• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Polski
Найголовніше з внутрішньополітичних реформ 14-18 вересня
Опубліковано 24 вересня 2015 року о 12:01

Національна рада реформ

18 вересня відбулося 11 засідання Національної ради реформ  з питань реформи у галузі запобігання та боротьби з корупцією.

Ключові сигнали за результатами зустрічі:

 • зусилля Уряду України спрямовані на три складові: впровадження дієвих механізмів запобігання корупції, забезпечення невідворотності покарання за правопорушення та виховання в суспільстві так званої «нульової толерантності» до корупції;
 • законодавча база для боротьби з корупцією та очищення влади створена. Ця робота знаходить позитивну оцінку серед європейських та американських партнерів. Саме час перейти до створення інфраструктури і формування антикорупційних кадрів;
 • затверджено план проведення 16 листопада у Києві міжнародної антикорупційної конференції. Серед основних її завдань – залучення найкращого світового досвіду, звіт за проведену антикорупційну роботу та постановка цілей на наступний період.

Довідково: позиційний матеріал ДПК щодо прогресу у виконанні антикорупційної реформи надіслано 22.09.15

Конституційна Комісія

18 вересня Конституційна Комісія розпочала громадські обговорення змін до Конституції України в частині правосуддя, ініційовані Президентом України під час її останнього пленарного засідання. Протягом вересня – жовтня 2015 р. на базі провідних українських університетів у 8 містах України відбудуться круглі столи, семінари та інші аналогічні заходи, в рамках яких пройде обговорення напрацювань Конституційної Комісії.

 Антикорупційна політика

15 вересня перші детективи Національного антикорупційного бюро України склали присягу. Очікується, що вже з 1 жовтня 2015 р.  розпочнеться повноцінний процес розслідування перших антикорупційних справ, які до кінця року будуть спрямовані до суду.

Реструктуризація боргу

17 вересня Верховна Рада України підтримала пакет законів щодо реструктуризації державного боргу України, а саме:

- проект внесення змін до Бюджетного кодексу України;

- проект внесення змін до Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок»;

- проект внесення змін до розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування під час реструктуризації державного і гарантованого державою боргу та його часткового списання;

- забезпечення фінансової стабілізації в рамках виконання програми МВФ «Механізм розширеного фінансування»;

- зміни до Держбюджету.

Зазначені кроки дозволять знизити боргове навантаження на Україну та посилити макроекономічну стабільність, оздоровити економіку, пожвавити залучення інвестицій. Україна зможе спрямувати заощаджений внаслідок реструктуризації ресурс на фінансування пріоритетних потреб держави, перш за все соціальних видатків і національної оборони.

Довідково: матеріал ДПК #Playbook: Україна реструктурувала зовнішній борг (від 31 серпня 2015 р.).

Енергоефективність

17 вересня підписано Меморандум про співробітництво між Агентством, АТ «Систем Кепітал Менеджмент» (СКМ) та ТОВ «ДТЕК ЕНЕРГО» щодо розробки Рейтингу енергоефективності регіонів України за показниками витрат паливно-енергетичних ресурсів (Ukrainian Energy Index (UEI).

Довідково: відповідно до Меморандуму буде проаналізовано й оцінено кінцевий рівень споживання енергії в 10 галузях переробної промисловості, сільському господарстві, добувній промисловості, будівництві, сфері послуг і секторі житлового господарства областей України. Відповідно до отриманих даних  визначатиметься ефективність використання енергетичних ресурсів в кожному регіоні України.

Програма Go Global

 

Адміністрація Президента України буде першою державною установою, працівники якої говоритимуть англійською мовою. З 1 жовтня 2015 р. володіння англійською мовою визначено обов’язковою вимогою при призначенні нових працівників на керівні посади в АПУ, а до співробітників, які вже працюють на керівних посадах, ця норма почне діяти з 1 січня 2017 р.

Анонс подій:

21 вересня відбудеться круглий стіл на тему: «Національна стратегія у сфері прав людини та Національний План дій для України», під час якого керівництво Міністерства юстиції України презентуватиме Національну стратегію у сфері прав людини. 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux