• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Polski
Відбулась українсько-польська конференція під назвою: «Регіональне співробітництво як шанс для розвитку польсько-української економічної співпраці»
Опубліковано 12 січня 2010 року о 16:52

12 січня 2010 р. у приміщенні Посольства України у м. Варшаві, відбулась українсько-польська конференція під назвою: «Регіональне співробітництво як шанс для розвитку польсько-української економічної співпраці».

Форум був організований Міжнародною Асоціацією Український Економічний Центр у Республіці Польща за сприяння та підтримки Посольства України і був присвячений аналізу українсько-польської економічної співпраці та пошуку шляхів реалізації інвестиційного потенціалу України та Польщі.

У своєму виступі під час відкриття Форуму Посол України в Республіці Польща Олександр Моцик дав детальний аналіз економічного співробітництва між Україною та Польщею в 2009 році, де зазначив, що за підсумками 10-ти місяців Польща залишається найвагомішим партнером України серед країн Центрально-Східної Європи та п’ятим серед країн світу. В умовах світової економічної кризи об’єм торгового обороту між Україною і Польщею в 2009 році значно впав, але позитивним моментом є те, що з кожним кварталом, починаючи з червня місяця, об’єм товарообігу збільшується. Попри світову економічну кризу інвестиційна співпраця між Україною та Польщею продовжує активно розвиватися. За результатами 2009 року капітал польських інвесторів в Україні збільшився на 24,1 % і загалом становить 862,5 млн. дол. США. Причому, понад 167 млн. дол. США було інвестовано протягом 9 місяців 2009 року, коли кризові явища у повній мірі розповсюдилися на українську та польську економіку. Це свідчить про великий рівень довіри польських інвесторів до українських партнерів.

О. Моцик зупинився на міжрегіональній співпраці України та Польщі, де приділив значну увагу актуальності роботи Міжурядової Координаційної Ради, стратегії міжрегіональної і прикордонної українсько-польської співпраці та наголосив на новому завданні, яке отримала міжрегіональна співпраця в контексті приготування України та Польщі до проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу Euro-2012.

Представники польської сторони у своїх виступах наголошували на недооцінених потенційних можливостях України. Як позитив наводилися дані про значне випередження українського інвестування, менший державний борг та грамотну економічну політику в питанні пріоритетного фінансування науково-дослідницької галузі.

Під час роботи в тематичних секціях Форуму порушувалося питання про підвищення участі органів місцевого самоврядування та забезпечення тісного співробітництва з ними з боку органів державної влади. Наголошувалось також на необхідності керуватись в інвестиційній сфері обох держав девізом «Дружній Уряд», що передбачало б закріплення за кожним інвестором своєрідного урядового опікуна з метою надання консультацій та всілякого сприяння у питанні ведення інвестиційної діяльності.

У рамках форуму відбулося дискусійне засідання щодо інвестиційної проблематики, під час якого українська та польська сторони мали можливість провести неформальні переговори, зустрітися з представниками ділових кіл, обговорити робочі питання та план дій на 2010 рік.

Підчас Конференції була досягнута домовленість про регулярне, щорічне проведення зазначеного економічного форуму.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux