• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Polski
Нафтогаз вітає підтримку Eustream щодо вирішення проблеми на українсько-словацькому газовому кордоні та закликає до розробки рішення, що підвищить енергетичну безпеку дев’ятьох європейських країн
Опубліковано 30 червня 2015 року о 12:27

26 червня 2015 р., м. Київ – НАК «Нафтогаз України» вітає визнання з боку словацького газового оператора Eustream того факту, що поточна структура керування газовими потоками на одному з найважливіших пунктів з’єднання у регіоні недосконала та не відповідає стандартам ЄС. Компанія також підтримує пропозицію Eustream залучити зацікавлені сторони до розробки плану дій щодо імплементації правил ЄС на українсько-словацькому кордоні.

«Ми вдячні нашим словацьким партнерам за підтримку в організації реверсних потоків територією Словаччини до України. Завдяки цим спільним зусиллям ми змогли істотно диверсифікувати маршрути свого імпорту», – сказав голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв.

«Тим не менш, ситуація, що склалася, не відповідає нормам законодавства ЄС у сфері енергетики та конкуренції. Вона заважає Україні та ще восьми європейським країнам вільно купувати газ на ринках Західної Європи. Контролюючи цей головний пункт з’єднання енергосистем, Газпром забезпечує для себе суттєвий контроль над постачанням природного газу на ці ринки», – додав Коболєв.

Боснія, Болгарія, Греція, Угорщина, Македонія, Румунія, Сербія та Туреччина могли б диверсифікувати свої маршрути газопостачання та закуповувати газ за нижчими цінами на західноєвропейського газового ринку, якби пункт з’єднання між Словаччиною та Україною експлуатувався відповідно до енергетичного законодавства ЄС. Тож, поточна ситуація загрожує інтересам не лише численних європейських споживачів, але і виробників та постачальників газу.

Приведення управління газовими потоками на словацько-україньскому кордоні у відповідність до норм ЄС включає два процеси. По-перше, це підписання стандартної угоди про з’єднання, погодженої Європейською комісією, між українським оператором ГТС ПАТ «Укртрансгаз» та Eustream. Це дозволило б встановити прямі відносини між двома суміжними операторами ГТС. Така угода не має нічого спільного з контрактами на газопостачання, які Газпром уклав зі своїми європейськими клієнтами і не шкодить їх інтересам.

По-друге, Укртрансгаз має отримувати пари шипер-кодів, пов’язаних з обсягами газу, що постачається Газпромом через Україну. Ця інформація потрібна Укртрансгазу для повноцінного виконання своїх функцій оператора ГТС, і відмова надавати її може розглядатись як намір Газпрому зловживати своїм монопольним становищем на ринку.

Вирішення цих двох завдань дозволить Україні істотно підвищити енергетичну безпеку регіону та зробить неактуальними проекти по будівництву альтернативних газогонів, що вимагають багатомільярдних інвестицій від європейських платників податків.

Повна потужність інтерконектора між Україною та Словаччиною складає 115 млрд куб м/рік, і лише 15 з них доступні для двонаправлених газових потоків. Загальний обсяг підземних газосховищ (ПСГ) України дорівнює 31 млрд куб. м, що складає близько третини сумарної потужності сховищ 28 країн ЄС. Наразі майже половина потужностей українських ПСГ не використовується.

Нагадаємо, що 19 червня цього року Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк направив офіційного листа до президентів Єврокомісії, Європейської Ради та Європарламента з вимогою перевірити контракт між словацьким оператором газопроводу Eustream та Газпромом, у зв’язку з тим, що контракт порушує законодавство ЄС та перешкоджає вільному постачанню газу в напрямку України.

 

Управління по зв’язках з громадськістю

Національної акціонерної компанії

«Нафтогаз України»

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux