• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Polski
Заява МЗС України з нагоди 40-ї річниці Гельсінського заключного акту (укр./рос.)
Опубліковано 03 серпня 2015 року о 15:29

1 серпня 1975 року у м.Гельсінкі (Фінляндія) лідери 35 держав Європи та Північної Америки підписали Заключний Акт Наради з питань безпеки та співробітництва в Європі. Попри ідеологічні протиріччя, держави погодили десять фундаментальних принципів співробітництва, спрямованого на забезпечення миру та безпеки на Європейському континенті. У розвиток цих зобов’язань на саміті ОБСЄ 2010 року у м.Астані лідери держав-учасниць домовились працювати над побудовою спільного Євроатлантичного та Євразійського безпекового співтовариства.

На жаль, агресія Російської Федерації проти України перекреслила ці амбітні плани та затьмарила відзначення 40-ї річниці Гельсінського заключного акту. Вдавшись до незаконної окупації та анексії АР Крим та м.Севастополя, збройного втручання на Донбасі та викрадення українських громадян, Росія порушила більшість  принципів та зобов’язань, закладених в основу ОБСЄ. Серед них – повага до суверенітету та територіальної цілісності, непорушність кордонів, відмова від застосування чи погрози силою, а також добросовісне виконання своїх зобов’язань згідно з міжнародним правом.

Для України, як і для абсолютної більшості держав-учасниць ОБСЄ, є очевидним, що без відновлення Росією поваги до Гельсінських принципів та виправлення скоєних нею грубих порушень під загрозою опинилися всі напрацювання в рамках НБСЄ/ОБСЄ за 40 років її існування. Під загрозою опинилася безпека і стабільність на всьому просторі ОБСЄ.

Ми вкотре закликаємо Російську Федерацію негайно припинити агресію проти нашої держави, повернутися на шлях виконання принципів Гельсінського заключного  акту та норм міжнародного права з тим, щоб уникнути непередбачуваних наслідків для всієї системи європейської безпеки.

***

Заявление МИД Украины по случаю 40-й годовщины Хельсинского заключительного акта

1 августа 1975 года в г. Хельсинки (Финляндия) лидеры 35 государств Европы и Северной Америки подписали Заключительный Акт Совещания по вопросам безопасности и сотрудничеству в Европе. Несмотря на идеологические противоречия, государства согласовали десять фундаментальных принципов сотрудничества, направленного на обеспечение мира и безопасности на Европейском континенте. В развитие этих обязательств на саммите ОБСЕ в 2010 году в г.Астана лидеры государств-участников договорились работать над созданием общего Евроатлантического и Евразийского сообщества безопасности.

К сожалению, агрессия Российской Федерации против Украины перечеркнула эти амбициозные планы и затмила празднования 40-й годовщины Хельсинского заключительного акта. Прибегнув к оккупации и аннексии АР Крым и г.Севастополь, вооруженного вмешательства на Донбассе и похищения украинских граждан, Россия нарушила большинство принципов и обязательств, заложенных в основу ОБСЕ. Среди них - уважение к суверенитету и территориальной целостности, нерушимости границ, отказ от применения или угрозы силой, а также добросовестное выполнение своих обязательств согласно с международным правом.

Для Украины, как и для абсолютного большинства государств-участников ОБСЕ, очевидно, что без восстановления Россией уважения к Хельсинским принципам и исправления совершенных ею грубых нарушений под угрозой оказались все наработки в рамках СБСЕ / ОБСЕ за 40 лет ее существования. Под угрозой оказалась безопасность и стабильность на всем пространстве ОБСЕ.

Мы в очередной раз призываем Российскую Федерацию незамедлительно прекратить агрессию против нашего государства, вернуться на путь выполнения принципов Хельсинкского заключительного акта и норм международного права для того, чтобы избежать непредсказуемых последствий для всей системы европейской безопасности.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux