Посольство України в Республіці Польща

, Київ 01:23

У Варшаві обговорюють шляхи поглиблення українсько-польської взаємодії у енергетичному секторі

04 жовтня 2017, 17:11

Делегація України на чолі з Міністром енергетики та вугільної промисловості України Ігорем Насаликом в рамках конференції «День енергетики України в Польщі» презентувала стратегічні напрямки розвитку енергетичного сектору України та потенційні напрямки українсько-польського співробітництва.

Міністр Ігор Насалик виступив із доповіддю «Стан енергетики України в процесі модернізації та інтеграції до ЄС. Ключові проекти».

Міністр наголосив, що важливими питаннями на сьогодні залишаються диверсифікація джерел та шляхів енергопостачання, енергетична безпека та енергонезалежність України.

Тому взаємовигідна співпраця України та Польщі дасть можливість збільшення технічних потужностей газотранспортної системи для імпорту та диверсифікації джерел постачання природного газу шляхом забезпечення його транспортування як з Республіки Польща в Україну, так і в зворотному напрямку.

Ці кроки є необхідними для ефективної інтеграції енергетичних ринків  України до ринків ЄС та зміцнення енергетичної безпеки регіону.

«Україна вже здійснила значні зрушення на шляху до глибоких і системних реформ в енергетиці. Реформа енергетичного сектора України відповідно до ринкових засад функціонування, конкуренції і норм законодавства ЄС стимулюватиме підвищення його ефективності в цілому та сприятиме розвитку економічної діяльності суб’єктів енергетичного сектору та залученню інвестицій», - наголосив І. Насалик.

У заході беруть участь польські бізнесмени та експерти в енергетичній галузі, представники польських фінансовихінституцій, представники ЗМІ.

Відбулися також українсько-польські переговори про співпрацю в паливно-енергетичній галузі Міністра енергетики і вугільної промисловості України І.Насалика та Міністра енергії  Польщі К.Тхужевського.

 

 

Останні новини

Стипендійнa програмa ім. Лейна Кіркланда. Дізнайся як взяти участь! | 07 лютого, 13:11

Польсько-Американський Фонд Свободи і Фонд Лідери Змін оголошують відкритий конкурс для кандидатів з України, Білорусі,  Молдови, Грузії, Вірменії, Азербайджану, Казахстану і Киргизстану на  отримання Стипендій ім. Лейна Кіркланда у 2018/2019 навчальному році.