Посольство України в Республіці Польща

, Київ 13:33

Відкрито меморіальну дошку, присвячену колишньому Почесному консулу України в Познані Лукашу Горовському

03 вересня 2017, 18:04

1 вересня 2017 р. на будівлі школи с. Цигани Борщівського району Тернопільської області відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки, присвяченої колишньому Почесному консулу України в Познані (Республіка Польща) Лукашу Горовському (1949 р. – 2011 р.).

Л.Горовський зробив вагомий внесок у розвиток міжрегіонального співробітництва між Україною та Польщею, активізацію контактів обох країн у торговельно-економічній та інвестиційній сферах, галузі культури, освіти, медицини, захищав права громадян України.

Як благодійник, надавав матеріальну допомогу освітнім, медичним закладам Тернопільщини, сприяв відновленню у згаданому регіоні храмів УГКЦ та РКЦ, забезпечував навчання, лікування та відпочинок на території Польщі українських дітей з малозабезпечених сімей. Був засновником та багаторічним фундатором товариства «Польща-Україна» і фестивалю культури «Українська весна у Познані». За вищезгадану діяльність Указом Президента України у 2008 р. був нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня, а мешканці с. Цигани створили у сільській школі музей його пам’яті.

Проект реалізований під патронатом Представництва МЗС України у Львові та Почесного консульства України в Познані, а також за підтримки місцевої влади та Борщівської об’єднаної територіальної громади.

В урочистостях взяли участь Представник МЗС України у Львові Вячеслав Войнаровський, син Лукаша Горовського – діючий Почесний консул України в Познані Вітольд Горовський, керівництво Тернопільської облради, представники української громади Познані, педагоги і школярі, жителі с. Цигани.

http://mfa.gov.ua/ua/press-center/news/59470-vidkrito-memorialynu-doshku-prisvyachenu-kolishnyomu-pochesnomu-konsulu-ukrajini-v-poznani-lukashu-gorovsykomu

 

Останні новини

Стипендійнa програмa ім. Лейна Кіркланда. Дізнайся як взяти участь! | 07 лютого, 13:11

Польсько-Американський Фонд Свободи і Фонд Лідери Змін оголошують відкритий конкурс для кандидатів з України, Білорусі,  Молдови, Грузії, Вірменії, Азербайджану, Казахстану і Киргизстану на  отримання Стипендій ім. Лейна Кіркланда у 2018/2019 навчальному році.