Участь в урочистому відкритті взяли голова Львівської обласної держадміністрації І.Сех, голова Львівської обласної ради П.Колодій, Воєвода Люблінського воєводства В.Вільк, Віцемаршалек Люблінського воєводства К.Грабчук, Генеральний консул України в Любліні І.Грицак, представники МЗС України, прикордонних, митних служб України та Республіки Польща.
У рамках заходу оркестром Прикордонної варти Республіки Польща почергово виконано гімни України та Республіки Польща, після чого, вітальне слово взяли Воєвода Люблінського воєводства В.Вільк та Голова Львівської обласної держадміністрації І.Сех. Відбулося також урочисте освячення пункту пропуску, перерізання червоної стрічки, огляд об’єкту.
Здійснення пропускних операцій в пункті пропуску «Угринів-Долгобичув» розпочато о 14.00 (за київським часом).
Довідково:
Зазначений пункт пропуску розташований на українсько-польській ділянці державного кордону на території Польщі поблизу населеного пункту Угринів Сокальського району Львівської області.
Проектна пропускна спроможність об’єкту становить до 4 тисяч транспортних засобів та 12 тисяч осіб на добу. Особливість пункту пропуску полягає в тому, що українські та польські контролюючі органи здійснюватимуть у ньому спільний контроль. Для здійснення оформлення українським прикордонникам та митникам виділено робочі місця площею близько 560 м2.
Наразі у відкритому пункті пропуску облаштовано та готові до використання 14 смуг руху (проект розрахований на 18 смуг), з яких по 7 смуг на в’їзд та виїзд із України. Загалом для легкових автомобілів діятимуть по 4 смуги в кожному напрямку, для автобусів по 1 смузі, а для автівок до 3,5 тонни по 2. Продовжується будівництво 4 смуг (по 2 в кожному напрямку) для вантажних автомобілів (TIR).
Також до пункту пропуску підведені необхідні інженерні мережі, зокрема водопровід, каналізація, очисні споруди, лінії електромереж та комунікації. Сьогодні це найсучасніший автомобільний пункт пропуску на кордоні України та країн ЄС.
Перевагами спільного контролю у пункті пропуску стане відсутність необхідності будувати пункт пропуску на території України, скорочення часу та створення комфортних умов під час перетину державного кордону, підвищення рівня взаємодії з контрольними службами суміжної держави, можливість оперативного обміну досвідом та розвиток міжнародного прикордонного співробітництва.