• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Polski
Про декларування громадянами доходів, одержаних у 2014 році
Опубліковано 15 квітня 2015 року о 13:20

Державною фіскальною службою України з метою проведення якісної кампанії декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2014 року, а також належного інформування громадян, здійснення контролю за надходженням податку на доходи фізичних осіб вжито окремих заходів для розширення бази оподаткування, збільшення рівня сплати податків, визначення реальних платників податку, які впливають на базу оподаткування та надходження податку.

Одним із важливих етапів процесу декларування є забезпечення належних умов громадянам України, які здійснюють трудову діяльність за межами країни.

Статтею 67 Конституції України визначено, що громадяни щорічно подають до контролюючих органів за місцем проживання декларації про свій майновий стан та доходи за минулий рік у порядку, встановленому законом.

Подання декларації – це не лише конституційний обов’язок кожного громадянина, а й можливість добровільної сплати податків, від рівня якої залежить стан бюджетів, соціально-економічний розвиток регіонів та добробут громадян.

Разом з тим, головною метою ДФС є впровадження ідеології добровільності декларування доходів, взаєморозуміння та формування високої податкової культури громадян.

Декларування доходів, отриманих фізичними особами у 2014 році, пов’язано з виконанням платниками податків положень Податкового кодексу України (далі – Кодекс) та інших законів України.

Обов'язок подання декларації громадянами - платниками податку на доходи фізичних осіб виникає у разі отримання ними протягом звітного року різних видів оподатковуваних доходів, зокрема:

при нарахуванні чи виплаті доходів податок не утримувався (п.п. 168.1.3          п. 168.1 ст. 168 Кодексу);

доходи одержані від особи, яка не є податковим агентом, та іноземні доходи (п.п. 168.2.1 п. 168.2 ст. 168 Кодексу).

Разом з тим, підпунктом 14.1.55 пункту 14.1 статті 14 Кодексу визначено: дохід, отриманий з джерел за межами України, – це будь-який дохід, отриманий резидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності за межами митної території України, включаючи проценти, дивіденди, роялті та будь-які інші види пасивних доходів, спадщину, подарунки, виграші, призи, доходи від виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими та трудовими договорами, від надання резидентам в оренду (користування) майна, розташованого за межами України, включаючи рухомий склад транспорту, приписаного до розташованих за межами України портів, доходи від продажу майна, розташованого за межами України, дохід від відчуження інвестиційних активів, у тому числі корпоративних прав, цінних паперів тощо; інші доходи від будь-яких видів діяльності за межами митної території України або територій, непідконтрольних митним органам.

Враховуючи викладене, а також те, що на сьогодні значна кількість громадян, які мають постійне місце проживання в Україні і одержують доходи за її межами, не мають можливості особисто подати декларацію, Державна фіскальна служба України просить посприяти в інформуванні громадян України, які тимчасово працюють за кордоном або в дипломатичних представництвах, про обов’язкове подання ними декларацій, що дасть їм змогу виконати свій конституційний обов’язок – добровільно задекларувати доходи шляхом подання декларації поштою або в електронному вигляді до державної податкової інспекції за місцем їх проживання на території України.

Термін подання декларації про майновий стан і доходи, одержані громадянами у 2014 році, – до 1 травня 2015 року.

Слід звернути увагу на те, що Верховною Радою України прийнято Закон України від 28 грудня 2014 року № 71 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» (далі – Закон), який набрав чинності з 01 січня 2015 року.

Законом внесено зміни, зокрема, щодо порядку оподаткування податком на доходи фізичних осіб пасивних доходів, виграшів (призів), пенсій, додаткового блага, а також підвищено рівень прогресивної шкали оподаткування.

Зауважимо, що ці зміни застосовуються до доходів фізичних осіб, нарахованих (виплачених, наданих) після 01 січня 2015 року.

Тобто, фізичні особи до 1 травня 2015 року подають податкову декларацію щодо доходів, отриманих у 2014 році, та застосовують ставки податку на доходи фізичних осіб, які діяли на останній день звітного податкового періоду, тобто на 31 грудня 2014 року.

Податкова декларація щодо доходів, отриманих за 2014 рік, подається за формою, затвердженою наказом Міністерства доходів і зборів від 11.12.2013 №793.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux