Візит Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олександра Турчинова до Республіки Польща
14-15 квітня ц.р. на запрошення Керівника Бюро національної безпеки Республіки Польща Павла Солоха у Польщі з робочим візитом перебував Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинова.
У рамках візиту Секретар РНБО України мав зустрічі з вищим керівництвом Польщі, у т.ч. – з керівництвом силових структур.
Зустріч Олександра Турчинова з Президентом Анджеєм Дудою підтвердила підтримку України та її європейського майбутнього. У ході бесіди сторони порушили питання військового співробітництва, безпеки двох країн, санкцій щодо РФ, а також утримання РФ Надії Савченко.
Переговори Секретаря РНБО України з Міністром закордонних справ Польщі Вітольдом Ващиковським в основному стосувалися актуальних питань двостороннього співробітництва та безпекової ситуації в регіоні. Глава зовнішньополітичного відомства Польщі висловив переконання, що участь України у Варшавському саміті НАТО стане важливим чинником стабілізації регіону.
Під час зустрічей з Міністром національної оборони Польщі Антонієм Мацеревічем, Міністром-координатором з питань діяльності спецслужб Польщі Маріушем Камінським, керівником Бюро національної безпеки Республіки Польща Павелом Солохом, начальником генерального штабу ЗС Польщі генералом Мечиславом Гоцулом, главою Агентства внутрішньої безпеки професором Даріушом Лучаком та Главою Агентства розвідки полковником Мацеєм Гунею головна увага була приділена ситуації на сході України. Зокрема, обговорено проблему загострення ситуації в зоні АТО та спроби Росії зірвати мирний процес врегулювання конфлікту. Значну увагу співрозмовники приділили формам та методам протидії агресії Росії, в умовах розв'язаної нею гібридної війни. Крім зазначеного сторони обговорили питання співпраці між оборонними відомствами та спецслужбами України і Польщі.
Основні меседжі Олександра Турчинова під час спільної прес-конференції з Керівником Бюро національної безпеки Польщі Павелом Солохом:
- Для України немає альтернативи європейській та євроатлантичній інтеграції.
- Незважаючи на триваючу російську агресію, в Україні реформуються всі сектори оборонної галузі. Головні критерії реформ – перехід на стандарти НАТО
- Україна та Польща започаткували серйозні стратегічні програми, які зміцнять оборонну галузь обох країн
- Під час Варшавського Саміту НАТО українська сторона в першу чергу приділятиме увагу російській агресії, яка загрожує не тільки Україні. Адже мета Росії – добитись визнання її права зміцнювати кордони в Європі».
Павел Солох у свою чергу зазначив:
- Тема російської агресії в Україні буде пріоритетною під час липневого Саміту НАТО.
- Сьогоднішня ситуація на Сході України не повинна перейти на другий чи третій план євроспільноти.
- Якщо йдеться про відносини з Україною, то НАТО ще не вичерпало своїх можливостей.