• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Polski
Офіційний візит до Республіки Польща Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана
Опубліковано 29 квітня 2015 року о 16:37

СПІЛЬНА ЗАЯВА Голови Верховної Ради України Володимира ГРОЙСМАНА та Маршалка Сейму Республіки Польща Радослава СІКОРСЬКОГО 

За підсумками двосторонньої зустрічі у Варшаві 29 квітня 2015 року в рамках офіційного візиту до Республіки Польща Його Високоповажності Володимира Гройсмана, Голови Верховної Ради України, з урахуванням актуальних викликів, що стоять перед Україною та Європою, Голови парламентів України та Польщі:

- підтверджують підтримку суверенному європейському вибору України;

- закликають національні парламенти держав-членів ЄС до швидкої ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС на знак солідарності з українським народом;

- заохочують до проведення глибоких системних реформ в Україні, в т.ч. конституційної, децентралізації, судівництва та правоохоронних органів, а також інших реформ, що передбачені виконанням Угоди про асоціацію;

- наголошують на необхідності мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької і Луганської областей України на основі Мінських домовленостей з дотриманням територіальної цілісності і суверенітету України;

- засуджують незаконну окупацію Автономної Республіки Крим та м. Севастополь Російською Федерацією, здійснену шляхом прямої воєнної агресії Російської Федерації проти суверенітету і територіальної цілісності України; вказують на важливість резолюції Генеральної Асамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 року, яка підтверджує суверенітет та територіальну цілісність України у рамках міжнародно визнаних кордонів;

- вважають, що санкції ЄС щодо Росії можуть бути переглянуті лише за умови повного виконання Мінських домовленостей;

- вимагають негайного звільнення Надії Савченко - народного депутата України та члена Парламентської асамблеї Ради Європи, а також інших громадян України, які незаконно утримуються на території РФ, у т.ч. Олега Сенцова;

- відзначають значний прогрес України у виконанні Плану дій з візової лібералізації; вважають Ризький саміт «Східного партнерства» у травні 2015 року важливою нагодою для прийняття політичного рішення Європейським Союзом про запровадження безвізового режиму короткострокових поїздок для громадян України;

- підтверджують намір активізувати міжпарламентську співпрацю на всіх рівнях, в т.ч. з метою сприяння в імплементації Україною Угоди про асоціацію, підтримки процесу реформ, підтримки важливих рішень на рівні Ради ЄС про надання Україні всебічної допомоги й подальше зближення між Україною та ЄС, у тому числі визнання європейської перспективи України;

- заохочують до дальшого відкритого і конструктивного діалогу у різних форматах з питань історичного примирення, пам’ятаючи, що однією з покладених в основу сучасної Європи цінностей є мужність та воля розібратися з важким минулим. У цьому процесі підкреслення важливості історичної правди є єдиним належним підходом, що сприятиме зміцненню стратегічного партнерства та будівництву спільного європейського майбутнього України та Польщі.

 

Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман зустрівся з Маршалком Сенату Республіки Польща Богданом Борусевичем

Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман переконаний, що санкційний тиск на Росію має бути посилений не лише у разі порушення нею Мінських домовленостей, а й якщо російська сторона збереже пасивну позицію стосовно їх виконання.

Про це заявив Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман під час зустрічі з Маршалком Сенату Республіки Польща Богданом Борусевичем у середу у Варшаві.

Сторони обговорили питання імплементації реформ в Україні та ситуацію на Сході нашої держави.

В.Гройсман поінформував про перебіг реформ та про їх підтримку на законодавчому рівні, зокрема, у частині боротьби з корупцією, реформування судової сфери та правоохоронних органів, забезпечення прозорості ринку газу; про початок конституційної реформи.

Своєю чергою, Б.Борусевич високо оцінив продуктивність роботи Верховної Ради і закликав Україну докласти зусиль до продовження реформи місцевого самоврядування та боротьби з корупцією.

Як повідомлялося раніше, Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман 29-30 квітня перебуває з офіційним візитом у Республіці Польща.

 

Виступ Голови Верховної Ради України В.Гройсмана у Європейському коледжі в Натоліні (Варшава)

 

Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман у четвер зустрівся з Головою Ради Міністрів Республіки Польща Евою Копач та Міністром закордонних справ Республіки Польща Гжегожем Схетиною

Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман у четвер зустрівся з Головою Ради Міністрів Республіки Польща Евою Копач та Міністром закордонних справ Республіки Польща Гжегожем Схетиною.

Сторони обговорили питання щодо перебігу реформ в Україні та ситуацію, що склалася на Сході нашої держави.

Під час зустрічі з Головою Ради Міністрів Республіки Польща В.Гройсман подякував Польщі за підтримку реформ в Україні. Своєю чергою, пані Е.Копач відзначила прогрес України на шляху реформ і закликала зберігати їх динаміку.

Керівник Парламенту наголосив, що Російська Федерація не сприяє врегулюванні ситуації на Донбасі, а, навпаки, загострює її. В.Гройсман висловив переконання щодо необхідності посилення санкційного тиску на Росію у разі, якщо вона і надалі ігноруватиме виконання Мінських домовленостей.

Пані Е.Копач зазначила, що позиція Польщі щодо ситуації на Донбасі «очевидна і однозначна від самого початку конфлікту». При цьому Голова Ради Міністрів Республіки Польща підкреслила, що у рамках засідання Європейської Ради вона наголошувала на необхідності збереження санкцій щодо Російської Федерації.

Пані Е.Копач також поцікавилася очікуваннями України від Ризького саміту Східного партнерства. Голова Верховної Ради висловив сподівання, що Саміт стане доброю нагодою підтвердити підтримку євроінтеграційних перспектив України з боку Євросоюзу, а також підтримку перспективи лібералізації візового режиму для громадян нашої держави.

Під час зустрічі з Міністром закордонних справ Республіки Польща В.Гройсман високо оцінив доповідь пана Г.Схетини у польському Сеймі, присвячену завданням зовнішньої політики Польщі у 2015 році, зокрема, у частині надання Україні перспективи членства у ЄС; можливості спільного рішення ЄС щодо надання Україні військової допомоги у разі подальшої ескалації конфлікту на Донбасі; сприяння внутрішнім реформам, які імплементуються в Україні; підтвердження того, що суверенна, демократична, проєвропейська Україна є елементом національних інтересів Польщі.

 

Голова Верховної Ради також провів у четвер зустріч з представниками української громади у Польщі, під час якої наголосив, що відносини між двома державами «мають особливе місце сьогодні і в майбутньому». Він висловився за посилення використання інструментів народної дипломатії для поглиблення українсько-польських взаємин.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux