Експозиція складається з репродукцій малюнків, створених журналістом УКРІНФОРМ впродовж 2016-2018 років під час перебування в СІЗО “Лефортово” та колонії №11 в Утробіно.
“Затримання журналіста в 2016 році і незаконне його утримання впродовж понад 970 днів можна визнати не лише персональним нападом, а й замахом на одну з основних громадянських свобод – свободу слова. Тому ми дуже раді, що після багатьох складних моментів Роман Сущенко серед нас, на волі. Його повернення з в’язниці є очевидним успіхом міжнародної спільноти, яка рішуче вимагала звільнення пана Романа і всіх, хто ще залишається в російських в’язницях”, - заявила віцемаршалок Сейму Малгожата Госєвська, яка є ініціаторкою проведення цієї виставки у польському парламенті. Вона також зазначила, що Польща активно підтримувала і підтримуватиме зусилля міжнародної спільноти щодо визволення всіх українських політв’язнів із російських в'язниць.
Під час відкриття виставки "Мистецтво з-за ґрат" було реалізовано низку важливих ініціатив
Маршалек Сейму РП Ельжбета Вітек та Віце-маршалки М.Госєвська і Р.Терлецький, а також гості заходу підписали лист, адресований українським в'язням Кремля, які досі перебувають у російських тюрмах та СІЗО. Найближчим часом за посередництвом Посольства України в РП згадану кореспонденцію буде передано кожному адресату.
“Дуже дякую вам за допомогу у визволенні наших політв’язнів, а також за підтримку України у цей складний час боротьби з російською агресією”, - наголосив Посол України в Польщі Андрій Дещиця, підкресливши важливість надсилання листів та вияву моральної підтримки тим, хто незаконно перебуває за ґратами, зокрема кримським татарам, позбавленим волі на окупованому півострові. Посол України в РП закликав присутніх скористатися нагодою та підписати листівку, доступну на спеціально розгорнутому Посольством України стенді.
У свою чергу Р.Сущенко подякував за організацію виставки у Сеймі і “сильний польський сигнал” щодо підтримки українського народу, який не залишився сам на сам із російським агресором. “Дякую також за людський вимір. Це – сигнал тим людям, які перебувають сьогодні в ув’язненні, для їхніх сімей про те, що вони не залишилися наодинці ”, - наголосив журналіст.
У рамках заходу колишній політв’язень Кремля підкреслив важливість підтримки та допомоги родинам ув’язнених кримських татар та оголосив про відкриття благодійного аукціону на «Неаполітанський дворик» - оригінал рисунка, намальованого ним у Лефортово.
Виставка експонуватиметься до кінця лютого 2020 року.
Аукціон: «Неаполітанський дворик» - оригінал рисунка Романа Сущенка
Інтерв'ю колишнього політв'язня Кремля Р.Сущенка для Polska Agencja Prasowa - Były ukraiński więzień w Rosji: Polska nie pozwala zapomnieć o Ukrainie