• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Polski
Під патронатом Посольства розпочався ХІІ Міжнародний форум "Польсько-українські дні бізнесу"
Опубліковано 24 вересня 2020 року о 13:54

Плідної роботи, цікавих дискусій, нових ідей, а також вивчення можливостей започаткування нових взаємовигідних проектів на підконтрольній Україні території Донбасу, особливий економічний режим якої вже невдовзі дозволить інвесторам скористатися низкою преференцій та долучитися до створення нового виробничого майданчика європейського масштабу, побажав учасникам ХІІ Міжнародного форуму "Польсько-українські дні бізнесу", який під патронатом Посольства України в Республіці Польща цієї осені відбувається  в онлайн форматі, Олексій Резніков, Віцепрем’єр-міністр – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.


Особливий економічний режим до осені 2021 року: Резніков запрошує інвесторів на Донбас


Нові умови, нові потреби, новий формат: XII Міжнародний форум «Польсько-українські дні бізнесу» вперше проходить онлайн та під новою назвою. Та попри оновлення захід традиційно залишився рупором ідей щодо оптимізації польсько-українського співробітництва, майданчиком для обговорення, ініціювання та створення цікавих інфраструктурних, інвестиційних, бізнес проектів, знайомства польських та українських підприємців та налагодження діалогу із представниками влади двох країн.

У межах першої панельної дискусії традиційно обговорили питання польсько-української економічної співпраці, зокрема сучасного стану та перспектив розвитку співробітництва, його динаміки і закономірностей протягом останніх років, комунікації між польськими та українськими підприємцями і державними органами, інвестиційного клімату між двома країнами, а також нових умов для розвитку економіки.

Серед спікерів заходу: Заступник Директора Департаменту торгівлі та міжнародного співробітництва Міністерства Розвитку Республіки Польща Александр Сіемашко, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Польща Андрій Дещиця, Надзвичайний і ІІ секретар Посольства Республіки Польща в Україні Ян Каліновскі, Голова Ради підприємців при Президентові Польщі Піотр Вацховяк, Керівник Офісу Національної інвестиційної ради України Ольга Магалецька, Голова Правління Української Ради Бізнесу Олександр Громико, Голова Правління Міжнародного товариства польських підприємців в Україні Піотр Ціарковскі, Директор Центру Підприємництва і Трансферу Технологій, SGH у Варшаві Бартош Маєвскі. Модератори заходу - Президент Асоціації українського бізнесу в Польщі Ярослав Романчук та Голова Ради Асоціації українського бізнесу в Польщі Іренеуш Дерек.


Друга сесія ХІІ Міжнародного форуму "Польсько-українські дні бізнесу" "Польсько-українські фінансові інструменти та рішення для бізнесу: як знайти синергію. Практичні аспекти ведення бізнесу" відзначилась технічністю обговорюваної інформації, особливою продуктивністю та акцентуванням уваги на важливості залучення польського досвіду використання фінансових інструментів.

Спікери відзначили ефективність використання інструментів підтримки інвесторів у Польщі, важливість зростання кількості польсько-українських спільних проектів, зацікавленість польських інвесторів в ринку України.

У межах сесії виступили: Директор Інвестиційного Центру, PAIH Польська агенція іноземних інвестицій і торгівлі Ян Камої-Чапіньскі, Голова Правління Державної інноваційної фінансово-кредитної установи України Володимир Ставнюк, Експерт відділу Продажу Торгового Фінансування, Департаменту Банківських Операцій Банку Національного Господарства Польщі Фелікс Коберські, Радник, Керівник підрозділу з економічних питань Посольства України в Республіці Польща Ігор Баранецький, Заступник Голови Фонду державного майна України Тарас Єлейко, Партнер, керівник офісу в м. Варшава Юридичної групи EUCON Андрій Романчук, Голова Правління SERVIRED Василь Раківненко.

Модерував другу сесію Іренеуш Дерек – Голова Ради Асоціації українського бізнесу в Польщі.Гучним фінальним акородом ХІІ Міжнародного форуму «Польсько-українські дні бізнесу» стала чи не найцікавіша четверта сесія з найбільш перспективною тематикою – «Енергетичний діалог України та Польщі. Інвестиційні можливості та стратегічні перспективи», яку модерував експерт Центру Разумкова Максим Білявський. Так, пан Білявський та його колеги за сесією обговорили сучасний стан енергетичного сектору України та Польщі, окреслили масштаби нових інноваційних українських проектів, проаналізували причини наявності низки проблем та прогалин у законодавстві, виразили зацікавленість Польщею у співпрації з українськими енергетичними компаніями, заявивши про необхідність застосування досвіду сусідньої країни. Також значної уваги було приділено аспектам газопостачання, теплоенергетики, нафтопереобробної галузі, а також розвиткові перспективного, зважаючи на наявність ресурсів, напрямку альтернативної енергетики в Україні.

Протягом сесії учасники мали змогу почути виступи таких експертів: Заступник директора Аналітичного департаменту Федерації роботодавців України Ольга Кулик, Директор Регіональної газової компанії Олег Ніконоров, Заступник виконавчого директора «Clear Energy» Тарас Токарський, Виконавчий директор Національна асоціації добувної промисловості України Ксенія Оринчак, Головний редактор видання BiznesAlert.pl Войцех Якубік, Виконавчий директор Української енергетичної асоціації Олексій Шульга, Генеральний директор компанії «Велта» Андрій Бродський, Директор Інституту світової політики Євген Магда, Старший економіст Ukraine Economic Outlook Михайло Кухар, Юрист з підтримки інвестицій в енергетичній галузі Єлизавета Белей.

У кінці заходу спікери відзначили зручність та ефективність нового формату форуму, який вперше пройшов онлайн. Окрім того, цьогорічна зустріч відрізнилась великою кількістю нових ідей для співпраці та особливою продуктівністю. Хоч іспит на пристосування до нових реалій був складений на відмінно, проте учасники висловили надію, що надалі епідеміологічна ситуація у світі дозволить повернутись до класичного офлайн-формату.


Матеріал:  Асоціація українського бізнесу в Польщі

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux