• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Polski
Віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів для Dziennik.Gazeta Prawna: Співпраця при будівництві спільного гелікоптера є, однак, реальною
Опубліковано 25 квітня 2017 року о 12:05

Український віце-прем’єр-міністр Степан Кубів у розмові з виданням «Щоденник. Газета правна» говорив про перспективи співробітництва при будівництві спільного польсько-українського гелікоптера. Про такий проект восени 2016 р. в інтерв’ю для тижневика «вМережі» (wSieci) згадував Міністр Національної оборони Польщі Антоні Мацєревіч. Кооператором з українського боку має бути концерн Мотор Січ. Як говрить Степан Кубів, у співробітництві з Польщею не йдеться лише про модернізацію старих машин, але також про «побудову нових гелікоптерів - від фази проектування до їх виробництва». Концерн Мотор Січ кілька років тому розпочав роботу над машиною MSB-6 Ataman. Вона створюється як абсолютно нова конструкція. Інший варіант співпраці – оснащення польських гелікоптерів W-3 Sokół українськими моторами.

Ваш візит пов’язаний із відновленням роботи українсько-польської комісії з питань економічного співробітництва

 

Декілька років тому Україна була на 137-152 місцях у рейтингу Doing Business. Сьогодні, завдяки здійсненим реформам, ми знаходимося на 80-му місці. Розпочаті після Революції Гідності 2013–2014 рр. зміни ми будемо продовжувати. Якщо йдеться про торгівлю, товарообіг України і Польщі складає 5,25 млрд. дол. США. Але потенціал в рази більший. Ми говоримо про створення спільних підприємств в аерокосмічній та hi-tech галузях. Ми відчуваємо підтримку у питанні відміни віз для укаїнців. Без Польщі це не було б можливим. Ми також говорили про 100 млн. кредит на модернізацію прикордонних пунктів  пропуску.

 

Президенти наших країн повідомляли про подвоєння кількості пунктів пропуску.

 

Сьогодні ми маємо вісім пунктів пропуску. Президенти говорили про 16, але у дальшій перспективі ми повинні прагнути до стандарту такого кордону, який Польща мала з Німеччиною до часу входження в ЄС. Тоді Польща мала 48 пунктів пропуску.

 

З серпня 2016 р. введено електронну систему ProZorro, яка забезпечує прозорість проведення державних тендерів. Скільки Україні вдалося заощадити завдяки цьому?

 

У 2016 р. завдяки цій системі ми заощадили 8,3 млрд гривен. Система дозволяє мінімізувати корупцію та збільшити кількість підприємств-учасників тендерів. Тепер ми хочемо використовувати ProZorro не лише до організації і проведення тендерів, але і для продажу активів фірм, які збанкротували. У на є понад тисяча підприємств, які ми хочемо приватизувати на аукціонах. Необхідно забезпечити прозорість їх проведення.

Міністр національної оборони Польщі Антоні Мацєревіч озвучив плани побудови спільного гелікоптера. Чи це реально?

Участь у модернізації літаків і гелікоптерів – це одна з амбіцій України на світових ринках. Лише у коперації, у тому числі з Польщею, ми можемо розвивати цю галузь. Не виключаю, що до цього можуть приєднатися європейські та північноамериканські фірми.

Ми говоримо про модернізацію чи про створення нового гелікоптера?

Про модернізацію але і про побудову нових гелікоптерів,  починаючи з фази проектування до їх виробництва.

Уряд підтримав економічну блокаду Криму, але противиться блокаді неконтрольованих частин Донеччини. Як пояснити цю суперечність?

У Криму відбулася цілковита русифікація – економіки і законодавства, а в Донецьку та Луганську частина підприємств залишалися у правовому полі України, це була також економічна модель підтримки мешканців цих областей. Це зовсім інша ситуація.

2017 рік оголошено роком побудови доріг. Скільки кілометрів збудував і скільки тендерів провів до цього часу Славомір Новак, керівник УКРАВТОДОРУ?

За 25 років незалежності у нас не було такої програми побудови доріг, яку мала раніше Польща. У цьому році ми хочемо побудувати основні магістралі, що поєднуватимуть схід із заходом, північ з півднем. У цьому році в Бюджеті закладено на побудову доріг 14,2 млрд гривен. Ще 20 млрд гривен – очікуване залучення коштів  від міжнародних організацій та інших бюджетних інсрументів. Уряд ініціював створення Державного фонду, який в подальшому акумулюватиме кошти на розбудову доріг. Два тижні тому С.Новак представив на розгляд уряду план дій. Його пріоритети мають бути представлені до 1 травня ц.р.

 Нещодавно у відставку пішла голова НБУ В.Гонтарєва. Їй вдалося повернути довіру до банківської системи?

Коли у 2014 р. мене було призначено головою НБУ, завданням Уряду було зберегти державу. Нам вдалося зберегти стабільність фінансів, банківської системи, валютні резерви. Гонтарєва мала складне завдання. Було багато банків, які заснували зрадники від Януковича лише для того, щоб полегшити собі фінансові махінації. Були також банки, які заснували олігархи для збагачення за рахунок держави. Були і такі, які не мали прозорої структури власності. Завдяки співпраці з міжнародними інституціями ми  створили крититерії прозорості капіталу, плинності, капіалізації. Коли Гонтарєва керувала НБУ, ліквідовано 90 банків, які не відповідали тим критеріям. Ми досягли макроекономічної стабілізації. На цей рік МВФ прогнозує нам 3% росту ВВП. Гонтарьова виконала велику роботу.

Після стабілізації системи можливо Ви теж не відчуватимете потреби зберігати заощадження в готівці.

Це питання метальності і культури. У банківській системі найважливішою є тишина, спокій і довіра.

Чи Ви довіряєте банкам?

Конкретним, наприклад Кредобанку, в якому я працював 8 років.

Якщо так, то чому зберігаєте заощадження в готівці?

Я мав певні плани. Питання, пов’язані з фінансуванням неурядових організацій, реалізуютяся виключно через банківську систему. Але є також справи, пов’язані зі щоденним життям. На жаль, банківська система будувалася впродовж багатьох років не за світовими стандартами. Польська банківська система стикалася з тими ж проблемами, ваші батьки можуть вам про це розповісти. Але ви їх вирішили швидше, 20 років тому.

Націоналізований нещодавно Приватбанк, найбільший в Україні, також був замішаний у підозрілі операції?

Коли у 2014 р. я керував НБУ, я помічав проблему грошових потоків цього банку. Але капіталізація – як виявилося – не до кінця відповідала тому, що я бачив у балансах. Це запитання до міжнародних аудиторів. Якщо такий аудитор перевіряє банк впродовж 10 років і дає позитивну оцінку, то я повинен йому вірити. Така сама проблема була в США перед кризою у 2008 р. Отже, це питання довіри не лише до банку, але і до його аудиторів. Ви запитували про готівку – це і є одна з причин. Оскільки я не можу довіряти міжнародним аудиторським фірмам, то мушу сам оцінити, чи даний банк гідний довіри. Під час Майдану більшість витрачених коштів, - це була готівка. В результаті Янукович наклав арешт на все моє майно, на усі рахунки. До кінця 2014 р. я доводив у судах, що є власником свого помешкання і решту майна. Після чогось такого кожен задає собі певні запитання.

autor: Michał Potocki, Zbigniew Parafianowicz 24.04.2017

http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1037272,ukrainski-wicepremier-budowa-wspolnego-smiglowca-jednak-realny.html

 

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux