• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Polski
Відбулася Українсько-польська економічна конференція
Опубліковано 29 квітня 2010 року о 16:07

29 квітня ц.р. у Кракові в рамках проведення Місячника української економіки в Польші під патронатом Надзвичайного і Повноважного посла України в Республіці Польща О.Ф.Моцика та маршалка Малопольського воєводства М.Навари відбулася Українсько-польська економічна конференція, ініціатором та організатором якої виступило Генеральне консульство України в Кракові спільно з торгово-промисловою палатою м. Краків та адміністрацією Малопольського воєводства РП.

На початку форуму до його учасників звернувся Генеральний консул України в Кракові М.Ф.Бродович. У своєму виступі керівник консульської установи відзначив постійне зростання кількості українсько-польських міжрегіональних угод, яких нараховується вже близько п’ятисот, та важливість розширення географії контактів на рівні регіональних торгово-промислових палат України з метою налагодження прямих відносин та пошуку відповідних іноземних партнерів.

З вітальним словом виступив також маршалек Малопольського воєводства М.Навара. Польський урядовець наголосив на стратегічному характері двосторонніх відносин та на намірах керівництва РП підтримувати євроінтеграційні устремління України.

До учасників конференції звернувся також керівник Торгово-економічної місії при Посольстві України в РП Т.Токарський, який зачитав звернення Посла України в РП О.Ф.Моцика. У зверненні, зокрема, підкреслювалася важливість інтенсифікації українсько-польських торгово-економічних відносин. Крім того, присутніх було ознайомлено з головними напрямками діяльності нового керівництва України у сфері внутрішньої та зовнішньої політики нашої держави, як скерована на реалізацію низки реформ з метою покращення інвестиційного клімату.

Український дипломат поінформував присутніх про стабілізацію політичної ситуації в країні, що, зокрема, відразу позначилося на зростанні міжнародних рейтингів України. Було відзначено, що Кабінет Міністрів України протягом другої половини 2010 р. та початку 2011 року здійснить комплекс заходів, спрямованих на прискорення економічного розвитку держави.

Визначений формат українсько-польських зустрічей мав на меті не тільки допомогти в активізації економічної складової міжрегіональної співпраці, але й відкрити нові можливості у реалізації вигідних для регіонів України потужних інвестиційних бізнес-проектів, зокрема, у контексті проведення у Польщі та Україні у 2012 році чемпіонату Європи з футболу (будівництво доріг, розбудова інфраструктури регіонів України, виробництво біопалив тощо).

Учасниками форуму були представники органів державної влади, торгово-промислових палат країн-учасниць заходу, потенційні та наявні інвестори, банкіри, менеджери, підприємці, юридичні консультанти, представники неурядових організацій, регіональних та місцевих ЗМІ.

Конкретним результатам проведення заходу стало підписання угоди про співпрацю між Торгово-промисловою палатою м.Нови Сонч та Бізнес-центром м.Івано-Франківськ.

Досягнуто також принципової домовленості про започаткування двосторонньої співпраці, спрямованої на встановлення прямого авіасполучення між українськими містами та аеропортом «Баліце» у м.Краків ще у червні 2010 р.

З метою сприяння у просуванні української продукції на польському ринку та ринках ЄС, а також пошуку її потенційних покупців Генеральним консульством України в Кракові до порядку денного форуму було внесено питання проведення двосторонніх бізнес-зустрічей за участю представників іноземних фірм з України, Польщі, Канади та Німеччини, які зацікавлені у налагодженні прямих контактів з іноземними партнерами.

Учасники заходу мали також можливість обговорити практичні питання взаємовигідної співпраці, здійснення пошуку та реалізації успішних бізнес-проектів, а також провести презентації економічної й інвестиційної привабливості регіонів та окремих підприємств, а також консультації з експертами щодо отримання консалтингових послуг.

Під час конференції було проведено зустрічі представників торгово-промислових палат Івано-Франківська, Львова, Рівного та Харкова з польськими партнерами, які виявили бажання укласти договори про економічну співпрацю. Сторони домовились розвивати ділові контакти, обмінюватися інформацією про проведення виставок, ярмарків, інших заходів, метою яких є ознайомлення ділових сфер з економікою та експортними можливостями регіонів.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux