• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Polski
Інтерв’ю Тимчасового повіреного В.Каневського для телеканалу Polsat News
Опубліковано 23 червня 2014 року о 11:35

Під час прямого ефіру, в контексті російської агресії та анексії АР Крим було окреслено поточну ситуацію в нашій державі, зокрема в її східних і південних регіонах. Наголошено на безпосередній залежності стабільності у регіоні від політики РФ, яка на сьогодні спрямована на дестабілізацію ситуації не тільки в нашій державі, але й на європейському континенті в цілому.

Акцентовано увагу на реалізації Росією по відношенню до України політики недекларованої війни: політичної, економічної, енергетичної,  пропагандистсько-інформаційної, психологічної тощо, причиною якої мислення РФ категоріями геополітичних сфер впливу та прагнення  зберегти свою геополітичну домінанту над країнами колишнього соціалістичного табору, СРСР, зокрема, над Україною.

Поінформовано, для встановлення контролю над Україною Росія застосовує усі методи та механізми, включаючи терор, цинічну брехню та пропаганду. Водночас, з одного боку РФ вважає, що Україна може стати джерелом натхнення для російської спільноти в її устремліннях до демократії і європейських цінностей, з іншого боку, такі дії можуть свідчити про бажання керівництва Росії відтворити у реставрованому вигляді колишній СРСР. Припущено, що без політичного і економічного тримання України в орбіті своїх інтересів, Росії не вдасться реалізувати згаданий план.

Водночас, зазначено, Україна та Західні країни прагнули та прагнуть переконати Росію, що зміцнення політичних і економічних відносин ЄС зі своїми сусідами, в тім з Україною, а також сприяння їх стабільному розвитку має також служити інтересам Росії. Саме такими категоріями у 21-му столітті мислить цивілізований світ.

Наголошено, що розвиток сучасних інформаційних технологій, широкий доступ суспільства до мережі інтернет, можливість порівнювати інформацію, що надходить з різних джерел, в найближчій перспективі зводитимете нанівець цинічну та зухвалу російську пропаганду, яка направлена як  на внутрішньогто, так і зовнішнього споживача.

Водночас, наведені приклади, коли керівництво РФ розповсюджує неправдиву, заздалегідь упереджену, а іноді відверто брехливу інформацію в контексті висвітлення українсько-російського конфлікту: питання анексії Криму, експорт в Україну з Росії підготовлених провокаторів, терористів, сучасних військових засобів та техніки тощо. Наведено докази невідповідності заяв офіційних чинників РФ з реальною ситуацією, яка сьогодні відбувається на Сході України.  

Акцентовано увагу на готовності проведення подальших переговорів України з РФ у Женевському форматі, а також на продовжені загальнонаціонального діалогу всередині нашої країни. Водночас зазначено, що в контексті деескалації ситуації на Сході України, практика останнього часу засвідчила відмінність здійснення Росією задекларованих кроків від реального бажання їх імплементувати.    

Окреслено основні питання, пов’язані  з реалізацією Мирного плану Президента України з врегулювання ситуації на Сході нашої держави.

Окремо відзначено роль Польщі у сприянні та допомозі нашій державі на євроінтеграційному напрямі та під час подій на Майдані наприкінці минулого року та протягом січня-лютого ц.р., а також у впровадженні Україною системних змін, направлених на практичну реалізацію реформ у різних сферах, зокрема вирішення питань щодо децентралізації влади, відновлення економічного зростання, подолання корупції тощо.

У контексті інформування про настрої в українському суспільстві та необхідності ведення діалогу з мешканцями Донбасу у питаннях єдності України, підкреслено існування у нашій державі молодого покоління, для якого поняття територіальної цілісності, національних інтересів та демократичних цінностей мають однаково важливе значення, а незалежність власної держави є основоположною громадянською цінністю, що, зокрема, було підтверджено подіями на Майдані, в яких брали участь представники практично усіх регіонів України.  

Polsat News ,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux