"В Україні триває демонтаж олігархії"
Незважаючи на результати референдуму у Нідерландах ми напевно можемо вести діалог з партнерами в ЄС, завдяки яким сподіваємося вплинути на Нідерланди аби завершити процес ратифікації Угоди. Не хочу навіть думати про те, які можуть бути наслідки, якщо Нідерланди заявлять, що не ратифікують Угоди. Минулого разу саме через це розпочалася Революція гідності. Саме її успіхом була Угода про асоціацію. Для нас це дорожня карта реформ, які потрібні Українській економіці і суспільству аби в майбутньому бути більш конкуренційними. Ми хочемо мати легшу дорогу до торгівлі з країнами ЄС та впроваджувати в Україні засади згідно з якими працює економіка ЄС.
Наразі Угода не реалізована і діє лише тимчасово. Ми віримо, що в майбутньому буде краще поділено, що є питанням ЄС, а що окремих країн. Можливо знайдеться формула, за якою Нідерланди зроблять певні зміни не відкидаючи цілої Угоди.
Хоч Угода функціонує тимчасово, але ми робимо все для її імплементації. Тільки в 2016 р. ми розпочали реалізацію 50 директив ЄС.
За два роки діяльності уряд зробив більше ніж за 23 роки незалежності. Нажаль мусимо реформувати кожну сферу. Починаючи від того, що представники попередньої влади опустошили державну скарбницю. За ці 2 роки завдяки реформам ми досягли макроекономічної стабільності. До кінця року ми будемо мати 1% ВВП. Це мало, але вже щось.
Демонтаж олігархічної системи не може бути швидкий, оскільки останні мають вплив на різних людей. Але ми створили умови, аби суспільство могло верифікувати як працює антикорупційна система.
Для нас найважливішим є економічне зростання. Наша надія- це людський капітал. Також ми робимо ставку на сільське господарство та ІТ технології.
Якщо ЄС щоденно шукатиме претексту, аби відвернутися від України, то ми не зможемо пришвидшити процес реформування. ЄС застосовує для нас засади, які були застосовані до партнерських країн на початку століття, проте забуває, що ми обтяжені війною. 5% нашого ВВП забирає оборона і безпека. На додаток маємо боротися з неефективною державною службою, яка потребує також коштовних реформ.