• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Polski
Інтерв'ю Посла України М.Мальського для Polsat News
Опубліковано 28 лютого 2014 року о 21:12

Е.Гаєвська: Ви слухали прес-конференцію В.Януковича. Чи почули Ви щось, що пояснювало б події, які відбулися в Україні?

М.Мальський: Ця прес-конференція була останньою спробою екс-президента виправдати події, які відбулися в Україні протягом останніх трьох місяців. І це, на мою думку, було марною спробою виправдати те, чого виправдати не вдасться. Оцінку діяльності екс-президента та його уряду вже дав український народ.

Е.Гаєвська:  чи Янукович повернеться до Києва?

М.Мальський:  треба про це питати в нього. Але думаю український народ більше його не допустить. Якщо він і намагатиметься повернутися до Києва, на його дорозі стоятиме “Небесна сотня” – люди, які загинули на Майдані і завдяки яким український народ має змогу будувати свою країну.

Е.Гаєвська: якщо В.Янукович хотітиме повернутися в Україну, йому доведеться рахуватися з тим, що він змушений буде постати перед судом.

М.Мальський:  думаю що так.

Е.Гаєвська:  як ви оцінюєте організацію прес-конференції в Росії?

М.Мальський:  Вона є свідченням втрати позиції екс-президента у своїй країні. Організація прес-конференції на території іншої країни і зміст озвучених заяв свідчить про відсутність довіри до В.Януковича в Україні. Я дивився цю прес-конференцію разом з Вами. Коли їхав в студію, думав що говоритимемо про події в Криму, адже це сьогодні є найважливішим драматичним моментом для України. А тепер увага всіх ЗМІ звернута на цей захід.

Е.Гаєвська: чи це цілеспрямована спроба відвернути увагу від того, що діється в Криму?

М.Мальський:  я теж про це думав…

Е.Гаєвська: хто режисер такого сценарію В.Янукович, чи В.Путін?

М.Мальський:  важко сказати, але думаю, що це добре спланована спільна акція.

Е.Гаєвська:  Чи те, що В.Янукович перебуває в Росії можна розцінювати як спробу В.Путіна ще якось використати українського екс-президента?

М.Мальський:  мені здається, що так.

Е.Гаєвська: як розвиватиметься ситуація в Україні?

М.Мальський: сподіваюся, що новий уряд зробить все можливе з метою пошуку механізму мирного розв’язання ситуації в Криму. Україна сьогодні в центрі уваги всього світу. Сподіваємося, що наші партнери і друзі моніторитимуть ситуацію та не допустять застосування сили у геополітичному центрі центрально-східної Європи. Дуже розраховуємо на мудрість і здоровий глузд нашого сусіда Росії. На те, що вона теж долучиться до мирного розв’язання ситуації. Сподіваємося, що сьогодні всі країни будуть виконувати свої зобов’язання, закріплені у міжнародних договорах, зокрема, в рамках Будапештського меморандуму. Це гарантуватиме Україні цілісність країни і безпеку. У цьому контексті хотів би наголосити на ролі МЗС України, яке закликало країни, які підписали цей меморандум до забезпечення гарантії безпеки для України. Крим розташований на кордоні різних цивілізацій і сьогоднішні події можуть становити загрозу для безпеки цілого світу.

Е.Гаєвська: 25 травня відбудеться референдум з питань надання Криму ширшої автономії. Що буде, якщо жителі Криму підтримають ідею ширшої автономії.

М.Мальський: Думаю, що проведення референдуму у країні охопленій кризою не на часі. Але якщо говорити про референдум, то він повинен  бути загальноукраїнським. Кожен громадянин України має право висловити свою позицію щодо ситуації в Криму. Референдум повинен бути проведений згідно з українським законодавством. 

Е.Гаєвська:  чи цю ситуацію вдасться залагодити?

М.Мальський:  Переконаний, що так. На це скеровано чимало внутрішніх і зовнішніх зусиль. Користуючись нагодою, хотів би подякувати Польській стороні за активну участь на різних рівнях: і президентському, і на рівні прем’єра і зовнішньополітичного відомства РП, у вирішенні українських питань. Сподіваюся, що Польща, будучи активним адвокатом і лобістом європейської інтеграції України, стане добрим гарантом спокою і стабільності в Україні.

Е.Гаєвська: Прем’єр-міністр А.Яценюк розраховує на швидку фінансову допомогу з-за кордону. Про які суми йдеться?

М.Мальський:  починаючи від 15-20 млрд… Криза в Україні є не лише кризою суспільно-політичною, а й глибокою кризою економічною. Однак ми просимо про фінансову підтримку на реалізацію проектів, спрямованих на реформування економіки з метою наближення її до економічної системи ЄС.

Е.Гаєвська: чи ЄС зможе надати настільки велику позику?

М.Мальський: ми шукаємо різні джерела фінансування для стабілізації ситуації в Україні. Сподіваємося, що крім фінансової допомоги, ЄС надасть нам політичну і дорадчу підтримку щодо шляхів здійснення українських реформ. Український народ продемонстрував, що сьогодні за європейські ідеї готовий вмирати на вулицях. І це люди робили і в Києві, і в інших містах України. Тому, будь-яка допомога ЄС, та сподіваємося США і МВФ, сприятиме виходу України на шлях стабільного розвитку. Адже стабільна Україна є гарантією спокійного розвитку цілого європейського континенту. Ментально і культурно близька нам Польща є для нас добрим прикладом швидкої розбудови економіки та життя у свобідній, демократичній країні.  

Е.Гаєвська: яку допомогу від Польщі Ви очікуєте?

М.Мальський:  Два дні тому я отримав від Польської сторони пропозиції щодо шляхів допомоги Україні. У них наголоси зроблено на трьох сферах: боротьбі з корупцією, реформі органів місцевого саморврядування та розвитку малого і середнього бізнесу. Це пропозиції кабінету Президента Коморовського. На цих напрямах Польща висловлює готовність підтримати Україну на експертному та фінансовому рівні, передати нам власний досвід. Від польського уряду ми отримали пропозиції щодо розвитку економічних відносин, окремо щодо залучення інвестицій в українські проекти. Хтів би також виокремити пропозиції польської сторони щодо поглиблення співробітництва на міжрегіональному рівні. Йдеться про співпрацю на рівні органів місцевого самоврядування, співпрацю між містами, областями і воєводствами. Сьогодні у не простий для України час Польща відкрила двері для поранених українців, надає гуманітарну допомогу. Роль у цьому процесі місцевого самоврядування не може бути переоцінена.

Е.Гаєвська: Якщо говорити про реалізацію реформ: чи вдасться щось зробити протягом найближчих кількох місяців?

М.Мальський:  Сподіваюся, що так. Український уряд добре розуміє таку необхідність. Україна протягом 23 років чекає реформ, тому думаю вони нарешті розпочнуться. Цього чекає українське суспільство, на це сподівається українська молодь. Думаю, що наші європейські прагнення теж нам в цьому допоможуть.

Е.Гаєвська:  дякую за розмову.

М.Мальський: дякую.

 

Polsat News,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux