• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Polski
Голова Верховної Ради України Володимир Рибак взяв участь у роботі Міжпарламентської українсько-польсько-литовської асамблеї
Опубліковано 26 березня 2013 року о 14:23

Голова Верховної Ради України Володимир Рибак високо оцінює роботу Міжпарламентської українсько-польсько-литовської асамблеї

 Голова Верховної Ради України Володимир Рибак високо оцінює роботу Міжпарламентської українсько-польсько-литовської асамблеї.

«Саме законодавчі органи будують правовий фундамент держав, саме парламенти у поворотні історичні моменти приймають доленосні рішення, завдяки яким життя націй змінюється на краще. Такі моменти і такі пам’ятні рішення були й в історії наших парламентів», - сказав В.Рибак, виступаючи у вівторок під час відкриття V засідання Асамблеї Верховної Ради України, Сейму та Сенату Республіки Польща та Сейму Литовської Республіки у Варшаві.

Сьогоднішню зустріч керівник українського парламенту розглядає як ще один крок до кращого розуміння один одного. «Ми спільно переймаємося проблемами, які чекають на нас завтра та у віддаленому майбутньому. Ми разом шукаємо шляхи для їх вирішення», - сказав він.

При цьому В.Рибак наголосив, що ідея добросусідства залишається головною цінністю, яка сприяє розвитку контактів між нашими незалежними державами і суверенними народами протягом останніх двадцяти двох років.

«За час, що минув з моменту заснування Асамблеї, нам вдалось розглянути багато питань, які базуються на ідеї добросусідства та становлять особливий взаємний інтерес у політичній, економічній, безпековій сферах, а також у галузі міжлюдського спілкування», - зазначив він.

У цьому контексті В.Рибак нагадав, що Асамблея на засіданні у Вільнюсі 2010 року закликала до використання ініціативи Східного партнерства як інструменту для розширення діалогу між Україною та ЄС у сфері енергетики, привітала зусилля Євросоюзу, спрямовані на забезпечення підтримки модернізації української газотранспортної інфраструктури, а також підтримала перспективу сильнішої та глибшої єдиної енергетичної політики ЄС і створення інтегрованих європейських ринків газу та електроенергії у світлі нових викликів.

Під час останнього засідання Асамблеї у Києві у 2011 року, сказав Голова Верховної Ради, було розглянуто «важливе і чутливе питання гуманітарного співробітництва»,наголошено на об'єднанні зусиль, в тому числі на рівні народної дипломатії, спрямованих на підтримку європейської інтеграції України, зокрема, полегшення взаємних поїздок громадян та зміцнення міжлюдських контактів.

Асамблея, сказав він, висловилася за розширення безпеки і стабільності у сусідніх державах, задекларувала готовність й надалі активно ділитися досвідом у сферієвроінтеграції та закликала вжити заходів для реалізації спільних освітніх і наукових програм, а також поглибити співробітництво у сфері культури у рамках Східного партнерства, було наголошено на необхідності розбудови громадянського суспільства.

«Окремо хочу підкреслити, що наші народи й держави пов’язані багатовіковою історією й традиціями. Надійним містком, який нас єднає, є  національні меншини. Переконаний, що задоволення культурно-освітніх потреб національних громад повинно перебувати в полі особливої уваги наших держав під егідою парламентів, - сказав В.Рибак. - А якщо й виникають питання чи проблеми, їх слід невідкладно вирішувати шляхом відвертого та конструктивного діалогу».

 

Верховна Рада України у рамках своєї компетенції докладе всіх зусиль до виконання у найкоротші терміни питань, окреслених на 16-му Саміті Україна-ЄС - Володимир Рибак

Верховна Рада України у рамках своєї компетенції докладе всіх зусиль до виконання у найкоротші терміни питань, окреслених на 16-му Саміті Україна-ЄС.

Про це заявив Голова Верховної Ради України Володимир Рибак, виступаючи у вівторок у Варшаві під час другої частини Vсесії Міжпарламентської асамблеї Верховної Ради України, Сейму і Сенату Республіки Польща та Сейму Литовської Республіки.

В.Рибак окреслив основні результати роботи нашої країни в євроінтеграційній сфері за останній період, наголосивши, що європейська інтеграція є незмінним ключовим пріоритетом внутрішнього розвитку України.

«2013 рік є вирішальним для відносин України з Європейським Союзом. 16-й Саміт Україна - ЄС, що відбувся 25 лютого ц.р., став важливим етапом у контексті визначення подальших кроків сторін з метою підписання Угоди про асоціацію на Вільнюському саміті «Східного партнерства» в листопаді ц.р.», - підкреслив він, додавши, що двосторонні та багатосторонні формати зустрічей на рівні президентів також засвідчують готовність наших партнерів-членів ЄС надавати підтримку євроінтеграційним устремлінням України.

В.Рибак зазначив, що Україна продовжує послідовне виконання положень Порядку денного асоціації Україна-ЄС: здійснюються внутрішньополітичні, економічні та соціальні реформи, які чітко обумовлені євроінтеграційною складовою, проводиться системна робота з удосконалення українського законодавства з метою його адаптації до законодавства ЄС, зокрема, у сфері виборчого законодавства, системи правосуддя та впровадження реформ. «Сподіваємося, що їх успішна імплементація дозволить нам підписати Угоду про асоціацію в листопаді цього року, - сказав він. - Укладення Угоди буде найкращим стимулом для нашої держави з точки зору подальшого здійснення широкомасштабних реформ, посилення демократичного розвитку та верховенства права».

«Верховна Рада України докладе усіх зусиль, щоб окреслені на Саміті питання в рамках нашої компетенції були виконані у якнайкоротші терміни, - заявив В.Рибак. - У цьому зв’язку ми надаватимемо максимального сприяння реалізації Плану першочергових заходів щодо інтеграції України в ЄС на 2013 рік, затвердженого Кабінетом Міністрів з урахуванням рекомендацій сторони ЄС, а також Указу Президента України, яким було введено у дію рішення Ради національної безпеки і оборони «Про невідкладні заходи щодо європейської інтеграції України».

Серед ключових питань, які потребують вирішення найближчим часом, В.Рибак назвав законодавче врегулювання питання боротьби з корупцією, внесення рекомендованих стороною ЄС змін до законодавства України в галузі захисту персональних даних та врахування рекомендацій ЄС у сфері боротьби з дискримінацією.

З цією метою, сказав він, підготовлено необхідні законодавчі акти, які розглядатимуться у Верховній Раді України у першочерговому порядку. «Впевнений, що їх підтримають представники як більшості, так і опозиції», - заявив В.Рибак, зазначивши, що євроінтеграційний курс України підтримується більшістю політичних сил, представлених у Верховній Раді.

 

Голова Верховної Ради України Володимир Рибак заявляє про готовність Верховної Ради до активізації двостороннього і багатостороннього парламентського співробітництва в рамках головування Литви в ЄС у другій половині 2013 року

Голова Верховної Ради України Володимир Рибак заявляє про готовність Верховної Ради до активізації двостороннього і багатостороннього парламентського співробітництва в рамках головування Литви в ЄС у другій половині 2013 року.

Виступаючи у вівторок у Варшаві під час другої частини V сесії Міжпарламентської асамблеї Верховної Ради України, Сейму і Сенату Республіки Польща та Сейму Литовської Республіки, В.Рибак зазначив, що в рамках політики європейської інтеграції надзвичайно важливою для України є парламентська взаємодія з ключових питань порядку денного Україна-ЄС, зокрема в контексті укладення Угоди про асоціацію та подальшого розвитку безвізового діалогу з ЄС. 

Голова Верховної Ради зазначив, що Україна зацікавлена у подальшому розвитку та підвищенні ефективності Ініціативи «Східне партнерство», яка, за його словами, відіграє важливу роль у наближенні країн-партнерів до ЄС, стимулює політичні та економічні перетворення в країнах-партнерах, сприяє регіональному співробітництву.

«Ми очікуємо, що за результатами Вільнюського саміту «Східного партнерства» в листопаді цього року буде визначено стратегію подальшого розвитку Ініціативи. У цьому зв’язку Україна виступає за надання зацікавленим країнам-партнерам Ініціативи перспективи членства в ЄС», - сказав В.Рибак.      

Важливим елементом міжпарламентської співпраці у рамках «Східного партнерства» В.Рибак також назвав Парламентську асамблею ЄВРОНЕСТ, зазначивши, що адже саме на парламентаріїв покладається значна частина роботи з ухвалення та адаптації національного законодавства до норм і стандартів Європейського Союзу.

Голова Верховної Ради висловив вдячність польським і литовським колегам за підтримку євроінтеграційних прагнень України, зокрема в рамках інституцій ЄС. 

  

Члени українсько-польсько-литовської Міжпарламентської асамблеї переконані, що підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС під час листопадового Саміту Східного Партнерства у Вільнюсі є необхідним та можливим

 Про це йдеться у Декларації П’ятої сесії Міжпарламентської Асамблеї Верховної Ради України, Сейму і Сенату Республіки Польща таСейму Литовської Республіки, яку підписали у вівторок у Варшаві голови національних парламентів Володимир Рибак, Богдан Борусевич і Відас Гядвіляс.

Згідно з документом, члени Асамблеї, зокрема, із задоволенням вітають Заяву Верховної Ради України від 22 лютого ц.р. «Про реалізацію євроінтеграційних прагнень України та укладення Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом», та заявляють, що будуть співпрацювати для виконання намірів, задекларованих під час Саміту Україна-ЄС 25 лютого ц.р. в Брюсселі, згідно з графіком виконання законодавчих та адміністративних заходів.

Сейм і Сенат Республіка Польща та Сейм Литовської Республіки, йдеться у Декларації, нададуть Верховній Раді України всебічну експертну та організаційну підтримку, що дозволить використати досвід нових держав-членів Центрально-Східної Європи у сфері розбудови демократичних інституцій та правової держави, а також адаптації законодавства України до вимог ЄС. Верховна Рада буде отримувати допомогу і підтримку у процесі здійснення реформ, спрямованих на виконання Україною політичних, правових та економічних критеріїв на її шляху до Європейського Союзу.

Члени Асамблеї із задоволенням стверджують, що представлені Литовською делегацією пріоритети головування в Раді ЄС збігаються з європейськими та інтеграційними цілями Асамблеї.

Також у Декларації висловлено переконання, що виконання умов, обов’язкових для підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, є необхідним та можливим, і сподівання, що ця Угода буде підписна під час листопадового Саміту Східного партнерства у Вільнюсі.

Члени Асамблеї із задоволенням сприйняли інформацію польської сторони про стан підготовки створення спільної українсько-польсько-литовської військової бригади УКРПОЛЛИТБРИГ.

Члени Асамблеї погоджуються, що схвалений з нагоди 440-ї річниці Люблінської Унії спільний видавничий проект, у якому відображено спільну долю наших народів, стане виразом взаємної довіри і віри у спільне майбутнє Європи. Тексти, написані істориками з України, Польщі і Литви, а також Білорусі під егідою Асамблеї, будуть видані з урахуванням структури та мети Асамблеї, автономії її членів і фінансових умов, які забезпечують політичну достовірність спільного заходу.

До складу офіційної делегації Верховної Ради України увійшли народні депутати Олександр Герега, Микола Дмитрук, Олег Панькевич, Оксана Продан та Микола Федорук.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux