Урочисті заходи до Дня Соборності України відбулися у Любліні, Холмі, Перемишлі, Пікуличах та Ланцюті. Працівники Генерального консульства України в Любліні спільно з українською громадою Українського Товариства на чолі з Г.Купріяновичем вшанували пам'ять воїнів УНР, похованих на центральному кладовищі м.Любліна. До пам`ятника борцям за волю України від імені Генконсульства України в Любліні, воєводських та місцевих органів влади, української громади були урочисто покладені вінки та квіти. Відбулося урочисте зібрання, участь в якому взяли також військові багатонаціональної бригади «Литполукрбриг» на чолі з полковником Д.Братішком, заступники керівника бригади з польської та литовської сторони; представники польської влади: воєводи Люблінського, багаторічний польський друг України віце-маршалек Люблінського воєводства З.Войцеховський. З промовою виступив Г.Купріянович, з вітальними словами з нагоди свята єдності України звернувся Генеральний консул України в Любліні В.Павлюк, віце-маршалек З.Войчеховський. Присутні взяли участь у панахиді в пам'ять про борців за волю України та у молебні за Україну.
Почесні консули України в Хелмі С.Адамяк та у Перемишлі О.Бачик поклали квіти до місць української пам'яті у Холмі, Пікуличах, Ланцюті. У Пікуличах і Ланцюті Почесний консул в Перемишлі О.Бачик поклав квіти до пам'ятників загиблим українським воїнам за волю України. Від Почесного консула України в Холмі пана Станіслава Адамяка покладено в'язанки квітів у місцях особливо важливих для української громади. Від польської сторони у покладанні взяли участь: Голова Правління Фонду «Партнерство і співробітництво» Кшиштоф Купрач і віце-президент Правління Фонду Елжбета Байкевич-Каліщук. Голови поклали квіти до меморіальної дошки першого Президента України Михайла Грушевського (вул. Г.Сенкевича 8) і до могили прем'єр-міністра емігрантського уряду Української Народної Республіки Пилипа Пилипчука, яка знаходиться на історичному православному кладовищі, на Соборній горі в Хoлмі.
Акт Злуки увінчав соборницькі прагнення українців обох частин України – Наддніпрянщини та Наддністрянщини. Проголошення Соборності УНР та ЗУНР 22 січня 1919 року - основоположний елемент українського державотворення, адже об’єднання українських земель у єдину державу відбулося з власної волі українців.
Низка внутрішніх і зовнішніх причин спричинила нетривкість першої української соборності. Поза тим, подія мала символічне значення. Від цього моменту український народ прагнув відродження Української самостійної соборної держави.
21 січня 1990 р. відбулася одна з найбільших у Центральній та Східній Європі масових акцій – «живий ланцюг» як символ єдності східних і західних земель України. Ця подія стала провісником майбутнього падіння СРСР і проголошення незалежної і соборної України.