Посольство України в Республіці Польща

Документальний фільм "Міф" зібрав аншлаг у варшавському кінотеатрі Luna

07 травня, 15:48

"Цей фільм про сучасну Україну, про справжню велику людину, фільм про війну, яка, на жаль, не завершилася. Але ми мусимо її спільно виграти, аби пам'ятати про цих героїв, щоб жодна агресія нас не здолала",- наголосив Посол України в Польщі Андрій Дещиця після перегляду стрічки.

У свою чергу, звертаючись до присутніх, режисер фільму Леонід Кантер зазначив: "Насправді, герої вмирають: в Україні вже загинуло 11 тисяч військовослужбовців і дуже багато цивільних осіб. На жаль, ми не дізнаємося навіть більшості їхніх імен. Героями стають лише тоді, коли ми пам'ятаємо про них. Я дуже вдячний, що ви впустили у своє серце Василя Сліпака і впевнений, що ви вже ніколи про нього не забудете".

«Міф» - документальна стрічка про українського оперного співака і воїна Василя Сліпака. Він 19 років жив у Франції, був солістом Паризької опери, під час Революції Гідності очолював у Франції акції на підтримку України, далі – поїхав добровольцем на Схід, а в червні 2016 року загинув у бою на Світлодарській дузі.

Режисери Леонід Кантер та Іван Ясній створили стрічку за підтримки міжнародної благодійної організації “Фонд Василя Сліпака”, Держкіно, а також на пожертви доброчинців.

Для створення фільму Кантер та Ясній використали архівні відео, які їм присилали з усього світу, власний матеріал та анімації, намальовані вокалістом гурту “От Вінта!”, художником Юрієм Журавлем.