15-23 вересня ц.р., у найбільш людному місці Варшави – на центральному залізничному вокзалі, триватиме виставка об’єктів національної спадщини ЮНЕСКО в країнах Східного партнерства ЄС.
В урочистому відкритті взяли участь, зокрема, заступник міністра закордонних справ Республіки Польща Бартош Ціхоцкі та посли i дипломати Посольств країн Східного партнерства – України, Молдови, Білорусі, Грузії, Вірменії та Азербайджану.
Україна на виставці представила фото:
Севастополь. Херсонес Таврійський. Залишки колон стародавньої базиліки (VI - X ст. н.е.). Херсонес Таврійський був містом, заснованим дорійськими греками у V ст. до н.е. на північному узбережжі Чорного моря. Історія Херсонесу Таврійського є частиною історії Стародавньої Греції, Стародавнього Риму та Візантії. Херсонес став місцем, де прийняв хрещення київський князь Володимир Великий. У 988 році він охрестив Київську Русь у водах Дніпра у Києві.
Київ. Києво-Печерська Лавра. Києво-Печерська Лавра була заснована Св. Антонієм та Св. Феодосієм у 1051 р. як печерний монастир. Протягом століть Лавра була центром православ’я, що мав значний вплив на розвиток освіти, мистецтва та медицини. Лавра залишається одним з найбільш важливих місць паломництва, зокрема для поклоніння мощам святих, похованих у печерах та підземних церквах.
Київ. Софійський собор. Київський Софійський Собор є однією з небагатьох уцілілих споруд часів Київської Русі. Храм був задуманий як своєрідний «конкурент» Айя-Софії у Константинополі та мав символізувати Київ як «Новий Константинополь», як столицю християнського князівства, створеного після хрещення Русі за київського князя Володимира Великого у 988 р. Собор був зведений у 1037 р. під час правління київського князя Ярослава Мудрого, сина Володимира Великого. Дзвіниця висотою 76 м побудована пізніше – у XVII-XVIII ст. за наказом гетьмана Івана Мазепи. Вона є яскравим прикладом українського (або козацького) бароко.
Чернівці. Центральний корпус Чернівецького державного національного університету ім. Юрія Федьковича. Раніше Центральний корпус університету був православною Семінарською церквою в ансамблі Резиденції митрополитів Буковини і Далмації. Комплекс будівель Резиденції був створений чеським архітектором Йозефом Главкою у 1864-1882 рр. Будинок на фото став Центральним корпусом Чернівецького державного національного університету ім. Юрія Федьковича у 1955 р. Сам університет засновано у жовтні 1875 р. указом Імператора Австро-Угорщини Франца Йосифа.
Львів. Історичний центр міста. Львів був заснований в середині XIII ст. Королем Данилом Галицьким як столиця Королівства Галичини і Волині. Місто названо на честь старшого сина Короля – Лева. Середньовічне планування Львова збереглося до сьогодні практично без змін. Міський ландшафт свідчить про те, що у місті жили різні етнічні громади з власними культурними та релігійними традиціями. Протягом декількох століть Львів був процвітаючим адміністративним, релігійним та торговельним центром. Архітектура Львова являє собою суміш художніх традицій Східної Європи, Італії та Німеччини.
Ініціатор проекту: МЗС РП, партнери – Посольства країн Східного партнерства у Варшаві.
Щиро дякуємо українському інформаційному агентству Ukrinform Photoза співпрацю та спільну діяльність на користь промування доброго іміджу України у світі.