У 206-ту річницю з дня народження Великого Кобзаря українська громада, учні суботніх шкіл та дипломати Посольства поклали квіти біля монументу Тарасові Шевченку у Варшаві, вшановуючи пам'ять та творчий доробок великого мислителя, поета, художника, натхненника і пророка українського народу.
«Ми всі знаємо вірші Т.Шевченка, цитуємо їх, адже феномен Шевченка – це збереження актуальності його слова. «Борітеся - поборете!» – ця відома усім цитата є для нас сьогодні символом боротьби. Боротьби за наше сьогодення, боротьби за наше майбутнє. Інший вислів –«подай же руку козакові!» – є відображенням українсько-польських відносин, як під час Революції Гідності, так і протягом років російської агресії щодо України», - наголосив Посол України в Польщі Андрій Дещиця.
Представник української громади Варшави Юрій Рейт висловив переконання, що шлях до Шевченка, сприйняття і розуміння його творчості для кожного інший, водночас важливим завданням сучасників є показати його своїм наступникам: «Тарас Шевченко може бути мостом, завдяки якому ми, українці з Варшави, можемо поєднатися з Україною».