• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Polski
Інтерв'ю Посла України в РП А.Дещиці для Ера Медіа
Опубліковано 12 лютого 2015 року о 19:23

Я закликаю громадян України перебувати у Польщі легально - Дещиця

Вітаю вас, шановні слухачі. Я – Олександр Івахнюк. Сьогодні «Радіо-Ера» в гостях у Надзвичайного і Поноважного Посла України у Республіці Польща Андрія Дещиці. Вітаю вас, пане Андрію

Доброго дня. 

Перше питання, яке хотілося б одразу порушити: чи є у посольства можливості для того, щоб допомогти інтеграції українців які масово прибувають нині у Польщу. Перше враження таке, що немає ні можливостей, ні завдань таких, ні бажання.

Ми постійно зустрічаємося з громадянами України у різних форматах, я особисто зустрічаюся як посол, консульський відділ щодня веде прийом. Ми проводимо зустрічі і пояснюємо можливості подальшого перебування… Я маю підхід, можливо простий, бюрократичний: закликаю до того, щоб українські громадяни легально перебували у Польщі. Коли вони легально перебувають – у них менше проблем. Якщо вони прибувають з туристичною візою – їхня мета – туризм, а не робота.  Щоб тут працювати – треба відкрити робочу візу. Тим більше, що потреба у працівниках у Польщі є. 

Раз ви про це говорите, отже, це  найбільша проблема консульського підрозділу, з якою доводиться стикатися?

Це одна з проблем, якщо мова йде про консульські питання.  Бувають випадки при в’їзді у Польщу, коли люди відкривають окремі типи віз які передбачають відвідання конференції, а прибувши в аеропорт, відповідаючи на запитання про мету візиту говорять, що прибули провести Вікенд. Звичайно ж, їх не пускають. Доводиться це залагоджувати, пояснювати, що людина не до кінця зрозуміла правила при заповненні анкети. Але насправді я просто закликаю до ретельності при заповненні візових анкет і дотримуватися правил в’їзду у Польщу.   Але ще одна достатньо велика група людей, які потребують уваги консульського відділу – це українські студенти. Вони прибули сюди за свої кошти і за своїми уподобаннями.  Їх є по всій Польщі, за офіційними даними, 15 тисяч осіб, кілька тисяч є у Варшаві. є ще  доволі велика кількість тих, хто не зареєстрований офіційно у Міністерстві освіти. Усі ці люди мають бути захищені юридично і ми працюємо над тим, щоб вони промували українство… 

А як це відбувається? 

По різному буває. Вони приходять сюди… Інколи висловлюють незадоволення… Нещодавно був такий випадок при вшануванні пам’яті Скрябіна під стінами посольства. Ми ж мусимо координувати наші дії,  зокрема, час проведення. Для цього достатньо розіслати інформацію про свою акцію…  Навіть не стільки з посольством координувати, а між цими групами… Я розумію, що не змусиш всіх ходити по лінійці чи слухати когось, скажімо посольство,   але координація потрібна, адже роботи дуже багато.

Ви говорите це так дипломатично, що я змушений допомогти вам сказати про це відверто. Я особисто виявив дві групи активних громадян України у Польщі, які ворогують між собою і називають одна одну працівниками ФСБ Росії… Чи є у вас рецепт залагодження цього конфлікту.

 Кілька груп є активних, адже приїзд українців до Польщі, остання хвиля, розпочалася раніше ніж останні кілька місяців. Є організації, створені два-три роки тому. Є незареєстровані організації, створені під певні події, наприклад, під підтримку Євромайдану.    Є студентські організації, створені під потреби тих студентів. Є стара організація об’єднання українців Польщі, яка об’єднує українців з громадянством Польщі. Треба з усіма співпрацювати, водночас треба бути дуже уважним, оскільки російські спецслужби намагаються через деякі організації внести розбрат у середовище українців.  Російські спецслужби будуть і надалі намагатися посваритися українців з поляками і порушити ті добрі відносини, які нині склалися між Україною і Польщею, між українцями і поляками. До нас дуже добре ставлення влади Польщі. І якщо не вестися на провокації, вони з часом припиняться. Треба просто робити свою роботу. 

 
Зараз чимало українських виробників конкурентної продукції намагаються вийти на  польський ринок. Які є можливості в української амбасади для сприяння цим зусиллям?  Для початку розмови на цю тему, скажу, що написав місяць тому з цього приводу економічному раднику посольства листа – відповіді не отримав. 


Ми підтримуємо заходи спільно з польськими організаціями урядовими чи позаурядовими, спрямовані на сприяння виходу українських виробників на польський= європейський ринок. Ми не можемо надати консультації конкретні для кожного окремо, але ми закликаємо до участі у масштабних заходах. Наприклад, під час візиту Президента України ми проводили форум на цю тему, де були представники понад 200 фірм. З 15 по 17 лютого у Лодзі буде форум, де теж про це будуть говорити. На початку квітня запланований захід у Торуні, де  теж буде зустріч українських і польських підприємців, буде українсько-польський бізнес-день. Я закликаю брати участь у таких заходах і вивчати досвід українців, які уже працюють на польському ринку…. 

 «Між Україною та Польщею ведуться консультації про надання та продаж зброї», - про це  повідомив Андрій Дещиця, Надзвичайний та Повноважний посол України в Республіці Польща в ексклюзивному інтерв’ю для «Радіо-Ера ФМ». При цьому він наголосив на необхідності зосередитись на дипломатичному вирішенні питання. «Але потрібно бути готовими до будь-якого сценарію», - зазначив дипломат.

 

Ера Медіа,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux