обмежень, які істотно вплинули на ділову та економічну активність. Сьогоднішня зустріч є гарною нагодою для обговорення перспектив двостороннього співробітництва, зокрема, в аграрній сфері, адже в нинішніх умовах продовольча безпека є одним із пріоритетів усіх урядів світу», - зазначив Міністр Ігор Петрашко.

Він підкреслив, що Україна є одним із найвагоміших учасників у системі світової продовольчої безпеки. Незважаючи на карантинні заходи в умовах пандемії COVID-19, Україна, як надійний торговий партнер та головний експортер сільськогосподарської продукції, докладає всіх зусиль, щоб гарантувати безперебійні поставки товарів на зовнішні ринки.

Зокрема, серед пріоритетів аграрної політики України такі ключові напрями розвитку галузі як: земельна реформа, державна підтримка сільгоспвиробників, розвиток сільських територій та фермерства, органічне виробництво, безпечність харчових продуктів.

«Польща є стратегічним партнером України та входить у топ-10 країн з найвищим товарообігом агропродовольчою продукцією. За 6 місяців 2020 року товарообіг між нашими країнами склав $648,9 млн, що на 14,7% більше за аналогічний період минулого року. Україна зацікавлена у поглибленні торгововельно-економічних взаємовідносинах, нарощуванні експорту та диверсифікації агропродукції», - відмітив Ігор Петрашко.

За словами Міністра, Україна розраховує на створення двосторонніх коопераційних проєктів на бізнес-рівні у сфері АПК, залучення польського бізнесу до приватизаційних процесів в Україні, а також до модернізації виробничих процесів в аграрній галузі. Крім того, для польського бізнесу може бути цікавим започаткування спільного виробництва «нішевих» товарів, що може реалізовуватись як на ринку ЄС, так і на інших світових ринках.


Україна очікує на досягнення домовленості про початок переговорів щодо перегляду Угоди про асоціацію з ЄС у 2021 році 

8 вересня Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко зустрівся з Віце-прем’єр-міністром, Міністром розвитку Республіки Польща Ядвігою Емілевич в рамках Економічного форуму 2020.

«Сьогоднішня зустріч є гарною нагодою для обговорення перспектив двостороннього співробітництва, яке носить стратегічний характер. Зокрема, перспективним є поглиблення співпраці у сфері торгівлі, фінансових ринків, інвестицій, галузі сільського господарства та ветеринарії», - зауважив Міністр Ігор Петрашко.

Також Міністр звернув увагу, що незважаючи на негативні наслідки пандемії коронавірусу, у третьому кварталі поточного року економіка України почала відновлюватися. Важливим аспектом подальшої стабілізації і зростання економіки є залучення інвестицій в економіку України.

Разом з тим, згідно з Прогнозом економічного і соціального розвитку України на 2021 – 2023 роки зростання економіки планується завдяки комплексу факторів: розвитку промисловості, збільшенню долі переробки в аграрному секторі, програм підтримки малого та середнього бізнесу, покращення бізнес-клімату, а також приватизації.

Окремо обговорили співробітництво України з ЄС. Міністр зауважив, що Україна очікує на досягнення домовленості про початок переговорів щодо перегляду Угоди про асоціацію Україна - ЄС у 2021 році та сподівається на дружню підтримку Польщі у цьому важливому питанні. Зокрема, першочерговим завданням є не лише подальше поглиблення лібералізації торгівлі, але й філософії економічної частини Угоди в цілому.


Прес-служба Мінекономіки 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux