• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • Polski
УВАГА! Актуальна інформація щодо участі у виборах Президента України (оновлено 06.05.2014)
Опубліковано 30 квітня 2014 року о 08:15

АКТУАЛЬНЕ ІНТЕРВ'Ю 

До уваги громадян України

Належне забезпечення прав і законних інтересів усіх громадян України за кордоном є пріоритетним завданням державної політики у сфері консульських зносин України з іноземними державами.

Виконуючи це завдання, Департамент консульської служби і закордонні дипломатичні установи України (ЗДУ – посольства, генеральні консульства, консульства) діють у відповідності до положень Конституції, низки спеціальних законів України та нормативно-правових актів Президента й Уряду України, використовують увесь інструментарій міжнародного права.  

Консульський захист у випадках надзвичайних ситуацій надається усім громадянам України, які цього потребують, безвідносно до статусу і мети їхнього перебування за кордоном. Консульські дії вчиняються відповідно до профільного законодавства України.

Із вжитих останнім часом заходів з метою оптимізації консульського обслуговування відзначимо:

  • запровадження в закордонних дипломатичних установах щоденного (5 разів на тиждень) консульського прийому громадян, в т.ч. за надзвичайних обставин – у позаробочий час, а також вихідні та святкові дні;
  • започаткування функціонування цілодобових телефонних «гарячих» ліній для оперативного зв’язку з консулом в разі загрози здоров‘ю, життю чи смерті (номери розміщені на веб-сторінках ЗДУ);
  • функціонування в МЗС при цілодобовому Центрі оперативного реагування телефону «гарячої» лінії - +38 044 238 16 57;
  • регулярне оновлення на веб-сторінках МЗС і ЗДУ довідок з актуальною для громадян України інформацією щодо понад 180 країн світу – про правила поведінки, безпекову ситуацію, умови працевлаштування, надання медичних і соціальних послуг, митні питання, корисні номери телефонів.

З метою отримання максимально детальної інформації з консульських питань пропонуємо уважно ознайомитися з відповідним розділом «Консульські питання» веб-сторінки дипломатичного представництва чи консульської установи у країні, де Ви знаходитися. В такий спосіб Ви зможете завчасно підготувати відповідний сет документів для вчинення потрібної Вам консульської дії. Для отримання консульської послуги заявник особисто звертається в будь-який зручний для нього час в межах годин прийому до установи, на території консульського округу якої він тимчасово перебуває/постійно проживає.

Дотримання запропонованих нижче рекомендацій сприятиме заощадженню Вашого часу в разі потреби отримання як «типової» інформації консульського характеру, так і ефективної допомоги в разі потрапляння у надзвичайні/скрутні ситуації:

  • надавати перевагу відвіданню веб-сторінки (розділ «Консульські питання»)  в разі потреби отримання інформації на кшталт: графік роботи установи, її консульський округ, перелік консульських дій, необхідні для їх вчинення документи від заявника, терміни та тарифи;
  • надсилати звернення електронною поштою в разі потреби надання важливої, на Вашу думку, інформації для консульської посадової особи;
  • практикувати звернення телефоном переважно в разі потреби отримання від консула інструкцій при нетипових/скрутних ситуаціях.

Вашими думками щодо консульської складової діяльності МЗС, роботи консульських працівників центрального апарату, закордонних дипломатичних установ України Ви можете поділитися, надіславши інформацію на електронні адреси:

  • [email protected] – Департамент консульської служби МЗС України

Щодо оскарження дій консульських посадових осіб, які, на Вашу думку містять прояви корупції, прохання звертатися до Сектору з питань запобігання та виявлення корупції МЗС України

  • [email protected], +38 044 238 15 87 – Сектор з питань запобігання та виявлення корупції МЗС України

Принагідно повідомляємо, що розгляд та опрацювання звернень громадян (пропозиції, заяви, скарги) здійснюється МЗС України, закордонними дипломатичними та консульськими установами України відповідно до Закону України «Про звернення громадян» № 393 від 02.10.1996 р. Громадяни мають право звертатися як у письмовій формі, так і усно, зокрема, під час особистого прийому громадян працівниками закордонних дипломатичних установ.

Законом встановлено вимоги (стаття 5) до звернення громадян, яке обов’язково має містити інформацію про заявника (прізвище, ім’я, по батькові, адресу проживання). Письмове звернення підписуються заявником із зазначенням дати. Звернення, оформлене без дотримання цих вимог, повертається заявникові з відповідними роз’ясненнями не пізніш як через десять днів від дня його надходження. Згідно з положеннями Закону (стаття 20) термін розгляду звернень громадян становить один місяць з дати їх надходження, а у випадку необхідності здійснення додаткового вивчення, цей термін розгляду може бути продовжено до 45 днів.

Центральний апарат МЗС і закордонні дипломатичні представництва і надалі докладатимуть усіх зусиль з метою виконання завдання, поставленого керівництвом МЗС і української держави - безумовного і максимального використання усіх повноважень і передбачених законодавством механізмів для ефективного захисту прав і законних інтересів громадян України за кордоном.

Інформація щодо реалізації права голосу на позачергових виборах Президента України 25 травня 2014 року громадянами України, які проживають або перебувають у період підготовки та проведення виборів за межами України

У зв’язку з організацією підготовки позачергових виборів Президента України, призначених на 25 травня 2014 року, Центральна виборча комісія вважає за необхідне зазначити, що згідно з частиною шостою статті 2 Закону України «Про вибори Президента України» (далі – Закон) реалізація права голосу на виборах Президента України громадянами України, які проживають або перебувають у період підготовки і проведення виборів за межами України, забезпечується шляхом їх включення до списку виборців на відповідній закордонній виборчій дільниці.

Списки виборців для закордонних виборчих дільниць складаються на основі відомостей Державного реєстру виборців (далі – Реєстр), створеного для державного обліку громадян України, які мають право голосу відповідно до статті 70 Конституції України (виборців).

За змістом статті 361 Закону органом ведення Державного реєстру виборців у Міністерстві закордонних справ України для кожної закордонної виборчої дільниці складається попередній та уточнений список виборців.

До попереднього списку виборців на закордонній виборчій дільниці включаються громадяни України, яким виповнилося або на день голосування виповниться вісімнадцять років, які мають право голосу на виборах Президента України та виборча адреса яких (згідно з даними Реєстру) знаходиться за межами України.

Уточнений список виборців виготовляється з урахуванням відомостей, поданих згідно зі статтею 22 Закону України «Про Державний реєстр виборців», а також за наслідками розгляду заяв виборців.

У день голосування в уточненому списку виборців на закордонній виборчій дільниці можуть лише виправлятися неточності та технічні описки, а саме: неправильне написання прізвища, власного імені (усіх власних імен), по батькові (за наявності), дати народження, номера будинку, квартири місця проживання – в разі, якщо, незважаючи на такі технічні описки, є зрозумілим, що до списку виборців включено саме того виборця, який прибув на виборчу дільницю для голосування (частина дев’ята статті 361 Закону).

У зв’язку з тим, що Законом не передбачено можливості включення дільничною виборчою комісією виборців до уточненого списку виборців на закордонній виборчій дільниці, в тому числі в день голосування, важливо інформувати громадян України, які проживають чи перебувають за її межами, про можливість ознайомлення з попереднім списком виборців на закордонній виборчій дільниці та порядок і строки подання заяви до дільничної виборчої комісії щодо його уточнення.

Так, попередній список виборців на закордонній виборчій дільниці передається відповідній дільничній виборчій комісії не пізніше як за шістнадцять днів до дня голосування. Наступного дня після отримання попереднього списку виборців дільнична виборча комісія надає його для загального ознайомлення.

Зокрема, з метою ознайомлення виборця зі змістом списку виборців йому надсилається (доставляється в інший спосіб) іменне запрошення, яким виборець повідомляється про включення його до попереднього списку виборців, адресу дільничної виборчої комісії, її номер телефону і розпорядок роботи, а також про час і місце голосування.

Кожен громадянин має право ознайомитися із списком виборців у приміщенні дільничної виборчої комісії та перевірити правильність внесення до нього відомостей. У разі виявлення виборцем неправильностей у попередньому списку виборців на закордонній виборчій дільниці (у тому числі щодо невключення, неправильного включення або виключення із списку виборців його або інших осіб) він особисто може подати дільничній виборчій комісії відповідну заяву, до якої додаються необхідні документи (копії документів). Така заява може бути подана не пізніш як за п’ять днів (за київським часом) до дня виборів Президента України.

Заява виборця про уточнення списку виборців невідкладно передається через відповідну закордонну дипломатичну установу України органу ведення Реєстру у Міністерстві закордонних справ України. Також копія такої заяви передається за допомогою технічних засобів зв’язку.

Окремо слід зазначити, що згідно зі статтями 19, 20 Закону України «Про Державний реєстр виборців» виборці мають право за власною ініціативою звернутися до відповідного органу ведення Реєстру щодо свого включення до Реєстру чи зміни своїх персональних даних у Реєстрі.

У разі якщо особа, яка проживає чи перебуває за межами України, набула права голосу або має право голосу, однак виявила, що не включена до Реєстру, вона може звернутися щодо свого включення до Реєстру до закордонної дипломатичної установи України за місцем свого проживання чи перебування із заявою за формою, встановленою Центральною виборчою комісією. До заяви додається копія пред’явленого документа, що посвідчує особу і підтверджує громадянство виборця, – паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт, службовий паспорт або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа недавно набула громадянства України). Керівник закордонної дипломатичної установи України невідкладно передає заяву органу ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України.

Виборець, який проживає чи перебуває за межами України, в разі зміни його персональних даних, зокрема виборчої адреси, може особисто звернутися до відповідної закордонної дипломатичної установи України із заявою про внесення змін до його персональних даних у Реєстрі. До заяви додаються документи (копії документів), що підтверджують ці зміни. У разі якщо до заяви додаються копії документів, їх оригінали пред’являються закордонній дипломатичній установі України. При цьому закордонна дипломатична установа України невідкладно передає заяву разом з документами (їх копіями), що додаються до неї, органу ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України.

Стосовно змісту своїх персональних даних у Реєстрі виборець, який проживає або перебуває за межами України, може особисто подати запит до закордонної дипломатичної установи України за місцем проживання чи перебування, пред’явивши при цьому паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт, службовий паспорт або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа недавно набула громадянства України). Закордонна дипломатична установа України невідкладно передає запит органу ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України (частина друга статті 21 Закону України «Про Державний реєстр виборців»).

Міністерство закордонних справ України та закордонні дипломатичні установи України, при яких утворені закордонні виборчі дільниці, забезпечують оприлюднення на своїх офіційних веб-сайтах відомостей про час і місце голосування, про місцезнаходження відповідних виборчих дільниць, про порядок та строки звернення до дільничних виборчих комісій, зокрема з питань включення виборця до списку виборців на закордонній виборчій дільниці (частина п’ята статті 13 Закону).

Звертаємо увагу, що відповідно до частини другої статті 2 Закону може бути підставою для отримання виборчого бюлетеня і використаний на закордонній виборчій дільниці лише один з таких документів, що підтверджують громадянство України: паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт, службовий паспорт.

Реалізація права голосу на виборах Президента України громадянами України, які проживають або перебувають у період підготовки і проведення виборів за межами України

Реалізація права голосу на виборах Президента України громадянами України, які проживають або перебувають у період підготовки і проведення виборів за межами України, забезпечується шляхом їх включення до списку виборців на відповідній закордонній виборчій дільниці.

У зв’язку з необхідністю забезпечення реалізації громадянами України, які постійно або тимчасово проживають за кордоном, виборчих прав повідомляємо, що для зручності виборців на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії «Державний реєстр виборців» www.drv.gov.ua впроваджено сервіс «Особистий кабінет виборця», який працює в тестовому режимі.

У «Особистому кабінеті виборця» громадянам надано можливість перевірити інформацію про своє включення (не включення) до Державного реєстру виборців та про свою виборчу адресу у Реєстрі.

Звертаємо увагу, що частиною дев’ятою статті 36-1 Закону України «Про вибори Президента України» чітко визначено, що у день голосування до уточненого списку виборців на закордонній виборчій дільниці можуть вноситися виключно виправлення неточностей та технічних описок, і не передбачається внесення до нього нових виборців.

Також просимо врахувати, що, зважаючи на надзвичайно стислі терміни формування списків виборців, встановлені положеннями законодавства, відповідні заяви мають подаватися виборцями заздалегідь.

При Посольстві України в Республіці Польща утворено на постійній основі закордонну виборчу дільницю № 900069

Відповідно до законодавства України при Посольстві України в Республіці Польща утворено на постійній основі закордонну виборчу дільницю № 900069 з метою організації та проведення голосування виборців, які проживають або на день проведення голосування перебувають на території консульського округу Посольства України в Республіці Польщі.

Закордонна виборча дільниця № 900069 знаходиться у приміщенні Посольства України в Республіці Польща за адресою: ал. Шуха,7, 00-580 Варшава (al. Szucha 7, 00-580 Warszawa).

Межами дільниці є територія Мазовецького, Лодзького, Велькопольського та Любуського воєводств Республіки Польщі.

З метою оперативного отримання консультацій з питань виборчого процесу та вирішення можливих проблем громадяни України можуть звертатися в CALL Center Посольства України в Республіці Польща за телефоном: +48 (22) 621 39 79.

Участь представників ЗМІ у виборах Президента України

Порядок доступу представників ЗМІ на публічні заходи, засідання виборчих комісій і виборчі дільниці.  

Безперешкодний доступ представникам ЗМІ на публічні заходи, пов’язані з виборами Президента України, гарантований ч.4 ст.13 Закону України "Про вибори Президента України", а на засідання виборчих комісій та на виборчі дільниці у день виборів та в день повторного голосування – ч.9 ст.28 згаданого вище Закону.

Так, представники ЗМІ (не більше двох осіб від одного засобу масової інформації) мають право бути присутніми без дозволу або запрошення відповідної комісії на засіданнях виборчої комісії, у т.ч. при підрахунку голосів виборців і встановленні результатів голосування, на виборчій дільниці в день виборів чи в день повторного голосування у приміщенні, де проводиться голосування. Часові обмеження перебування на виборчій дільниці відсутні.

Для висвітлення ходу виборчого процесу безпосередньо на виборчих дільницях представники ЗМІ зобов’язані пред’явити редакційне посвідчення на вимогу членів виборчих комісій. Оскільки дипломатичні та інші офіційні представництва і консульські установи України за кордоном, а також військові частини (формування), дислоковані за межами України, при яких відповідно до ч.5 ст.20 згаданого Закону утворюються закордонні виборчі дільниці, є режимними об’єктами, для безперешкодного доступу на їхню територію журналісти мають заздалегідь попередити про свою присутність посадових осіб, які відповідають за режим і безпеку вказаних установ.

Фото- та відеозйомка заборонена лише в кабіні для таємного голосування, оскільки під час заповнення виборчих бюлетенів забороняється присутність інших осіб, окрім самого виборця, за винятком випадку, коли виборець, який внаслідок фізичних вад не може самостійно заповнити виборчий бюлетень, має право з відома голови або іншого члена дільничної виборчої комісії скористатися допомогою іншого виборця, крім членів виборчої комісії, кандидатів на пост Президента України, їхніх довірених осіб, офіційних спостерігачів.

Згідно з п.1 ч.2 ст.11 Закону виборчий процес здійснюється на засадах законності та заборони незаконного втручання будь-кого у цей процес. Ніхто не має права втручатися у діяльність виборчих комісій, у т.ч. й представники ЗМІ, за винятком випадків, передбачених законом (ч.17 ст.28 Закону).

Відповідно до ч.11 ст.28 Закону України "Про вибори Президента України" виборча комісія може прийняти мотивоване рішення про позбавлення права присутності на засіданні представників ЗМІ, якщо вони неправомірно перешкоджають його проведенню.

Порядок отримання інформації.

Для отримання інформації будь-якого характеру, у т.ч. про хід голосування, необхідно звертатися безпосередньо до відповідної дільничної виборчої комісії, зокрема до її голови або його заступника.

Організація і проведення інтерв’ю з членами дільничних виборчих комісій відбуваються в індивідуальному порядку, за згодою сторін, відповідно до чинного законодавства.

Порядок акредитації представників ЗМІ при ЦВК.

Представники засобів масової інформації, у т.ч. й технічний персонал, мають бути акредитовані на заходи в Центральній виборчій комісії України. Акредитація вже розпочалася і триватиме до 10 травня 2014 р.

Постійна акредитації (на увесь період підготовки проведення позачергових виборів Президента України) здійснюється шляхом направлення на ім'я Голови ЦВК М.В.Охендовського листа за підписом керівника ЗМІ з проханням акредитувати працівників засобу масової інформації на заходи, що проводяться Центральною виборчою комісією. Засвідчений печаткою лист має містити таку інформацію: назва ЗМІ, прізвище, ім'я, по-батькові і посада працівника ЗМІ. Листи можуть надсилатись на поштову адресу: 01196, м. Київ, площа Лесі Українки, 1; електронні скриньки: [email protected] та [email protected], факсимільним зв’язком +38 044 286 83 80. 

Акредитація на окрему подію здійснюється за такими номерами: +38 044 256 82 80, +38 044 286 80 71. Контактні особи - Олена Терещук, Володимир Вирва.

З метою безперешкодного пронесення до зали прес-центру ЦВК апаратури та обладнання для організації прямого ефіру, розташування пересувних технічних станцій на території подвір’я ЦВК до 16 травня 2014 року на адресу ЦВК необхідно надіслати заявки з переліком відповідної техніки.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux