• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Polski
Найчастіше задавані питання станом на 20.07.2023
Опубліковано 18 березня 2022 року о 16:22

1.    Що я маю робити після перетину кордону

Якщо не потребуєте термінової допомоги та маєте місце для тимчасового перебування, тоді не потрібно реєструватися в приймальному (рецепційному) пункті або де-небудь ще. Ви можете відразу їхати до свого місця призначення по усій території Польщі. 


2.    Чи потрібно мені звертатися до Посольства/Консульства? Чи потрібно мені реєструватися в Посольстві/Консульстві?

Ви маєте право звернутися до Консульства у разі потреби, але Ви не зобов’язані звертатися чи реєструватися у Консульстві.


3.    Чи можу я отримати новий закордонний паспорт у Польщі?

ТАК

https://poland.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/1982-registration

https://poland.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/5492-jelektronna-cherga-dlya-vchinennya-konsulysykih-dij


4.    У разі перетину кордону за документом іншим ніж закордонний паспорт (внутрішній паспорт, ID картка, свідоцтво про народження тощо), чи потрібно мені протягом 14 днів зголоситись до консульства?

Ні, не потрібно. Особам, які виїхали з України від збройного конфлікту та тимчасово перебувають в Республіці Польща, не треба реєструватися у консульстві, чи якнайшвидше вносити відомості про дітей у паспорт чи продовжувати паспорт. 


5.    На яку допомогу в Польщі я можу розраховувати

Інформація про те, на яку допомогу можна розраховувати у Польщі Ви можете знайти за посиланням  на офіційній сторінці Уряду цієї країни https://www.gov.pl/web/ua

Громадяни України, які прибули після 24.02.2022  мають право на працю, на безкоштовне медичне лікування та на безкоштовне навчання своїх дітей в школах, дитсадках та ліцеях.


Медична опіка: У Вас є доступ до польської медичної системи на тих самих умовах, що й у громадян РП без додаткових страхувань та плати. Україномовна інфолінія для пацієнтів: +48 800190590.


Онкохворі: Онкохорі можуть продовжити лікування у Польщі.

Отримати інформацію, у тому числі й українською мовою, можна за цілодобовою безкоштовною гарячою лінією Національного Фонду Здоров'я: 800 190 590

Гаряча лінія працює цілодобово, 7 днів на тиждень, а також у святкові дні. Гаряча лінія обслуговує пацієнтів польською, англійською, українською та російською мовами.

Інформацію також можна отримати електронною поштою, через чат [спілкування в інтернеті] або відеозв'язок з участю сурдоперекладача.

Задзвонивши на цей номер пацієнт зможе повідомити про необхідність продовження онкологічного лікування у Польщі. Все, що потрібно зробити пацієнтові - це залишити свої контактні дані. 

Дані буде передано до центру, що візьме на себе організацію подальшого лікування. 

Центр зв'яжеться з пацієнтом протягом 2 робочих днів, щоб отримати детальну інформацію про пацієнта та перебіг попереднього лікування.

У кожному воєводстві є щонайменш одна онкологічна лікарня, яка готова прийняти пацієнтів з України.


Освіта: діти віком 7-18 років мають право на безкоштовне навчання в польських школах. За деталями слід звертатися за номер телефону: +48 2234 74 708 або e-mail: [email protected] 

Працевлаштування: Де можна отримати допомогу в пошуку роботи?

Ви можете скористатися безкоштовною допомогою повітового відділу служби зайнятості (340 відділів) або воєводського відділу ринку праці (16 відділів), що включає підтримку у пошуку роботи, головним чином працевлаштування та надання консультацій з питань професійної орієнтації.

https://www.gov.pl/web/rodzina/informacja-dla-obywateli-ukrainy-1 


Зателефонуйте до відділу служби зайнятості або на інфолінію 19524 або до найближчої служби зайнятості, де консультант  з питань зайнятості або агент з працевлаштування проведе з вами розмову, щоб оцінити вашу ситуацію та визначити потреби. Він розпитає вас про професійну кваліфікацію, досвід, дізнається яка робота вас цікавить, яка професія, тощо.

У разі наявності Ви можете взяти на зустріч документи, що стосуються вашої професійної кваліфікації та досвіду роботи.

Ви можете самостійно користуватися центральною базою вакансій, не відвідуючи службу зайнятості за допомогою комп’ютера, телефону чи інших мобільних пристроїв з доступом до Інтернету (http://oferty.praca.gov.pl). Пошук пропозицій роботи також можливий за допомогою спеціального мобільного додатка ePraca (Android та iOS).

Ви можете скористатися допомогою співробітника служби зайнятості, який допоможе вам знайти в Центральній базі вакансію та надасть інформацію про відповідні пропозиції роботи (контактні дані роботодавця та іншу важливу інформацію).

Інформація про можливості отримання іншої допомоги

Співробітник служби зайнятості в разі потреби може надати Вам інформацію про можливість отримання допомоги від інших державних установ/фондів тощо.

Інформація про правила працевлаштування іноземців

Співробітник служби зайнятості надасть вам інформацію про умови працевлаштування іноземців, в тому числі доступну в Інтернеті українською мовою. Ознайомившись з Вашими документами (наявність права на проживання, можливих дозволів на роботу тощо) співробітник служби зайнятості спробує порадити чи є у вас підстава для легального працевлаштування, і порадить, в яких установах потрібно вирішувати Ваше питання та кому подавати заяву.

Професійна орієнтація

Ви також можете скористатися послугами професійної консультації, які надають служби зайнятості та центри інформації та планування кар’єри, які діють при воєводських службах зайнятості. Щоб отримати цю допомогу, зателефонуйте або зверніться до служби зайнятості.

Ви отримаєте підтримку в:

правильному виборі професії

зміна кваліфікації

початку роботи

перевірка ваших компетенцій, інтересів та професійних вмінь

планування розвитку кар’єри.

Реєстрація в службі зайнятості як безробітного

Після реєстрації в службі зайнятості по відношенню до вас можна буде застосувати повний пакет з каталогу форм допомоги, визначиних у чинних нормативних актах. Цей каталог включає:

професійне навчання,

співфінансування відкриття бізнесу,

відшкодування за працевлаштування (технічні роботи, громадські роботи тощо),

відшкодування вартості проїзду та проживання до місця роботи та назад,

відшкодування витрат на догляд за дитиною до 7 років тощо.

Якщо я вже працюю і маю проблемні питання?


Консультації щодо законності працевлаштування громадян України на території Республіки Польща українською мовою надаються:

з понеділка по п'ятницю, з 9.00 до 15.00 за телефоном 22 111 35 88 - для іноземців, які працюють в воєводствах: Мазовецьке, Лодзьке, Великопольське, Свєнтокшиське, Люблінське та Любуське;

з понеділка по п'ятницю, з 9.00 до 15.00 за телефоном 89 333 17 41 - для іноземців, які працюють у воєводствах: Вармінсько-Мазурське, Підляське, Куявсько-Поморське, Поморське та Західнопоморське;

з понеділка по середу з 16:00 до 20:00 за телефоном 22 111 35 29 - для іноземців, які працюють у воєводствах: Підкарпатське, Малопольське, Сілезьке, Опольське та Нижньосілезьке.


Корисні веб-сайти:

https://www.gov.pl/web/granica - інформація про польську державну допомогу біженцям з України (у тому числі українською)

https://lang-psz.praca.gov.pl/uk - інформація про допомогу служби зайнятості доступна українською мовою, контактні дані служби зайнятості

https://oferty.praca.gov.pl/ - база вакансій роботи (включаючи деяку інформацію українською мовою)

https://eures.praca.gov.pl - база вакансій роботи в Європі (доступний переклад українською)

Додаток ePraca (польською мовою)


6.    Куди звертатися якщо немає де проживати

https://poland.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/informaciya-dlya-gromadyan-ukrayini-yaki-pribuli-do-polshchi-ryatuyuchis-vid-vijni/de-mozhna-otrimati-dopomogu


7.    Що таке Песель PESEL та як його отримати 

PESEL (Powszechny Elektroniczny System Ewidencji Ludności) — це цифровий символ, що надається кожній людині для її ідентифікації. В законодавстві не вказано, що отримання Pesel є обов’язковим, але очевидно, що без нього довго перебувати в Польщі буде практично неможливо. Для його отримання Вам необхідно подати заяву до міської державної установи (Urząd) за місцем проживання. Детальна інформація за посиланням https://cutt.ly/mA37YKk  

Я перебуваю у Польщі під тимчасовим прихистком разом із своєю неповнолітньою дитиною/дітьми віком до 13  років. Як завантажити інформацію про дитину у мій профіль Diia.pl?
Щоб завантажити дані дитини до профіля матері/батька, небхідно: 
Увійти у програму mObywatel, завантажити документ Diia.pl
Натиснувши вкладку «Діти», вибрати дані дитини, для якої Ви хочете завантажити документ. Після вибору заяв у додатку з’явиться цифровий документ Вашої дитини. 
Детальна інструкція тут: https://www.gov.pl/.../diiapl-dla-dzieci-w-aplikacji... 
Однак, якщо дані  Вашої дитини не завантажуються і програма видає помилку, тоді однією із проблем, яка могла виникнути, є відсутність прив’язки PESELa дитини до профіля матері/батька. Тому варто перевірити, чи дані дитини пов’язані із профілем матері/батька в реєстрі PESEL.  
Перевірити може той з батьків, чиї дані є в реєстрі PESEL та той з батьків, хто подавав заяву на присвоєння номеру РESEL дитини. За наступним посиланням  Ви знайдете покрокову інструкцію щодо отримання послуги: https://www.gov.pl/.../sprawdz-swoje-dane-w-rejestrze-pesel. Розпочніть перевірку натиснувши на «sprawdz swoje dane». Якщо на сайті не відображаються дані дитини, Ваші дані не пов’язані з дитиною в реєстрі PESEL. 
Щоб пов'язати свої дані з даними дитини, надішліть через відповідну форму, яка знаходиться одразу під записом про відсутність даних дитини, до гміни, де ви отримували PESEL, заяву наступного змісту:
«Zwracam się z uprzejmą prośbą o dołączenie danych mojego dziecka do moich danych w rejestrze PESEL, żeby dane dziecka były widoczne w diia.pl
Moje dane: ___________ (Imię, nazwisko, paszport, PESEL)
Dane dzieckа: _________ (Imię, nazwisko, paszport, PESEL)»
До заяви додайте зіскановані копії ваших документів: паспорти ваш та дитини, PESEL Ваш та дитини, свідоцтво про народження дитини. Підпишіть заяву довіреним профілем.
В подальшому, щоб перевірити, чи підтягнуло дані дитини до Вашої довіреного профіля diia.pl, оновлюйте час від часу дані про дитину у вашому додатку у телефоні.
Якщо протягом декількох днів дані дитини так і не підтягнулися до diia.pl, необхідно безпосередньо звернутися до відповідної гміни для з’ясування ситуації.


8.    Що треба щоб віддати дитину до школи / дитсадочку

Зверніться до адміністрації найближчої до Вас школи. Вам необхідно буде надати свідоцтво про народження дитини та, за наявності, документи про хід її навчання в Україні. Їх переклад польською мовою значно полегшить комунікації та процес зарахування дитини до школи.


9.    Чи потрібно отримувати статус біженця?

Детальніше про статуси тут https://bit.ly/3t3jHvI

Отримати статус біженця є Вашим правом, а не обов’язком. Однак, навіть без цього статусу Ви можете проживати у Польщі щонайменше 18 місяців.


10.    Чи можу я поїхати до інших країн і які для цього потрібні документи?

Режим в’їзду на території інших країн регулюється законодавством тих країн. В умовах війни багато країн змінили чи змінюють правила в’їзду для українців та або вимоги до документів, які ними подаються. 


11.    Скільки консульських установ України в Республіці Польща?

На території Республіки Польща знаходиться п’ять консульських установ України:


Консульський підрозділ Посольства України в Республіці Польща (Варшава):

Адреса: Antoniego Malczewskiego 17, 02-617 Warszawa

Телефон:

Консультації можна отримати з понеділка по п’ятницю з 8:30 до 16:30 за телефонами:

+48 574 702 685 

+48 574 703 414

+48 574 707 621

+48 574 711 813

+48 (22) 621 39 79

Проект  здійснюється за підтримки ICMPD та UNHCR

Гаряча лінія: +48 698 608 837 (цілодобово)


Консульство України в Ґданську

Адреса: ul. Bernarda Chrzanowskiego 60-А, 80-278 Gdańsk

Телефон: +48 58 34 606 90

Гаряча лінія: +48 6076 543 33


Генеральне Консульство України в Кракові

Адреса: Beliny-Prażmowskiego 4, 31-514 Kraków

Телефон: +48-12-429-60-66

+48-124-29-45-22

Гаряча лінія: +48 6693 529 62


Генеральне консульство України в Любліні

Адреса: ul. 3 Maja, 14, 20-078 Lublin

Телефон: +48 81 531 88 89

Гаряча лінія: +48 7841 385 55


Генеральне консульство України у Вроцлаві

Адреса: pl. Biskupa Nankiera 7, 50-140 Wroclaw

Телефон:

+48 71 712 76 00

+48 71 712 76 01

 Гаряча лінія: +48 786 203 025


12. 

Транзитний проїзд з України через Польщу

Я планую поїздку з України транзитом через Польщу до третьої країни. Які документи для цього потрібні? 
 • По-перше, переконайтеся, які умови в’їзду до країни, в яку Ви прямуєте. Для цього скористайтеся інтерактивною картою МЗС України:  https://tripadvisor.mfa.gov.ua/
 • По-друге, для перетину українсько-польського кордону необхідний діючий біометричний закордонний паспорт. Пам’ятайте, що в’їзд за безвізовим режимом можливий лише за наявності невикористаних днів безвізу (безвізовий режим передбачає право на перебування до 90 днів протягом 180-денного періоду). 
Перевірити сукупний строк перебування на території  ЄС можна за допомогою калькулятора на офіційному сайті Єврокомісії. Лінк:  https://home-affairs.ec.europa.eu/.../short-stay-visa... У разі використання усіх днів безвізу, необхідно звернутися до Консульства Польщі в Україні для отримання візи. 
У випадку, якщо громадяни виїжджають з України, втікаючи від війни, перетин українсько-польського кордону може бути здійснений за рішенням коменданта 🛂 Прикордонної Служби Республіки Польща  на основі інших наявних документів. Остаточне рішення приймається на кордоні.  При перетині кордону повідомте коменданта Прикордонної Служби Республіки Польща про намір отримання тимчасового захисту на території Польщі.
Транзитний проїзд через Польщу до України
Я перебуваю на тимчасовому прихистку у країні поза ЄС/поза Шенгенською зоною. Планую транзитом через Польщу проїхати до України. Які документи для цього потрібні? 
Для в’їзду до Польщі із країни, що перебуває поза межами ЄС/Шенгенської зони, обов’язковим є пред’явлення закордонного біометричного паспорта. Якщо Ви перебуваєте поза межами ЄС і Ви не маєте дійсного закордонного паспорта (загубили, втратили або в’їхали до країни перебування по внутрішньому документу) і плануєте повертатися через Польщу до України, Ви повинні звернутися до консульської установи України в країні перебування і отримати посвідчення особи на повернення в Україну, після чого отримати польську транзитну візу у консульській установі Республіки Польща. 
Увага!
Навіть якщо у Вас є дійсний закордонний паспорт старого зразка (небіометричний), Вам слід отримати візу для в’їзду до Польщі, звернувшись до Консульства Республіки Польщі у країні перебування.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux