17 червня у рамках Міжнародного фестивалю «Міст» у польському місті Слубіци відкрилася фотовиставка репортера газети «Голос України» «Україна. Неоголошена війна»
Фотовиставка стала творчим підсумком відряджень Олександра Клименка на Схід України, який перетворився у зону бойових дій. Герої - солдати і добровольці захищають країну від російських загарбників. На війні є бої, смерть, і є якісь маленькі радощі. Саме це намагався показати автор у своїх світлинах. А також ідейність Героїв. «Найбільше мене вразили слова українського офіцера, комп'ютерника, бізнесмена, який пішов воювати. Він сказав: "Не важливо де і коли ти помреш. Важливо - як і за що", - відзначає фоторепортер.
Олександр Клименко поділився першими враженнями від презентації вистаки у Польщі:
«Слубіце розташоване на березі ріки Одер і просто перейшовши через міст ви відразу потрапляєте з Польщі до Німеччини у місто Франкфурт на Одері, не відчуваючи жодних кордонів і перешкод. Звідси і символічна назва фестивалю – Міст, як міст, що єднає народи через мистецтво.
З одного берегу ріки люди розмовляють польською мовою, з іншого – німецькою. Тут злотий, там євро. От і все, що ти відразу помічаєш.
Фундатор і продюсер фестивалю «Міст», відомий польський митець Януш Гетьман якраз про це й говорить. Він розповідає, що ідея фестивалю і його назва символізують мости між народами, мости єднання, миру і взаєморозуміння, а не розбрату і війни.
До речі, до Другої світової війни Слубіце було частиною Німеччини, передмістям Франкфурту на Одері. Але в 1945 році, в результаті домовленостей Потсдамської конференції стало польським містом. Для нинішнього покоління поляків і німців, які живуть на берегах Одеру це зовсім не важливо, тому що це все – Європейський Союз без кордонів. Але міжнародні домовленості зберігаються і таким є світовий порядок.
Чомусь відразу у свідомості загострюється біль від війни на Донбасі, від анексії Криму. Від смертей у нашій країні, які творить Росія і її лідер Путін.
Під час відкриття виставки Януш Гетьман сказав, що для фестивалю дуже важливо показати саме цю виставку, саме ці фото української війни.
Директор Колегіум Полоніум Кшиштоф Войцеховскі у своїй промові зазначив, що багато людей у Європі розуміють, що насправді українська війна близько до Європи.
На відкритті імпрези були присутні студенти, туристи з Німеччини…»