• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Polski
Культурно-гуманітарне співробітництво України та Республіки Польща
Опубліковано 19 листопада 2021 року о 19:45

Українсько-польське співробітництво у галузі культури та гуманітарної взаємодії регламентується існуючою договірно-правовою базою відносин і в цілому створює можливості для реалізації і розвитку ефективної співпраці у цій сфері.

 

Договірно-правова база:

 


Одним з елементів українсько-польського співробітництва в галузі культури є використання польського досвіду у реформуванні менеджменту культурної галузі України, підтримки Польщею інтеграції українського культурно-мистецького середовища у загальноєвропейський культурний простір та поширення здобутків української культури.

З цією метою організовуються фестивалі українського мистецтва у Польщі, виставки, обміни художніми колективами, покази фільмів, гастролі театрів, музичних виконавців та гуртів, проводяться різноманітні майстер-класи.

У тісній співпраці з українськими громадськими організаціями в Польщі, польськими неурядовими організаціями та державними інституціями щорічно проводиться низка цікавих заходів, спрямованих на популяризацію української культури, мистецтва, звичаїв і традицій, зокрема:

Численні мистецькі заходи не тільки засвідчують плідну вза­ємодію України й Польщі на культурно-гуманітарному напрямі та створюють майданчик для застосування інструментів публічної дипломатії, а й сприяють пожвавленню міжлюдських контактів між українцями та поляками, що є запорукою успішного розвитку стратегічного партнерства між двома країнами.


Ефективними майданчиками українсько-польського культурно-гуманітарного співробітництва стали Міжнародний кінофестиваль «Warszawski Festiwal Filmowy» та фестиваль українського кіно «Ukraїna! Festiwal Filmowy», які окрім промоції сучасного українського кінематографу та успішної співпраці обох країн в галузі культури привертають увагу громадськості до важливих для України та усього демократичного світу питань.


Важливим напрямом є також реалізація проектів впровадження аудіогідів українською мовою в провідних музеях Польщі. На сьогодні аудіогіди, що «розмовляють» українською, запрова­джено в:

Музеї історії польських євреїв POLIN (Варшава)

Музеї Варшавського повстання (Варшава)

Королівському замку (Варшава)

Національному музеї (Варшава)

Європейському центрі солідарності (Гданськ)

Королівському замку на Вавелі (Краків)

Краківському музеї князів Чарторийських (Краків)

Музеї сучасного мистецтва (Вроцлав)


У 2020 році в Польщі у сфері публічної дипломатії відбулося понад 100 заходів, направлених на популяризацію туристичного та інвестиційного потенціалу України, сучасної української культури та мистецтва, визначних пам’ятних дат в історії України та Польщі.


У Польщі щорічно реалізується низка українсько-польських культурних проектів у співпраці та за підтримки Українського інституту, зокрема Дні української музики у Варшаві, фестиваль українського кіно «Ukraїna! Festiwal Filmowy», Міжнародний театральний фестиваль «Близькі Незнайомі» та багато інших.


Успішною є співпраця у сфері реалізації спільних проектів в рамках Українсько-Польської Ради обміну молоддю за підтримки Міністерства молоді та спорту України та Міністерства освіти і науки Республіки Польща.

На сьогодні українською та польською національними керуючими установами у рамках здійснення українсько-польських обмінів молоддю реалізовано понад 344 проекти, учасниками яких стали понад 11236 осіб.


Тематика молодіжних проектів:

 • вивчення спільного минулого і культурної спадщини;
 • підтримка активної громадянської позиції та підвищення рівня компетентності молоді для її участі та інтеграції у суспільне життя, у т.ч. шляхом популяризації підприємництва та волонтерства;
 • поглиблення співпраці та обмін досвідом між молодіжними працівниками, молодіжними центрами та молодіжними організаціями у сфері технічної і галузевої освіти з урахуванням впровадження цифрових технологій;
 • зміцнення ініціатив молоді з об’єднаних територіальних громад України та сільських місцевостей і малих міст Республіки Польща з урахуванням викликів сучасного світу;
 • зміцнення міжкультурного діалогу шляхом створення умов для відкритості і толерантності серед молоді.


Активною залишається співпраця архівних установ обох країн, зокрема з питань підвищення рівня доступності архівних ресурсів, створення електронних архівів, електронного адміністрування архівних даних, розширення договірної бази архівних установ України та Польщі.

Завдяки співпраці Державного архіву Служби безпеки України,  Архіву Інституту національної пам’яті Республіки Польща та Інституту політичних і етнонаціональних досліджень Національної академії наук України опрацьовано низку архівних документів про ключові події історії XX ст. Також діє українсько-польська робоча група архівістів та істориків.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux