• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Polski
Стипендійнa програмa ім. Лейна Кіркланда. Дізнайся як взяти участь!
Опубліковано 07 лютого 2018 року о 13:11

Польсько-Американський Фонд Свободи і Фонд Лідери Змін оголошують відкритий конкурс для кандидатів з України, Білорусі,  Молдови, Грузії, Вірменії, Азербайджану, Казахстану і Киргизстану на  отримання Стипендій ім. Лейна Кіркланда у 2018/2019 навчальному році.

Програма адресована молодим лідерам, які здобули вищу освіту та зацікавлені в розвитку демократії, економіки і громадянського суспільства у своїх країнах та в регіоні.

Реалізація Програми відбувається в рамках двосеместрового навчання у вищих навчальних закладах одного з 5 академічних осередків Республіки Польща (міста Варшава, Краків, Вроцлав Познань, Люблін) та 2-4 тижневих професійних стажувань у державних або приватних установах і організаціях.

 

До участі в Програмі запрошуються кандидати, які мотивовані повернутися після Програми у свої країни та впроваджувати там здобуті знання, проект та досвід.СПЕЦІАЛЬНОСТІ:

 • економіка і менеджмент;
 • адміністрація / менеджмент (бізнес, НУО, культура, охорона навколишнього середовища, охорона здоров’я, освіта);
 • державне управління (органи державної влади і самоврядування);
 • право;
 • суспільні науки (соціальна психологія, соціологія);
 • політологія і міжнародні відносини;
 • політика розвитку та гуманітарна допомога.

 

Дипломна робота, написання якої передбачено в рамках Стипендійної програми, повинна мати науковий або практичний характер.

 

ФІНАНСОВІ УМОВИ ПРОГРАМИ:

Стипендія у розмірі 1800 злотих на місяць (протягом 9 місяців)

Додатково Адміністрація Програми покриває такі витрати (до 4200 PLN/міс):

проживання в Польщі (протягом 9 місяців),

страховий медичний поліс KL OC  у приватній установі,

квитки до/з Польщі (згідно з встановленим лімітом),

проїзний квиток в містах,

візи,

купівлю матеріалів і навчальних посібників (до квоти 2700 PLN),

участь в орієнтаційно-вступній програмі та інтеграційно-тренінгових з’їздах стипендіатів,

курс польської мови (від жовтня до червня).ПРОГРАМА СТИПЕНДІЇ ІМ. Л.КІРКЛАНДА

 1. Урочисте відкриття - Інавгурація Програми (2 половина вересня 2018 р.) та підготовчо-інформаційний курс (8-10 днів) (2 половина вересня 2018 р.).
 2. Академічні заняття у вищих навчальних закладах (два семестри) в провідних польських науково-академічних центрах: Варшава, Краків, Познань, Вроцлав, Люблін.
 3. Приготування семестрових та дипломної робіт на кінець кожного з семестрів.
 4. 3-4 інтеграційно-тренінгові зустрічі всіх стипендіатів.
 5. Професійне стажування (2-4 тижні).
 6. Заняття з  індивідуального розвитку та курс польської мови (2 семестри).
 7. Урочисте завершення Програми і церемонія вручення дипломів (наприкінці червня 2019 року у Варшаві).

 

КАНДИДАТИ:

У 2018/2019 навчальному році Програма ім. Л.Кіркланда адресована представникам таких професійних груп:

 • експерти, політики, працівники органів державної влади і самоврядування;
 • підприємці, менеджери;
 • лідери неурядових організацій, діячі культури і громадські діячі;
 • викладачі вузів;
 • журналісти.

 

ОБОВ’ЯЗКОВІ ВИМОГИ:

 • громадянство і постійне проживання в одній із вищевказаних держав (особи, які мають карту постійного проживання в Польщі, не можуть претендувати на отримання стипендії Кіркланда);
 • повна вища освіта (ступінь магістра);
 • вік до 35 років (в обґрунтованих випадках до 40 років);
 • досвід професійної діяльності – мінімум 2 роки;
 • принаймні 2 роки перерви після останнього закордонного стажування, що тривало понад 6 місяців;
 • навчання в рамках Програми ім. Л. Кіркланда може бути реалізоване польською або англійською мовами (навчання англійською не є можливим для кандидатів з України та Білорусі), до того ж лише навчання польською мовою надає можливість сповна скористатися освітньою пропозицією польських ВУЗів та професійного стажування, яке надає Програма;
 • кандидати з України та Білорусі, а також ті кандидати, які планують навчання польською мовою, повинні підтвердити володіння польською мовою на рівні, достатньому для участі в лекціях та семінарських заняттях, а також для написання дипломної роботи (В2). На кваліфікаційній розмові рівень польської мови кандидата повинен бути не нижче ніж на В1. Кандидати, які виявили достатній рівень фахових знань, однак недостатній рівень польської мови, мають можливість подальшого вивчення польської мови (Адміністратор Програми забезпечує навчальним матеріалами) та здавання мовного екзамену наприкінці липня/почату серпня 2018 р.
 • Кандидати з Азербайджану, Вірменії, Грузії, Молдови, Казахстану, Киргизстану та Росії, які планують навчатися англійською, повинні вказати на конкретну освітню програму цією мовою в одному з 5 академічних осередків. Такі особи на кваліфікаційній розмові повинні підтвердити рівень англійської мови щонайменше на рівні В2 та базовий рівень володіння польською – А1.  Кандидати, які виявили достатній рівень фахових знань, однак недостатній рівень польської мови, мають можливість подальшого вивчення польської мови (Адміністратор Програми забезпечує навчальним матеріалами) та здавання мовного екзамену наприкінці липня/почату серпня 2018 р.

 

ПЕРЕВАГА надаватиметься кандидатам, які:

 • активно працюють у сфері своєї професійної або громадської діяльності;
 • мають значні досягнення у сфері своєї фахової діяльності;
 • раніше не навчалися в Польщі;
 • надають перевагу навчанню польською мовою.

 

ВІДБІР КАНДИДАТІВ:

Відбір 45 найкращих кандидатів буде проводитись в три етапи:

 

I етап – оцінка на предмет відповідності обов’язковим вимогам;

II етап – оцінка анкет кандидатів експертами з даних галузей по суті;

III етап – кваліфікаційна співбесіда (запланована в датах 30.03-30.04.2018).

 

Кандидати, відібрані для участі в III етапі, будуть повідомлені про це електронною поштою наприкінці березня 2018. Інформація про остаточні результати конкурсу буде надіслана також електронною поштою в червні 2018 року. Кандидати, які будуть за кваліфіковані за умови підвищення рівня знання польської мови, матимуть можливість скласти іспит у польських дипломатичних установах закордоном наприкінці липня/почату серпня 2018 р.

 

НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ:

 1. Заповнена он-лайн заява на участь в Програмі:

а)    анкета особових даних;

б)  проект перебування (мотиваційний лист) – обґрунтування намірів кандидата стосовно участі в Програмі ім. Л. Кіркланда, в т.ч. пропозиції щодо навчання у Польщі та плани на майбутнє (4000-6000 знаків з урахуванням пробілів).

 1. Два рекомендаційних листи з переліком досягнень та кваліфікацій кандидата, а також описом перспектив його подальшого розвитку і роботи у сфері професійної або громадської діяльності (польською, російською або англійською мовою), надіслані електронною поштою.
 2. Копія диплому про вищу освіту (при наявності – також диплому кандидата наук), надіслана електронною поштою.

 


ПРОЦЕДУРА ПОДАННЯ ЗАЯВ:

Аплікаційну форму необхідно заповнити он-лайн, її можна отримати на сайті: www.kirkland.edu.pl  або ж безпосередньо кореспондуючи з працівниками Програми.

 

Після заповнення аплікаційної форми он-лайн необхідно роздрукувати видану системою сторінку з інформацією, яка підтверджує отримання заяви. Підписану сторінку та актуальну фотокартку кандидата потрібно надіслати звичайною поштою на адресу Програми.

 

Рекомендаційні листи та копію диплому потрібно відсканувати і надіслати на електронну адресу: [email protected]

 

Термін надсилання заяв - ДО:

1 березня 2018 р.

 

Аплікаційні форми, які надійдуть після закінчення вищевказаного терміну, розглядатися не будуть.ПАТРОНОМ ПРОГРАММИ є Лейн Кіркланд (1922-1999) – багаторічний лідер американських профспілок (AFL-CIO), член Ради директорів Польсько-Американського Фонду Підприємництва, один з ініціаторів створення Польсько-Американського Фонду Свободи. У 80-х роках своєю участю та авторитетом надавав підтримку польському руху «Солідарність». Також з розумінням ставився та підтримував волелюбні і демократичні устремління інших народів Центрально-Східної Європи. За свою діяльність був відзначений найвищими нагородами, зокрема, американською «Медаллю Свободи» і польським «Орденом Білого Орла».Контакти:

Fundacja Liderzy Przemian
www.leadersofchange.pl

 

Program Kirklanda

al. Jerozolimskie 133 lok. 56, 02-304 Warszawa

E-mail: [email protected]

www.kirkland.edu.pl

 

ПОЛЬСЬКО-АМЕРИКАНСЬКИЙ ФОНД СВОБОДИ (ПАФС) – фундатор Програми

 

ПАФС розпочав свою діяльність у 2000 році. Головною метою ПАФС є зміцнення демократії, громадянського суспільства, забезпечення рівних можливостей розвитку громадських та індивідуальних ініціатив, розвиток ринкової економіки, а також ознайомлення представників країн Центрально-Східної Європи з польським досвідом у сфері трансформації суспільства. ПАФС фінансує свою діяльність з доходів фонду, джерелом якого є засоби Польсько-Американського Фонду Підприємництва (ПАФП). Станом на сьогоднішній день ПАФП перерахував у Фонд ПАФС 250 млн. доларів США. З 2000 року ПАФС скерував на реалізацію своїх програм понад 100 млн. доларів США.

Програми фонду адмініструють різні польські неурядові організації, що діють у відповідності до розроблених ПАФС принципів та процедур.

Стипендіальна програма ім. Лейна Кіркланда є довгостроковим проектом ПАФС, який було започатковано у 2000 році. Додаткову інформацію про ПАФС та його програми можна знайти в Інтернеті:

http://www.pafw.pl

 

 

ФОНД ЛІДЕРИ ЗМІН – Адміністратор Програми

 

Фонд Лідери Змін заснований у 2016 році з ініціативи Польсько-Американського Фонду Свободи. Головне завдання Фонду – здійснювати адміністрування багаторічних програм, які фінансує ПАФС, як от: Стипендійна Програма ім. Л. Кіркланда та Програма Study Tours to Poland. Також Фонд, під егідою ПАФС, разом із Європейським Центром в Натоліні та Фондом Германа Маршалла, є співорганізатором Варшавської Євроатлантичної Літньої Академії (WEASA).

Стипендійна Програма ім. Л. Кіркланда та Програма Study Tours to Poland Перейшли до нового Фонду у 2016 р. разом з командою фахівців, які роками працювали над цими програмами. Об’єднання програм такого профілю і залучення у процес їхнього співтворення нових осіб надає можливості для розширення та збагачення нашої діяльності. Ми створюємо пропозицію та плацдарм для осіб зі Східної Європи, Центральної Азії та Кавказу, які прагнуть скористатися польським досвідом. Співпраця з науковими установами, громадським сектором та іншими інституціями, ми будуємо щораз перспективнішу базу для стажування та отримання досвіду в Польщі. Ми створюємо середовище людей, які вірять у сенс змін. Знайти додаткову інформацію щодо Фонду Лідери Змін можна на нашій сторінці: www.leadersofchange.pl

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux