• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Polski
Робочий візит Президента України Петра Порошенка до Республіки Польща (м.Гданськ)
Опубліковано 08 травня 2015 року о 19:26

У Польщі відбулася тристороння зустріч Петра Порошенка, Броніслава Коморовського та Бан Кі-муна

Президент України Петро Порошенко під час робочого візиту до Польщі провів зустріч з Президентом Броніславом Коморовським та Генеральним секретарем ООН Бан Кі-муном.

Співрозмовники відзначили важливість і символічність зустрічі у Ґданську, куди приїхали лідери багатьох європейських держав для вшанування пам'яті загиблих у Другій світовій війні.

Співрозмовники обговорили ситуацію на Донбасі та відзначили відсутність повного доступу для верифікації відведення техніки та припинення вогню.

Петро Порошенко наголосив на тому, що ООН має відігравати більшу роль у врегулюванні ситуації на Донбасі та, зокрема, направити туди миротворчу місію.

Глава держави також зазначив, що у зоні конфлікту складна гуманітарна ситуація та відсутній доступ і можливість поставок української та міжнародної гуманітарної допомоги.

Генсек ООН наголосив на важливості виконання в повному обсязі Мінських домовленостей всіма сторонами та окремо зазначив важливу роль Петра Порошенка у мирному врегулюванні ситуації. Бан Кі-мун нагадав, що після закінчення Другої світової війни, в якій загинуло близько 60 млн людей, пройшло 70 років. Ті страшні події мали би стати уроком та виключити появу нових конфліктів, підкреслив він.

Бан Кі-мун також повідомив, що прийняв запрошення і 8 травня відвідає Україну.

 

Президент у колі європейських лідерів та Генсека ООН обговорив наслідки та уроки Другої світової: Ми переможемо знову, поки ми разом!

Президент Петро Порошенко у Гданьску виступив на Панельній дискусії «Наслідки Другої світової війни через 70 років», у якій також взяли участь Генеральний Секретар ООН Бан Кі-мун, Президент Європейської Ради Дональд Туск, президенти та представники урядів 14 європейських держав. У своєму виступі Глава держави назвав Україну "новою передовою лінією Європи", закликав лідерів держав не їхати 9 травня до Москви на "парад цинізму" та запропонував розглянути новий Статут Європейської Відповідальності.

«Для мене велика честь бути тут з вами сьогодні і говорити від імені народу України – героїчної нації, яка розділяє славу Великої Перемоги людства проти нацизму», – наголосив Президент.

Глава держави зазначив, що ЄС виникнув на уламках Другої світової війни. «Але європейська інтеграція ще не завершена. Боротьба триватиме до того часу, поки східні кордони ЄС не збігатимуться з кордонами європейських цінностей», – зазначив Президент України.

Глава Української держави наголосив на необхідності розуміння того, що трагедія такого роду може статися знову. «Знову ми зіткнулися з необхідністю заспокоїти агресора. Зараз, у той час як Україна повністю дотримується букви і духу Мінських домовленостей, агресор збільшує свою військову міць на Донбасі, плануючи через 2 дні парад, який повністю суперечить всім принципам Мінських домовленостей, на якому буде задіяна найсучасніша російська зброя та важка артилерія всього у кількох сотнях метрів від лінії розмежування», – зазначив Президент України.

Петро Порошенко відзначив, що 8 травня в перший раз в історії народ України приєднається до європейської традиції вшанування жертв Другої Світової Війни. «У той час, як наступного дня у Москві, під приводом Великої Перемоги, армія агресора буде брязкати своєю смертельною міццю на весь світ», – сказав Президент. Глава держави від імені народу України висловив вдячність багатьом із світових лідерів за відмову брати участь у цьому параді цинізму.

За словами Президента, сьогодні Європейський Союз стикається з найбільш важким завданням в своїй історії – реальним тестом на єдність, солідарність та фундаментальні принципи. «У цей непростий час для всіх нас важливо зберегти нашу єдність і рішучість, як 70 років тому. Продовження тиску на Росію є ключовим до тих пір, поки Мінські угоди не будуть реалізовані в повному обсязі», – наголосив Петро Порошенко.

«Сьогодні Україна є новою передовою лінією Європи. Післявоєнний урок європейської інтеграції буде тривати до тих пір, поки Україна не інтегрується в європейську сім'ю», – заявив Президент. Глава держави особливо відзначив, що майбутнє Європи випробовується в Україні, де люди б'ються до смерті, бо вони глибоко вірять у те, на чому стоїть Європа: справедливість, солідарність, свобода і єдність. «Відмова від України означатиме відмову від них і відмову від пам'яті про тих, хто боровся у минулих війнах за свободи, якими ми насолоджуємося сьогодні», – сказав Президент.

Зазначивши, що уроки Другої Світової Війни спонукають до створення міжнародної системи безпеки, заснованої на співпраці, відповідальності, повазі до суверенітету і прав людини, Президент наголосив: «Я пишаюся тим, що Україна є одним із співзасновників ООН, співавтором Статуту ООН і членом Генеральної Асамблеї ООН з моменту її створення». Петро Порошенко наголосив на важливості того, що, коли є велика потреба, ООН буде розширювати свої миротворчі зусилля на країну, «яка заслужила світове визнання як держава, що робить головний внесок у мир».

«Будь-яка спроба перегляду глобальних правил безпеки задля подолання надмірних проблем може бути непродуктивною і навіть небезпечною», – підкреслив Президент.

Петро Порошенко висловив переконання, що головною проблемою в нинішній системі безпеки є відсутність відповідальності та узгодженості з боку одного з важливих міжнародних гравців.

«Напередодні 40-ї річниці Ґельсінкського Заключного акту може бути розглянутий новий Статут Європейської Відповідальності, щоб підтвердити наші попередні міжнародні зобов'язання, забезпечити чіткі механізми покарання за їх порушення, відновити відповідальність і надійне партнерство», – заявив Петро Порошенко.

Напередодні саміту «Східного Партнерства» Президент України закликав Європу «відповісти українському народові, який все ще бореться проти багатьох зол, які були залишені з найтрагічніших десятиліть минулого». «Наша боротьба за європейські цінності триває, але наш народ вже заслужив право розділяти і користуватись спільними європейськими свободами: свободою пересування і свободою вибору - європейського вибору», – зауважив Петро Порошенко.

«Ми переможемо знову, поки ми разом!», – завершив свій виступ Президент.

 

Президент віддав данину пам’яті загиблим робітникам суднобудівного заводу в Гданську

Президент Петро Порошенко разом з Президентом Польщі Броніславом Коморовським та главами іноземних делегацій, які прибули до Гданська для вшанування пам'яті полеглих у Другій світовій війні, відвідав пам’ятник загиблим робітникам суднобудівного заводу. Глава держави встановив біля монументу запалену лампадку.

У церемонії також взяли участь Генеральний секретар ООН Бан Кі-мун та Президент Європейської Ради Дональд Туск, а також, зокрема, президенти Литви, Естонії, Болгарії, Кіпру, Чехії, Румунії, Хорватії.

Пам’ятник увічнює пам’ять робітників, яких було розстріляно у грудні 1970 року під час масових демонстрацій протесту в Гданську. Монумент розташований на площі Солідарності та складається з трьох хрестів висотою 42 м, на кожному з яких знаходиться якір. Проект монументу створили робітники верфі та чотири художники. Будувала його також бригада робітників верфі. Відкрито пам’ятник 16 грудня 1980 року. У 80-ті роки від перехрестя, на якому розташовано монумент, відправлялися демонстрації «Солідарності».

 

Президент у Польщі взяв участь у церемонії вшанування пам'яті загиблих у Другій світовій війні

Президент Петро Порошенко під час робочого візиту до Польщі у Гданьску взяв участь в церемонії вшанування пам’яті загиблих у Другій світовій війні на меморіальному комплексі «Пам’ятник «Героям Вестерплятте».

В церемонії також взяли участь Президент Польщі Броніслав Коморовський, глави іноземних делегацій, в тому числі Генеральний секретар ООН Бан Кі-мун та Президент Європейської Ради Дональд Туск, президенти Литви, Естонії, Болгарії, Кіпру, Чехії, Румунії, Хорватії.

Програма церемонії включала звукові та світові інсталяції, а також демонстрацію фільму про Другу світову війну. Пролунали 20 артилерійських залпів. Почесна варта поклала вінок до пам’ятника. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих.

Під час виступу Броніслав Коморовський, зокрема, сказав: «70 років тому вся Європа відзначала закінчення війни. Однак, не для всіх закінчення війни стало початком ери свободи. Нова війна стала реальним шоком для всіх». Президент Польщі зазначив, що місце України – серед інших країн «Східного партнерства». «Якщо вони цього бажають, якщо вони готові це зробити в нашому спільному європейському домі», – додав він.

Довідка.

Вестерплятте (Westerplatte) – півострів біля гирла Мертвої Вісли, яка впадає в Гданську затоку Балтійського моря (територіально знаходиться у межах Гданська). Після поразки Німеччини у Першій світовій війні, за умовами Версальського договору, місто Гданськ, яке німці вважали своїм і називали Данциг, було оголошено вільним. Воно перебувало під юрисдикцією Ліги націй, а його територія входила до митного простору Польщі.

25 серпня 1939 року до Гданської бухти прибув лінкор ВМС Німеччини «Шлезвіг–Гольштейн» із ротою морської піхоти чисельністю 500 чоловік. 1 вересня 1939 року о 04:45 лінкор почав обстріл Вестерплятте. Офіційно вважається, що з цих пострілів розпочалася Друга світова війна.

7 днів польські військові героїчно обороняли Вестерплятте, однак вранці 7 вересня було оголошено про капітуляцію.

На Меморіальному комплексі на Вестерплятте щорічно 1 вересня відбуваються офіційні заходи. У музеї представлено документи, макети укріплень і німецького лінкора, відтворено пост чергового. Неподалік знаходиться кладовище, де поховано загиблих захисників фортеці, а поруч танк Т-34 з Першої польської бригади імені Героїв Вестерплятте, який брав участь у визволенні Гданська у 1945 році.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux