• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Polski
Робочий візит до Республіки Польща Секретаря РНБО України Олександра Турчинова
Опубліковано 05 березня 2015 року о 20:29

Олександр Турчинов: Агресію Росії проти України треба розглядати як агресію проти європейської безпеки

Cьогодні агресію Росії проти України треба розглядати як агресію проти всієї системи європейської безпеки. Про це заявив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов під час спільного підходу до преси з  Керівником Бюро національної безпеки Республіки Польща Станіславом Козєєм після підписання Протоколу про співробітництво між Апаратом РНБО України і БНБ Республіки Польща.

За словами Олександра Турчинова, Україна протистоїть дуже сильному ворогу, який "фактично загрожує всій Європі, тому співпраця в питаннях безпеки і оборони між Україною і Польщею є пріоритетом для обох країн".

"Співпраця і дружба між нашими країнами перевірена часом, але в сучасних умовах вона набуває нового реального змісту", - зазначив він.

Разом з тим, Олександр Турчинов наголосив, що агресія РФ і в Криму, і на сході України "не зупинить нашого шляху інтеграції до Європи та НАТО".

Своєю чергою, Станіслав Козєй наголосив, що польська сторона буде всіляко підтримувати Україну "у її прагненнях до євроінтеграції та вступу до НАТО".

Він підтримав свого українського колегу щодо того, що  "сильна українська армія - запорука деескалації ситуації на сході".

Крім того,  Керівник Бюро національної безпеки Республіки Польща  наголосив на "важливості та увазі до України, про що свідчить сьогоднішній візит Секретаря РНБО і та програма зустрічей, яку він має". 

"Жоден мій гість не мав такої насиченої програми та настільки високого рівня зустрічей", - сказав він, повідомивши, що Олександр Турчинов в ході візиту зустрічається  з Президентом Польщі Броніславом Коморовським, Прем'єр-міністром Польщі Евою Копач, Віце-прем'єр-міністром - Міністром національної оборони Польщі Томашем Семоняком, Міністром закордонних справ Польщі Гжегожем Схетиною, Маршалком Сенату Польщі Богданом Борусєвичем та Маршалком Сейму Республіки Польща Радославом Сікорським.

 

*  *  *

Відбулася зустріч Секретаря РНБО та Президента Польщі

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов зустрівся з Президентом Республіки Польща Броніславом Коморовським. Зустріч відбулася в рамках робочого візиту Олександра Турчинова до Польщі.

Під час зустрічі Президент Польщі та Секретар РНБО розглянули питання двостороннього співробітництва, співпраці в оборонній та безпековій сферах і питання євроінтеграції України.

 

*  *  *

Олександр Турчинов ознайомився з діяльністю Урядового центру безпеки Польщі

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов у рамках візиту до Республіки Польща ознайомився з діяльністю Урядового центру безпеки.

Під час презентації діяльності центру польські колеги поділилися досвідом роботи з обробки великих масивів інформації з метою оцінки рівня можливих небезпек та оперативного реагування на них.

Вивчення цього питання є актуальним для України, адже нещодавно в країні розпочав роботу Головний ситуаційний центр при РНБО.

 


*  *  *

Олександр Турчинов провів ряд зустрічей з представниками влади Польщі

У рамках візиту Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олександра Турчинова до Республіки Польща відбувся ряд двосторонніх зустрічей.

Так, Олександр Турчинов зустрівся з Маршалком Сейму Республіки Польща Радославом Сікорським, Міністром закордонних справ Польщі Гжегожем Схетиною та Маршалком Сенату Республіки Польща Богданом Борусевичем.

У ході двосторонніх зустрічей сторони обговорили питання стратегічного співробітництва, приділивши значну увагу питанню інтенсифікації українсько-польських стосунків.

 

*  *  *

Олександр Турчинов та Радослав Сікорський відкрили у Польщі виставку українського художника

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов разом із Маршалком Сейму Республіки Польща Радославом Сікорським відкрив у Сеймі Польщі виставку "Стіна" відомого українського художника Матвія Вайсберга, присвячену подіям на Майдані.

За словами Олександра Турчинова, символічним є те, що виставка Матвія Вайсберга відбувається саме в польському Сеймі, "адже Революція гідності в Україні розпочалась тоді, коли нам спробували закрити шлях до Європи".

"Мова мистецтва не потребує перекладу. Переконаний, ця виставка ще більше зблизить наші народи і стане ще одним кроком України до Європи", - наголосив Секретар РНБО.

5-6 березня Секретар РНБО Олександр Турчинов перебуває з візитом у Республіці Польща. У рамках візиту відбувся ряд двосторонніх зустрічей. Так, Олександр Турчинов зустрівся з Президентом Республіки Польща Броніславом Коморовським, Маршалком Сейму Республіки Польща Радославом Сікорським, Міністром закордонних справ Польщі Гжегожем Схетиною та Маршалком Сенату Республіки Польща Богданом Борусевичем.

Крім того, відбулися українсько-польські переговори під головуванням Секретаря РНБО України Олександра Турчинова та Керівника Бюро національної безпеки Республіки Польща Станіслава Козєя. Також Олександр Турчинов ознайомився з діяльністю Урядового центру безпеки.

На сьогодні заплановані зустрічі Секретаря РНБО з Прем'єр-міністром Польщі Евою Копач та Віце-прем'єр-міністром - Міністром національної оборони Польщі Томашем Семоняком.

 *  *  *

Секретар РНБО зустрівся з Прем’єр-міністром та Віце-прем’єр-міністром, Міністром національної оборони Польщі

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов зустрівся з Прем'єр-міністром Республіки Польща Евою Копач та Віце-прем'єр-міністром, Міністром національної оборони Республіки Польща Томашем Семоняком. Під час зустрічі сторони обговорили питання щодо розвитку українсько-польських відносин.

У ході обговорення питань двосторонньої співпраці в економічній сфері, Олександр Турчинов подякував Еві Копач "за рішення надати кредит Україні у розмірі 100 млн. євро".

За словами Олександра Турчинова, враховуючи просування України в напрямку євроатлантичної інтеграції, та необхідності переходу Збройних Сил України до стандартів НАТО, "значним кроком уперед на цьому шляху стане початок функціонування спільної польсько-українсько-литовської військової бригади".

Сторони також обговорили інші стратегічні питання співпраці між країнами.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux