28 жовтня 2010 року в рамках реалізації щорічного проекту „Європейські Дні Добросусідства” під патронатом Посольства України в Республіці Польща, Генерального консульства України в Любліні, Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку відбулася науково-практична конференція „Польсько-українська і польсько-німецька транскордонна співпраця: умови-ефекти-перешкоди-перспективи”.
У роботі конференції взяли участь представники наукових кіл, громадських організацій, прикордонних служб з України, Польщі та Німеччини. Зокрема, серед гостей з України були присутні народний депутат України Лесь Доній, президент Європейської Асоціації українців Олексій Толкачев.
Вітаючи гостей конференції, Генеральний консул України в Любліні О.Горбенко зазначив, що сьогоднішня конференція являється важливим заходом з точки зору осмислення існуючих питань та перспектив співробітництва держав на міжрегіональному рівні, пошуку нових „точок дотику” для започаткування і реалізації нових проектів, відкритості та готовності сторін на плідну співпрацю і зміцнення всебічних зв’язків між Україною, Польщею та Європейським Союзом. Це нагода обмінятися досвідом роботи з актуальних питань діяльності українсько-польського кордону, наголосити на необхідності вирішення проблемних питань у функціонуванні українсько-польського кордону, розбудові прикордонної інфраструктури Польщі та України, реалізації Угоди про малий прикордонний рух. Адже кордон має не роз’єднувати, а поєднувати наші країни і народи.
О.Горбенко також наголосив, що наступний рік є ювілейним для України – 20 років незалежності нашої держави та 20 років встановлення дипломатичних відносин між нашими країнами. Розпочато підготовчу роботу з реалізації наступного проекту Європейських Днів Добросусідства в рамках заходів з відзначення згаданих дат.
Генконсулом України в Любліні було висловлене сподівання, що головування Польщі в ЄС наступного року відкриє нові можливості для України, для реалізації планів щодо європейської інтеграції нашої держави та підготовки до ЄВРО-2012.
Роботу конференції організовано в двох секціях з метою всебічного обговорення питань транскордонної співпраці.