• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Polski
Візит Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна до Республіки Польща
Опубліковано 11 червня 2015 року о 10:25

Павло Клімкін: нам вкрай потрібна підтримка Польщі для реалізації наших амбітних завдань

11 червня, 13:35

«Перспективи співпраці України та Польщі зумовлені не тільки геополітичним положенням, але й глибокими історичними, культурними та економічними зв’язками», - наголосив Міністр закордонних справ України Павло Клімкін, відкриваючи спільно з Міністром закордонних справ Республіки Польща Гжегожем Схетиною VІІ засідання Ради керівництв МЗС України та МЗС РП.

Зі свого боку Міністр Г.Схетина запевнив, що Польща завжди підтримуватиме безпечну, незалежну, демократичну і територіально цілісну Україну в  міжнародно визнаних кордонах, оскільки це є в інтересах Польщі, а також миру і стабільності всього європейського континенту.

Під час засідання Ради сторони підвели підсумки українсько-польської співпраці та окреслили спільні пріоритети. Особливий акцент зроблено на необхідності подальшої консолідації міжнародної підтримки України у протидії російській агресії, експертної допомоги Польщі у впровадженні внутрішніх реформ, зокрема, в рамках імплементації Угоди про асоціацію з ЄС, підтримки в забезпеченні скасування візового режиму ЄС для українців.

«Переконаний, що українці як європейський народ мають право на одну з ключових свобод, на яких базується європейська інтеграція – свободу руху та міжлюдських зв’язків. І в цьому зв’язку ми розраховуємо на підтримку Польщі", - зазначив П.Клімкін.

Сторони підтвердили відкритість до конструктивного діалогу з історичних питань в дусі примирення і поєднання. Важлива роль у цьому відводиться українсько-польського Форуму партнерства під егідою Глав МЗС.
Від імені Уряду України П.Клімкін подякував Г.Схетині та польським дипломатам за реалізацію проектів гуманітарної допомоги Україні.

За результатами засідання Ради було підписано План співробітництва між МЗС України та МЗС Польщі на 2016-2017 роки. Крім того, польській стороні передано ноту-відповідь, якою завершено процедуру набуття чинності міжурядової Угоди про відкриття міжнародних пунктів пропуску «Угринів - Долгобичув».

Павло Клімкін: Україна відповідально ставиться до виконання Мінських домовленостей в частині підготовки і проведення місцевих виборів відповідно до стандартів ОБСЄ

11 червня, 15:09

У рамках робочого візиту до Республіки Польща відбулася зустріч Глави зовнішньополітичного відомства України Павла Клімкіна з Директором Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ Міхаелем Лінком.

Співрозмовники обговорили ситуацію на сході України, обмінялися думками щодо діяльності Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, відзначивши її вагомий внесок у контроль за дотриманням положень Мінських домовленостей.

П.Клімкін подякував М.Лінку за візит делегації БДІПЛ ОБСЄ в Україну у травні ц.р. з метою оцінки безпекової ситуації в окремих районах Донецької і Луганської областей на предмет можливості спостереження за проведенням місцевих виборів.

Міністр наголосив, що вибори в цих районах повинні відбутися відповідно до законодавства України, стандартів ОБСЄ, а також за участю спостережної місії БДІПЛ ОБСЄ, як це передбачено Мінськими домовленостями.

М.Лінк підтвердив готовність БДІПЛ ОБСЄ активно залучитися до процесу підготовки і проведення місцевих виборів в окремих районах Донецької і Луганської областей, у тому числі шляхом надання експертної підтримки Україні.

Павло Клімкін: відносини між Україною та Польщею мають стратегічний вимір та не залежать від внутрішньополітичних подій

11 червня, 18:39

У рамках робочого візиту до Республіки Польща Міністр закордонних справ України Павло Клімкін провів окремі зустрічі з Маршалком Сейму Радославом Сікорським та Маршалком Сенату Богданом Борусевичем.

Міністр детально поінформував про поточну ситуацію на сході України в контексті реалізації Мінських домовленостей, а також хід впровадження системних реформ у нашій державі.

Польською стороною було підтверджено незмінну підтримку України в протистоянні російській агресії, наголошено на важливості збереження єдиної позиції Європейського Союзу, зокрема в питанні санкцій щодо Росії, яка продовжує дестабілізувати ситуацію в окремих районах Донецької і Луганської областей та в Криму.

П.Клімкін подякував Р.Сікорському та Б.Борусевичу за їхній особистий внесок у зміцнення стратегічного партнерства з Україною, у тому числі через активізацію міжпарламентського виміру співробітництва.    

Сторони відзначили, що незалежно від змін на внутрішньополітичній сцені Польщі, стратегічна лінія на поглиблення добросусідських відносин з Україною та підтримку європейського вибору нашої держави залишатиметься без змін. 

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін зустрівся з Президентом Польщі Броніславом Коморовським

11 червня, 17:14

У рамках робочого візиту до Республіки Польща Міністр закордонних справ України Павло Клімкін зустрівся з Президентом Польщі Броніславом Коморовським.

Глава зовнішньополітичного відомства України подякував Б.Коморовському за незмінну позицію та підтримку України, її євроінтеграційного курсу та зусиль, спрямованих на протидію російській збройній агресії. 

П.Клімкін висловив переконання щодо подальшого висхідного розвитку стратегічного партнерства між Україною та Польщею.

Міністр також поінформував Президента РП про актуальну  ситуацію на Сході України і стан реалізації реформ.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux