• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Polski
Інтерв'ю Посла України М.Мальського для програми "Студія Схід"
Опубліковано 13 квітня 2013 року о 17:39

Посол України в РП М.Мальський взяв участь у щотижневій інформаційно-аналітичній програмі польського телебачення TVP S.A.  «Студія Схід» (Studio Wschód).

М.Пшеломєц: Польський євродепутат Марек Сівєц зазначив, що за 2 млрд. дол. США Польща готова була продати Україну. Чи в Україні теж подібним чином сприйняли ситуацію навколо підписання Газпромом та PGNiG меморандуму про побудову Ямалу ІІ?

М.Мальський: На нашу думку, меморандум між Ґазпромом та компанією EuRoPol Gaz є попередньою домовленістю. Я розмовляв про це з головою PGNiG пані Гражиною Пьотровською-Олівою, яка чітко зазначила, що підписання згаданого меморандуму не несе за собою жодних юридичних наслідків і не призвело до жодних фінансових чи інвестиційних зобов’язань. 7 квітня відбулася телефонна розмова Президентів двох країн. Під час бесіди Президент Б.Коморовський дав чітко зрозуміти, що Польща не зробить жодних кроків у співпраці з Росією в газовій сфері, які могли б призвести до загрози національним інтересам України.

М.Пшеломєц: Росія здійснює тиск на Україну. Щойно це підтвердив російський експерт. Москва намагається втягнути в цю гру Польщу. Пане Посол, тут йдеться лише про «бомбардування» проєвропейських старань України, чи чогось ще?

М.Мальський: Такою, на жаль, а може на щастя, є геополітична доля України. Вона розташована між двома потужними гравцями. З однієї сторони Європейський Союз, з другої – Росія. Звичайно Україна вибирає. Ціль зрозуміла і прагнення українського народу теж. Прямуємо до Європейського Союзу. На цьому шляху ми зустрічаємося з різними труднощами. Маємо зараз цікавий період. Діємо швидко, реформуємо країну, рухаємося до підписання Угоди про асоціацію з ЄС. І зрозуміло, що кожна сторона, яка намагається втягнути нас в сферу свого впливу і не лише економічного, а й політичного використовує для цього різні механізми. Ми не вперше зустрічаємося з тиском, важливим елементом якого є газове питання.   

М.Пшеломєц: Пане Посол, ви щойно говорили, що Україна робить кроки, впроваджує реформи. Однак ЄС, мабуть, очікує від України чогось більшого. Як зазначила прес-секретар К.Ештон, йдеться про відмову від вибіркового застосування закону, тобто від утримання у в’язницях політичних опонентів. Як це виглядатиме, адже Київ має час до травня?

М.Мальський: Помилування екс-міністра Ю.Луценка є важливою подією. Але на мою думку, це лише один з елементів процесу гуманізації українського законодавства, цілої системи права. Ми реформуємо наше законодавство згідно з критеріями наданими ЄС. Думаю, що звільнення Ю.Луценка є поважним сигналом, що ми реагуємо на вимоги ЄС, здійснюємо діяльність, щоб виконати їх з метою підписання у листопаді ц.р. Угоди про асоціацію.

М.Пшеломєц: Але залишився всього місяць…

М.Мальський: Це для нас цивілізаційний виклик. І протягом цього місяця зробимо ще багато важливих справ. Я в цьому переконаний. Однак у нас є трохи більше часу, ніж місяць. Реформи у пострадянському суспільстві, в суспільстві, яке тільки будує демократію не можуть відбуватися аж на стільки швидко. 

М.Пшеломєц: У справі звільнення Ю.Луценка звернулася омбудсмен. Пане Посол, чи в справі Ю.Тимошенко теж можна буде знайти «вікно в законодавстві»?

М.Мальський: Ви правильно зазначили, що це «вікно» повинне бути саме у юридичній площині. Для мене помилування Ю.Луценка це символічний крок, але також і прецедент в українському законодавстві. Ініціатива омбудсмена показала шлях, яким можна йти щоб помилувати в’язнів. 

М.Пшеломєц: Однак омбудсмен зазначила, що в справі Ю.Тимошенко не звертатиметься…

М.Мальський: Згідно з  українським законодавством, і про це чітко зазначив Президент України, Президент може розглянути питання щодо помилування лише після завершення всіх судових розглядів.

М.Пшеломєц: Тобто коли ?

М.Мальський: Все залежить від суду. Навіть в Польщі суди тривають довго. Для нас особливо важливо виконати критерії ЄС, щоб в листопаді Україна у всіх сферах була готова до підписання Угоди про асоціацію. Ще раз хотів би наголосити – це надзвичайно важлива стратегічна ціль. Ви питали, чи відкриє це нам шлях до Європи. Але ж до Європи йде український народ. Він вже протягом тисяч років є в Європі.

М.Пшеломєц: Однак влада повинна зробити жест.

М.Мальський: З огляду на головну ціль нашої зовнішньої політики, в межах правового поля зробимо все, що в наших силах, щоб уможливити підписання Угоди про асоціацію. 

TVP S.A. Studio Wschód,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux