• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Polski
Міністр закордонних справ України Л.Кожара здійснив офіційний візит до Республіки Польща
Опубліковано 27 лютого 2013 року о 19:25

 

Міністри закордонних справ України та Польщі взяли участь у відкритті П’ятого Українсько-польського форуму партнерства

Перебуваючи з офіційним візитом у Республіці Польща, Міністр закордонних справ України Леонід Кожара разом з керівником МЗС Польщі Радославом Сікорським взяв участь у відкритті П’ятого Українсько-польського форуму партнерства.

„Україна та Польща мають вивчати й пропагувати спільні історичні здобутки, що стане важливою запорукою спільного майбутнього двох держав і народів у Європейському Союзі”, – наголосив Міністр Л.Кожара, виступаючи перед учасниками Форуму. Глава українського МЗС високо оцінив результати Саміту Україна-ЄС, зокрема, в контексті перспективи підписання цього року Угоди про асоціацію, включаючи створення зони вільної торгівлі з Європейським Союзом.

У рамках Форуму провідні політичні, громадські та наукові діячі двох держав обговорять широке коло питань двосторонніх відносин.

Довідково: Форум створено на підставі домовленостей, досягнутих 16 грудня 2009 р. між Міністрами закордонних справ України та Республіки Польща, та діє під їх патронатом. Метою його діяльності є неформальне обговорення, поза рамками офіційного політичного діалогу між двома державами, питань, пов’язаних із спільною історією та сучасним політично-суспільним розвитком двох держав.

Співголовами Форуму з української сторони є Президент Українського Союзу промисловців і підприємців (УСПП) України, народний депутат України Анатолій Кінах; з польської сторони – депутат Європейського Парламенту Павел Залевський (з 24 січня 2013 р.).

До складу учасників Форуму входять політичні діячі, представники громадських організацій, навчальних і дослідницьких закладів та журналісти.

  

Під головуванням Міністрів закордонних справ України та Польщі відбулося П’яте засідання Ради МЗС України та Польщі

У ході засідання було проаналізовано результати двостороннього співробітництва у 2012 році, узгоджено графік першочергових українсько-польських заходів на поточний рік.

Сторони обговорили також практичні шляхи підтримки Польщею європейської інтеграції України, перспективи взаємодії у рамках головування України в ОБСЄ, а також практичні аспекти співробітництва в консульсько-правовій сфері.

Окрему увагу було присвячено питанням взаємодії України з «Вишеградською групою», зокрема в контексті головування Польщі у цьому регіональному об’єднанні.

Міністри Леонід Кожара та Радослав Сікорський підписали міжурядову Угоду про взаємне працевлаштування членів сімей працівників закордонних дипломатичних установ.

 

Міністр закордонних справ Леонід Кожара зустрівся з Президентом Польщі Броніславом Коморовським

У рамках офіційного візиту до Польщі Міністр закордонних справ України Леонід Кожара був прийнятий Президентом Республіки Польща Броніславом Коморовським.

У ході зустрічі сторони обговорили актуальні питання співробітництва України та Республіки Польща як у контексті двосторонньої, так і багатосторонньої взаємодії. Було позитивно відзначено активний політичний діалог на всіх рівнях та висловлено обопільну зацікавленість у подальшому розвитку співпраці у дусі стратегічного партнерства.

У ході бесіди Міністр Л.Кожара  та Президент Б.Коморовський позитивно оцінили результати XVI Саміту Україна – ЄС, який відбувся 25 лютого ц.р. У цьому контексті особливий наголос було зроблено на узгодженні спільних кроків з метою підписання під час Вільнюського саміту Східного партнерства Угоди про асоціацію. Глава зовнішньополітичного відомства України детально поінформував про схвалений Урядом України План першочергових заходів у галузі  європейської інтеграції.

Керівник МЗС України висловив вдячність Главі Польської держави за особисту підтримку євроінтеграційного курсу України.

 

Міністр закордонних справ зустрівся з Маршалком Сейму та Маршалком Сенату Республіки Польща

В рамках офіційного візиту до Республіки Польща Міністр закордонних справ України Леонід Кожара зустрівся з Маршалком (головою) Сейму Евою Копач та Маршалком Сенату Богданом Борусевичем.

У ході зустрічей було обговорено актуальний стан та перспективи співробітництва України та Польщі на міжпарламентському рівні, зокрема у контексті підготовки чергового засідання Міжпарламентської асамблеї «Україна – Польща – Литва» в березні цього року у Варшаві, а також підготовки до чергового засідання Міжпарламентської асамблеї «Україна-Польща», яке відбудеться в Києві.

Спікери Сейму та Сенату підкреслили готовність й надалі надавати Україні підтримку в практичній реалізації євроінтеграційного курсу, зокрема з питань якнайшвидшого підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. У цьому контексті польська сторона запропонувала активізувати контакти між парламентськими комітетами, а також започаткувати  програми стажування для співробітників Апарату Верховної Ради України.

 

Діючий голова ОБСЄ наголошує на необхідності позитивних зрушень у гуманітарному вимірі діяльності ОБСЄ

Діючий голова ОБСЄ, Міністр закордонних справ України Леонід Кожара, обговорив пріоритети України у сфері прав людини, демократії та верховенства права під час зустрічі з Директором Бюро ОБСЄ з демократичних інституцій та прав людини Янушем Ленарчічем.

Боротьба з торгівлею людьми, свобода ЗМІ та навчання молоді з питань прав людини – серед головних пріоритетів Українського головування в ОБСЄ у 2013 році.

“Україна, як і раніше, переконана, що прогрес у людському вимірі є необхідною передумовою для посилення безпеки на просторі ОБСЄ» - заявив Міністр Л.Кожара, наголосивши на важливій ролі БДІПЛ у сприянні імплементації державами-учасницями ОБСЄ їхніх зобов’язань у людському вимірі.

Л.Кожара та Я.Ленарчіч також обговорили питання підтримки з боку БДІПЛ зусиль Українського головування, спрямованих на посилення ефективності діяльності Організації у людському вимірі.

“Головування відіграє важливу роль у підтримці зобов’язань в рамках ОБСЄ, зокрема тих, що належать до сфери прав людини, демократії та верховенства права» - заявив Я.Ленарчіч. «БДІПЛ готовий підтримувати Головування у його зусиллях».

Під час візиту Л.Кожари до штаб-квартири БДІПЛ у Варшаві Я.Ленарчіч  поінформував про основні напрямки діяльності БДІПЛ, зокрема, у сферах демократичних виборів, боротьби з проявами нетолерантності та злочинами, скоєними на ґрунті ненависті, щодо ситуації навколо рома і сінті, просування гендерної рівності. Він також підкреслив необхідність подальших зусиль у інших сферах, зокрема, у забезпеченні захисту і безпеки правозахисників.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux