Посольство України в Республіці Польща

, Київ 01:25

У м.Люблін розпочав роботу IV Конгрес ініціатив Східної Європи.

25 вересня 2017, 19:10

У рамках дводенної дискусії учасники заходу обмінюватимуться поглядами щодо перспектив міжрегіонального і транскордонного співробітництва у регіоні Центральної та Східної Європи. Зокрема, Конгрес зосередить увагу на семи ключових напрямах: громадянське суспільство, ефективне управління, культура для розвитку, наука та освіта, ділова комунікація, соціальні інновації і сталий розвиток.

З огляду на наявні у регіоні гібридні виклики та загрози, учасники дискусії розпочали дебати з безпекового аспекту, зокрема обговорено вплив російських дестабілізуючих чинників на реалізацію спільних економічних та гуманітарних проектів. У цьому контексті з особливою увагою понад 1000 учасників з кількох десятків країн Європи заслухали інавгураційний виступ Голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова «Кримський вимір майбутнього України та Європи».

Цьогорічний конгрес також обговорює шляхи вирішення проблем розвитку міст і сіл, з урахуванням потреб жителів. Гості заходу розглянуть плани щодо місцевих ініціатив Любліна та його східних партнерів, порушать проблематику поглиблення співробітництва у сфері освіти, науки, культури. Заплановано провести дискусії присвячені розвитку туристичної галузі, а також непростим  питанням спільного українсько-польського історичного минулого і пошуку шляхів примирення та порозуміння.

Останні новини

Стипендійнa програмa ім. Лейна Кіркланда. Дізнайся як взяти участь! | 07 лютого, 13:11

Польсько-Американський Фонд Свободи і Фонд Лідери Змін оголошують відкритий конкурс для кандидатів з України, Білорусі,  Молдови, Грузії, Вірменії, Азербайджану, Казахстану і Киргизстану на  отримання Стипендій ім. Лейна Кіркланда у 2018/2019 навчальному році.