• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • Polski
З 22 березня 2021 року практика розподілу іноземних держав на «червоний» та «зелений» списки більше не застосовується
Опубліковано 23 березня 2021 року о 12:00

#ЗАХИСТ/Республіка Польща

З огляду на поширення захворюваності та появу нових штамів, а також виявлення їх циркуляції на території України, Кабінет Міністрів України посилив контроль над перетином державного кордону України іноземцями, особами без громадянства та громадянами України, що повертаються з іноземних держав.

Відповідну постанову від 22 березня 2021 року № 230 опубліковано на офіційному урядовому сайті - https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vnesennya-zmin-do-postanovi-kabinetu-ministriv-ukrayini-vid-9-grudnya-2020-r-t220321?fbclid=IwAR1H_oB-hm-gr2bOZIDV0DI5SK4NYbY53CiHyceniuJVNY4pCwcoarfWZLw

Так, з 22 березня іноземці та особи без громадянства окрім обов’язкового полісу страхування повинні мати при собі негативний результат тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, який проведено не більш як за 72 години до перетину кордону. У разі відсутності зазначених документів у перетині кордону буде відмовлено.

Громадяни України при перетині кордону спрямовуються на 14-денну самоізоляцію незалежно від країни прибуття. Це правило не стосується тих громадян, які пред’явили негативний результат тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, який проведено не більш як за 48 годин до перетину кордону. Також, припинити самоізоляцію, як і раніше, можна достроково – отримавши негативний результат вже на території України через додаток «Вдома». Окрім того, посадові особи Державної прикордонної служби будуть ретельно перевіряти факт встановлення додатку громадянами України при перетині кордону.

Таким чином, практика розподілу іноземних держав на «червоний» та «зелений» списки та встановлення різних вимог щодо наявності результатів тесту чи самоізоляції в залежності від того, в якому переліку країни перебувають більше не застосовується.



Інформація щодо змін до порядку в’їзду в Україну та перетину контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповану територію України в Донецькій та Луганській областях, тимчасово окуповану територію України в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі та виїзду з неї під час дії карантину, а також вимог щодо проведення самоізоляції, обсервації, внесених постановою Кабінету Міністрів України від 22.03.2021 № 230 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236» 


З метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, Кабінетом Міністрів України видано постанову від 22.03.2021 № 230 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236». 

Вказаною постановою внесено низку змін до порядку перетинання особами державного кордону на в’їзд в Україну та проведення пов’язаної з цим самоізоляції (обсервації), а також перетину контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповану територію України в Донецькій та Луганській областях, тимчасово окуповану територію України в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі та виїзду з неї (далі – КПВВ) під час дії карантину: 

- визначено, що для в’їзду в Україну іноземці та особи без громадянства, поряд з обов'язковим полісом медичного страхування, повинні мати негативний результат тестування на COVID-19, зроблений методом полімеразної ланцюгової реакції, який проведено не більш як за 72 години до перетину державного кордону. 

Водночас, визначено, що вимоги щодо наявності поліса (свідоцтва, сертифіката) страхування та/або негативного результату ПЛР-тестування на COVID-19 не застосовуватимуться до таких категорій іноземців та осіб без громадянства: 

1) іноземців, осіб без громадянства, які постійно проживають на території України;

 2) осіб, яких визнано біженцями, або осіб, які потребують додаткового захисту; 

3) працівників акредитованих в Україні дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, та членів їх сімей;

 4) водіїв та членів екіпажу вантажних транспортних засобів, автобусів, що здійснюють регулярні, нерегулярні та маятникові перевезення, членів екіпажів повітряних і морських, річкових суден, членів поїзних і локомотивних бригад;

 5) військовослужбовців (підрозділів) збройних сил держав – членів НАТО та держав – учасниць програми НАТО «Партнерство заради миру», які беруть участь у заходах з підготовки підрозділів Збройних Сил. 

У разі відсутності поліса (свідоцтва, сертифіката) страхування або негативного результату тестування на COVID-19 у решти категорій іноземних подорожуючих співробітники Державної прикордонної служби України відмовлятимуть іноземцям та особам без громадянства у перетинанні державного кордону;


 - встановлено, що громадяни України, що перетинають державний кордон, підлягають самоізоляції за винятком окремих категорій громадян України, зокрема:

1) громадян України, які не досягли 12 років;

 2) водіїв та членів екіпажу вантажних транспортних засобів, автобусів, що здійснюють регулярні перевезення, членів екіпажів повітряних і морських, річкових суден, членів поїзних і локомотивних бригад; 

3) громадян України, що здійснюють перевезення гемопоетичних стовбурових клітин для трансплантації; 

4) громадян України, які мають негативний результат тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, який проведено не більш як за 48 годин до перетину державного кордону.

Громадяни України, що підлягають самоізоляції у зв’язку з перетином державного кордону, зобов’язані встановити та активувати мобільний додаток системи «Вдома». У разі неможливості встановлення мобільного додатка такі особи підлягають обсервації.


- уточнено порядок перетину особами КПВВ. Визначено, що перетин КПВВ іноземцями та особами без громадянства здійснюється виключно за умови наявності поліса (свідоцтва, сертифіката) страхування, що виданий страховою компанією, яка зареєстрована в Україні, або іноземною страховою компанією, яка має представництво на території України чи договірні відносини із страховою компанією - партнером на території України (асистанс), покриває витрати, пов’язані з лікуванням COVID-19, і діє на строк перебування в Україні.

 Разом з тим, зазначена вимога не поширюється на такі категорії осіб: 

- іноземці / особи без громадянства, які постійно проживають на території України; 

та - працівники акредитованих в Україні представництв офіційних міжнародних місій, організацій. 

Також, встановлено, що особи, які прибувають в Україну з тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, підлягають самоізоляції, крім таких категорій осіб (якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті із хворою на COVID-19 особою):

 осіб, які не досягли 12 років; 

працівників представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні; 

осіб, які мають намір вступити до закладів освіти, розташованих на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі, а також одного з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників, інших законних представників чи інших осіб, уповноважених одним із батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників, які супроводжують таких осіб; 

здобувачів освіти, які навчаються в закладах освіти, розташованих на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі, а також одного з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників, інших законних представників чи інших осіб, уповноважених одним із батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників, які супроводжують таких осіб; громадян України, які бажають здійснити вакцинацію від COVID-19 на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі, за умови пред’явлення запрошення на вакцинацію з унікальним ідентифікатором. 

Особи, які підлягають самоізоляції у зв’язку з перетином КПВВ, зобов’язані встановити та активувати мобільний додаток системи «Вдома». 

У разі неможливості встановлення додатка такі особи підлягають обсервації. - закріплено повноваження посадових осіб Державної прикордонної служби перевіряти встановлення мобільного додатка громадянами. 

Текст постанови розміщено на урядовій веб-сторінці: https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vnesennya-zmin-do-postanovi-kabinetuministriv-ukrayini-vid-9-grudnya-2020-r-t220321 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux