• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Polski
Робочий візит Віце-прем’єр-міністра – Міністра культури України Вячеслава Кириленка до Республіки Польща
Опубліковано 24 лютого 2015 року о 10:50

23 лютого, в рамках робочого візиту Віце-прем’єр-міністра – Міністра культури України Вячеслава Кириленка до Республіки Польща відбулась зустріч з директором Інституту Адама Міцкевича Павлом Поторочином.
Сторони обговорили розширення двостороннього співробітництва у сфері культури з використанням польського досвіду у створенні і реалізації культурних проектів. «Ми зацікавлені у спільних проектах з ЄС, але передусім з польськими партнерами», -наголосивВ’ячеслав Кириленко під час зустрічі. «Українська культура, багаті традиції повинні бути якнайширше присутні у світі, особливо у контекстіантипропаганди» - зазначив Павел Поторочин, детальніше зупинившись на окремих успішних проектах польської сторони у пропагуванні позитивного іміджу РП за кордоном.
У цьому контексті польська сторона поінформувала про позитивний результат функціонування інтернет-порталу Culture.pl та висловила готовність допомогти Україні у створенні подібного ресурсу.

 

*  *  *  *

Віце-прем’єр-міністр – Міністр культури України В’ячеслав Кириленко також провів зустрічі з Міністром культури та національної спадщини Польщі МалґожатоюОміляновською та Міністром національної освіти Польщі Йоанною Клюзік-Ростовською.

В’ячеслав Кириленко обговорив з Малгожатою Оміляновською реалізацію спільних проектів у галузі культури. Сторони домовилися провести влітку у Варшаві чергове засідання Українсько-польської комісії з питань національно-культурної спадщини.

«Для України надзвичайно важливим є досвід Польщі у популяризації своєї культури за кордоном. Ми вдячні польським друзям за готовність ним ділитися», - зазначив В’ячеслав Кириленко.

З Міністром освіти Польщі Йоанною Клюзік-Ростовською В’ячеслав Кириленко обговорив створення Українсько-польської Ради обміну молоддю та перспективи навчання українською мовою дітей громадян України, які перебувають в Польщі. Польська сторона підкреслила готовність допомогти Україні у реформуванні системи освіти.

 

*  *  *  *

23 лютого у Варшаві в рамках робочого візиту Віце-прем’єр-міністра – Міністра культури України В’ячеслава Кириленка до Республіки Польща відбулась зустріч з представниками української громади Польщі.

 Під час зустрічі з представниками української громади В’ячеслав Кириленко розповів про ситуацію в Україні у світлі війни на Донбасі. «Сьогодні твориться нова українська ідентичність. Ми виграємо війну і постане нова українська нація», - наголосив Віце-прем’єр.

 Під час зустрічі В’ячеслав Кириленко ознайомився з проблемами, з якими стикаються українці, які проживають в Польщі. Віце-прем’єр наголосив, що український Уряд розуміє потреби закордонних українців та налаштований максимально сприяти їхньому вирішенню. Також В’ячеслав Кириленко підкреслив, що влада і діаспора повинні спільно працювати для розбудови української держави: «Є всі інструменти для того, щоб робити позитивні зміни, не дивлячись на поточні негаразди».

 Також спільно з дипломатами Посольства та українською громадою В’ячеслав Кириленко поклав квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку у Варшаві.

 

*  *  *  *

23 лютого Віце-прем’єр-міністр – Міністр культури України В’ячеслав Кириленко спільно з Міністром культури і національної спадщини Польщі Малґожатою Оміляновською відкрив у Варшаві виставку українського художника Івана Марчука.

 «Сьогоднішня подія важлива не лише для мистецького життя, але й для українсько-польських відносин загалом», - зазначив В’ячеслав Кириленко.

Віце-прем’єр подякував польській стороні за підтримку в організації виставки «незбагненного художника, митця з унікальною технікою, творчість якого для України важко переоцінити», а також за підтримку українського народу у боротьбі за суверенітет і територіальну цілісність своєї держави.

 «Саме зараз, під час війни, під час російської агресії, Україна повинна показувати світові свої найкращі твори, а особливо в Польщі, яка нас так підтримує», - підкреслив В’ячеслав Кириленко.

 ДОВІДКОВО:

Перша в Польщі виставка відомого українського художника Івана Марчука «Генотип Свободи» відкрилася у варшавській галереї «KORDEGARDA». Організаторами виступило Товариство друзів України під керівництвом Вероніки Марчук і NARODOWE CENTRUM KULTURY. Виставка «Генотип Свободи» пройде в рамках заходів, присвячених річниці подій на Майдані.

 

 *  *  *  *

«Ми повинні повернути вкрадену землю і відновити територіальну цілісність нашої країни, зокрема повернути Крим. Це означає, що нас чекає тривалий період боротьби», - сказав В'ячеслав Кириленко в інтерв’ю польському Radio Trojka (http://www.polskieradio.pl/9/29/Artykul/1385060/ ) під час перебування з робочим візитом у Польщі, додавши, що агресія з боку Росії зміцнила єдність українського народу.  «Донбас і Крим повинні повернутися в Україну», - наголосив Віце-прем'єр.

 В’ячеслав Кириленко також подякував за підтримку, яку Україні надають західні партнери. «Ми вдячні Польщі, Литві та іншим країнам. Ми знаємо, що ці держави добре розуміють нас, тому що вони знають, що являє собою російський імперіалізм, шовінізм і агресія», - сказав Віце-прем’єр. «На Сході ми захищаємо не тільки свою країну. Ми захищаємо там всю Європу і європейські цінності», - зазначив В’ячеслав Кириленко.

*  *  *  *

24 лютого Віце-прем’єр-міністр – Міністр культури України В’ячеслав Кириленко зустрівся з Маршалком Сейму РП Радославом Сікорським. Сторони обговорили поточну ситуацію в Україні  у контексті російської агресії, а також перспективи європейської інтеграції нашої держави.

В.Кириленко подякував за підтримку територіальної цілісності і суверенітету України, яку надає Польща та особисто Маршалек Сейму Р.Сікорський.

"Незважаючи на ситуацію на Сході, запорукою успіху України на шляху до Європи є проведення реформ", - підкреслив Р.Сікорський.

В.Кириленко запевнив, що Україна немає іншого вибору, ніж вигравати війну і проводити реформи.

 

*  *  *  *

24 лютого у рамках робочого візиту Віце-прем’єр-міністра – Міністра культури України В’ячеслава Кириленка до Польщі відбулась зустріч з головою Інституту національної пам’яті Польщі Лукашом Камініським.

В’ячеслав Кириленко подякував польській стороні за плідну співпрацю і підтримку України в протистоянні російській агресії.

Під час розмови В’ячеслав Кириленко та Лукаш Камінський домовились про обмін  досвідом у дослідженні історії двох країн, продовження співпраці між інститутами національної пам'яті України та Польщі.

«Наші два вільні народи завжди можуть вести відкритий і довірливий діалог з усіх, навіть складних питань спільної історії», - зазначив Лукаш Камінський. Він наголосив, що історія не повинна впливати на сучасність, а також на високий рівень взаємної довіри та солідарності між нашими державами і народами.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux